Anahtar Kelimeler: İHALE BURCİYE’ KALDI ORTALIK KARIŞTI

İHALE BURCİYE’YE KALDI ORTALIK KARIŞTI

Numune Hastanesi Market Kafeterya ve Otomat Yeri Kiralama İhalesi Buruciye A.Ş’ye kalınca bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Olay üzerine Buruciye A.Ş sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı


Sena POLAT/

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü’nün 23 Şubat tarihinde pazarlık usulü ile yaptığı Numune Hastanesi Market Kafeterya ve Otomat Yeri Kiralama İhalesi Valilik bünyesinde hizmet veren Buruciye A.Ş’ye kaldı. İhalenin Buruciye A.Ş’ye kalması ise kamuoyunun aklında soru işareti bırakmış olacak ki, firma tarafından kamuoyuna duyuru yapıldı.

Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun’un adına yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı; “Şirketimiz şehrimizde birçok projeye imza atmış, yeniliğe öncülük etmiş ve birçok tesisin işletmesini başarıyla yaparak, vatandaşımızın teveccühünü kazanıp, sürekli büyüyen bir yapıya ulaşmıştır. Sivas İl Sağlık Müdürlüğü’nün 23.02.2022 tarihinde pazarlık usulü ile yapmış olduğu Numune Hastanesi Market Kafeterya ve Otomat Yeri Kiralama İhalesi şirketimiz uhdesinde kalmış bulunmaktadır. Şirketimizin bu ihaleye katılmasındaki maksat kar amacı gütmek değildir. Hatta esnafımızla rekabet ortamı oluşturmak zarar etmelerini sağlamak değildir. Şirketimizin misyonu; öncü kuruluş olarak farkındalıklar meydana getirerek şehrimizde yeni bakış açıları oluşturmaktır. Bu hususta da şirketimizin; şehrimizin ali menfaatlerini birinci esas yaparak sosyal sorumluluk gereği, hastaneye gelen vatandaşlarımızın süreklilik arz eden makul fiyatlarla kaliteli ürün ve hizmet almalarını ve mutlu olmalarını sağlamaktan başka bir gayesi bulunmamaktadır.”