Anahtar Kelimeler: YARIYI LİDER BİTİRMİŞTİK …”

“İLK YARIYI LİDER BİTİRMİŞTİK AMA…”

Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Türk futbolu içinde yeni bir dönem oldu, altıncı şampiyon olan takım da geldi. Gönül isterdi ki biz olalım, ilk yarıyı lider bitirmiştik ama maalesef olmadı.” dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Süper Lig’in 33. haftasında Demir Grup Sivasspor, sahasında Gençlerbirliği’ni 2-0 mağlup etti. Kırmızı-Beyazlı Kulübün Başkanı Mecnun Otyakmaz, karşılaşmanın ardından stadyum çıkışında yaptığı açıklamada, şampiyon olan Medipol Başakşehir’i kutladı.

Yeni sezonda teknik direktör Rıza Çalımbay ile devam edip etmeyecekleri hakkında açıklamalarda bulunan Otyakmaz, “Henüz bir imza yok ama görüşme oluyor. Olağanüstü şeyler olmadığı sürece Rıza hocamız Sivas’ta devam edecektir. Rıza hocanın bizi bırakıp gideceğini zannetmiyorum.” diye konuştu.

“GÖNÜL İSTERDİ Kİ BİZ OLALIM”

Medipol Başakşehir’in son 4 sezondur azimli bir şekilde şampiyonluğu kovaladığını ve geçen yıl çok yaklaştığını anımsatan Başkan Otyakmaz şöyle devam etti:

“Bu sene nasip oldu. Başta Göksel başkan ve tüm camiasını tebrik ediyorum. Türk futbolu içinde yeni bir dönem oldu, altıncı şampiyon olan takım da geldi. Gönül isterdi ki biz olalım, ilk yarıyı lider bitirmiştik ama maalesef olmadı.”

“AVRUPA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK İÇİN…”

Yabancı oyuncu kuralına göre yeni takımı oluşturacaklarını dile getiren Otyakmaz, “Avrupa’da ülkemizi temsil etmek için iyi bir takım oluşturmaya gayret edeceğiz. Rıza hoca ile görüşüyoruz, çalışmalarımız devam ediyor. Son maçtan sonra tamamıyla bu işe odaklanacağız. Geçen seneki gibi İstanbul’daki ofisimizi transfer merkezi olarak hazırlayacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.