Anahtar Kelimeler: HASTANE DOKTOR

YAZARLAR

İKİ HASTANE BİR DOKTOR!

646 bin 608 kişinin hayatını sürdürdüğü ilimizde bir onkoloğun eline kaldık!

Hakan BAKAR

İki hastaneye bir doktor düştü. Hastalar nereye gideceğini şaşırdılar.

Sivas Numune Hastanesi´nde Onkoloji servisinin kapandığını hastalar ile yaptığımız konuşmalar neticesinde gündeme taşımıştık. Şimdi hastane yönetimi elimizdeki doktor Cumhuriyet Üniversitesi hastanesine geçti 3 gün orada, 2 gün Numune hastanesinde hizmet vereceği yönünde bir açıklama yaptı.

O zaman soruyoruz haftanın hangi günlerinde Numune hastanesinde onkoloji servisi hizmet verecek. Durum böyle olunca yine haftanın üç günü servis kapalı kalmış olacak. Tedavi gören hastalar ve yakınları haftanın belli günlerinde doktor olmamasından dolayı tedirgin olduklarını ifade ederken, onkoloji servisinin tam anlamıyla ne zaman hizmet vereceği ise şehir halkı ve hastalar tarafından merak edilmekte.

/resimler/2019-9/19/1558583960417.jpg

Sivas Numune hastanesinde Tıbbi onkoloji doktorunun Cumhuriyet Üniversitesine tayin olması ile başlayan süreç içinde Sivas Numune Hastanesindeki Radyasyon onkoloğunun da geçtiğimiz aylar içerisinde başka bir ile tayin olması serviste ışın tedavisi gören veya görecek olan hataların başka hastanelere gitmesine neden olmakta. Bu durumda yine Onkoloji servisinin tam anlamıyla hizmet veremediği yönünde görünen bir gerçek oluyor.

Sivas İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç, Onkoloji servisi kapandı haberlerine istinaden yazılı bir açıklama yaparak şunları ifade etti. ?Numune Hastanesi´nde çalışan Onkoloji Uzmanı Sivas´taki Devlet Hastanelerinde çalışan tek uzman olduğundan haftanın 3 günü Numune Hastanesi´nde, 2 günü Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde hizmet vermekteydi. Kendisi istifa ederek Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi´ne öğretim üyesi olarak geçmiştir. Ayrılışını 16.09.2019 tarihinde gerçekleştirmiştir. 89. Dönem de Onkoloji Uzmanı talebimiz olacaktır ve Onkoloji Uzmanımız gelene kadar, ayrılan doktorumuz 3 gün Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´nde 2 gün Numune Hastanemizde hizmet verecektir. Servisin kapatılması söz konusu değildir.?ifadelerini kullandı.

Bu arada şehrimizde 1. Uluslararası Kanser Günleri, Cumhuriyet Üniversitesinde başladı. Kanser hastalığı gündemin en önemli konularından bir tanesi. Şehrimizde 19-21 Eylül 2019 tarihlerinde 3 gün boyunca enine boyuna kanser hastalığı konuşulacak. Peki bu kadar çok konuştuğumuz hastalığın tedavisini üstlenecek şehrimizdeki hastanelerde ne gibi önlemler alınıyor.