Anahtar Kelimeler: sevinç arada”

YAZARLAR

“İki sevinç bir arada”

Demirgil, “Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş bulunmaktayız. Yine bugün kurtuluş mücadelemiz olan 19 Mayıs bayramı ki sevinci bir arada yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Hakan BAKAR

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, Kadir Gecesi’nin 19 Mayıs tarihine denk gelmesi de güzel bir tesadüftür diyerek hem kadir gecesi için hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayımladı.

Başkan Demirgil, Kadir Gecesi dolayısıyla mesajında şu ifadelere yer verdi. Yüce Allah'ın insanlığa son mesajı olan kutsal kitabın inmeye başladığı gece olan Kadir Gecesinin İslam dini tarafından en faziletli ve en kutsal gecelerden biridir. Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş bulunmaktayız. Bu özel ve değerli günün milletimiz için bir milat ve kurtuluş destanın başlangıcı olan 19 Mayıs tarihine denk gelmesi de güzel bir tesadüf. Bu sene ne yazık ki korona virüs salgını dolayısıyla Ramazan ayına buruk ve hüzünlü girdik. Gönül isterdi ki yüce yaradana sadece evlerimizden değil de, hep birlikte camilerimizde de el açalım bu mübarek günlerde. Temennim yaşadığımız buruk ve hüzünlü günler bu mübarek gecede Yüce Allah’a ettiğimiz dualar ve yakarışlarla son bulacak, rabbim tüm İslam alemine daha huzurlu ve daha sağlıklı yeni bir yaşam bahşedecektir. Kardeşliğin, barışın ve güzelliğin öğütlendiği; merhametin, dostluğun ve muhabbetin övüldüğü; dargınlığın ve küslüğün reddedildiği yüce dinimizin buyruklarında ihtiyacımız olan maneviyatın varlığı hepimiz için ilahi bir nimettir. Bu duygu ve düşüncelerle, Müslüman Türk milletinin, İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”şeklinde ifade etti.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında ise,

 “Aziz milletimiz, hürriyet ve istikbalimize göz diken düşmanlara karşı, 101 yıl önce büyük bir mücadele başlatmıştır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlatılan mücadele, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşu ile neticelenmiştir. Samsun’dan yola çıkan heyet, Amasya, Erzurum ve Sivas güzergâhını takip ederek Ankara’ya ulaşmış ve zafere tam inanmış bir milletin her türlü yokluğa göğüs gererek neleri başarabileceği bütün dünyaya gösterilmiştir. Böylece necip milletimize biçilmek istenen esaret kefeni yırtılıp atılmıştır. Düşmanın İzmir’de denize dökülmesiyle hedefine ulaşan istiklâl ve istikbal mücadelesinin bugünkü varisleri gençlerimizdir. Maneviyatımızdan aldığımız güç ve inançla, hürriyetimizi ve bağımsızlığımızı muhafaza etme kararlılığımız hep sürecektir. Kendi ruh köklerine bağlı bir şekilde vatan, bayrak sevgisi ile yetişen gençlerimiz, ecdadından devraldıkları mirası, aklın ve bilginin rehberliğinde büyük bir gurur ve fedakârlık duygusuyla yarınlara taşıyacaklardır.

Bu inanç ve düşünceyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tüm esnaf ve sanatkarlarımız adına kutluyorum. Vatanımızı düşman işgalinden kurtarmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”ifadelerini kullandı.