Anahtar Kelimeler: İnovasyon Kampına Davetlisiniz

YAZARLAR

İnovasyon Kampına Davetlisiniz

KADEM Sivaslı Kadınları, İnovasyon Kampına Davet Ediyor.

Zübeyde DARENDELİ

Kadın ve Demokrasi Derneği,  Sivaslı kadınları, 5’incisi düzenlenecek olan İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampına davet ediyor.

İnovasyon Kampı ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı. “TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Bilişim Vadisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) işbirliğinde gerçekleştirilecek olan ‘İnovasyonda Kadın’ temalı V. Girişimcilik Kampı’na Türkiye genelinde ‘Bir fikrim var ve ona hayat vermek istiyorum’ diyen tüm kadın girişimcileri bekliyoruz. Günümüz girişimcilik dünyasında kadın girişimciler de erkekler kadar yer almakta ve başarılı kadın girişimcilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçerken kadınların güçlendirilmesinin bir yolu da yine girişimcilikten geçmektedir. Bu bağlamda hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecektir. Bu kampa, ‘Bir Fikrim Var’ diyen tüm kadın girişimciler davetlidir” denildi.

İnovasyon Kampına başvurular ise https://inovasyondakadin.org/ adresinden yapılmakta.

İNOVASYON KAMPI EĞİTİM BAŞLIKLARI

TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Bilişim Vadisi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) işbirliğinde düzenlenecek olan ''İnovasyonda Kadın'' temalı V. Girişimcilik Kampının temel eğitim başlıkları şu şekildedir.

1. Girişimcilik, Start-Up, İnovasyon ve Süreç Yönetimi

2. Maliyet Analizi

3. Finansal Tablolar

4. Proje Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

5. İş Planı Hazırlama

6. Proje Döngüsü

7. İş Planı Proje Yazım Mentörlüğü

8. Startup Analizi Nasıl Yapılır?

9. Şirket Geliştirme ve Markalaşmanın Önemi

10. Markalaşma Sürecinde Uygulanacak Stratejiler

11. Patent ve Marka Tescili/İş ve Ticaret Hukuku

12. Etkili Sunum Teknikleri

13. Canvas Modeli nedir

14. Değer Teklifi Oluşturma