İl Müdürü Yıldız´dan samanlığı yanan çiftçiye ziyaret

Sivas merkeze bağlı Hasbey Köyü´nde Rüştü Aydın´a ait samanlıkta belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangında can kaybı yaşanmazken maddi hasar oluştu.

 Sivas merkeze bağlı Hasbey Köyü´nde Rüştü Aydın´a ait samanlıkta belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangında can kaybı yaşanmazken maddi hasar oluştu. Çıkan yangının ardından Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık  Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Rüştü Aydın, konu ile ilgili olarak ?Yangının neden çıktığını belirleyemedik, köyümüzün çok ciddi bir su sorunu var; suyumuz olmadığından yangının yayılmasına engel olamadık. Yangın günü rüzgar olmaması yangının daha fazla büyümemesi adına büyük bir şanstı.? dedi.

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, samanlığı yanan çiftçiye geçmiş olsun dileklerini ileterek yangının nasıl gerçekleştiğiyle ilgili bilgiler aldı. İl Müdürü Yıldız, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada; "İl Müdürlüğü olarak çiftçimize elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bu zor gününde çiftçimizin yanında olmak bizim görevimiz. Hep birlikte çiftçimizin yarasını saracağız. Saman gibi kolay tutuşabilen maddelerin olduğu yerlerde çiftçilerimizin çok dikkat etmeleri ve gerekli önlemleri almaları gerekir.? dedi.

Yanan samanlıkta incelemelerde bulunan İl Müdürü Yıldız, gerekli hasar tespit çalışmalarının yapılacağını belirterek işletme sahibine geçmiş olsun dileklerini iletti.