Anahtar Kelimeler: İçimiz yanıyor

YAZARLAR

?İçimiz yanıyor´

CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel, Pazar günü Hakkari´nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesinde meydana gelen terör saldırısını kınayarak, saldırının ardından uzun saatler geçmesine rağmen yetkililerden net açıklama gelmemesine tepki gösterdi.

Pazar günü Hakkari´nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde  meydana gelen saldırı sonucu çok sayıda askerin şehit düşmesini değerlendiren CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel, yüreklere ateş düştüğünü belirterek "Bu acıyı halkımıza yaşatanlara da, kandan ve gözyaşından beslenenlere de lanet olsun" dedi.

Meydana gelen Hain saldırı haberinin 24 saati doldurmak üzere olmasına rağmen yetkililer tarafından hâlâ ayrıntılı bir bilgi verilmediğini erleştiren Temel, ?Ne TSK´dan ne de Başbakanlık´tan şehit sayısı ile ilgili açıklama yapılmaması çok vahim´ ifadesini kullandı.   

Gelinen süreçte ülkenin sonunun belirsiz karanlık günlere doğru gittiğini savunan Temel, ?7 Haziran seçimlerinden sonra yaşadıklarımız, kandan, acıdan, nefretten beslenenleri bir kez daha gözler önüne serdi. Oysa bizim çocuklarımız ölüyor, bu ülkenin evlatları ölüyor, bu ülkenin değerleri yok oluyor. Ölenlerin hepsi bizim çocuklarımız. Yüreğimiz yanıyor´ şeklinde konuştu.

Temel, ?Ne kadar acıdır ki, ülkemizin kan gölüne döndüğü, hergün şehit haberlerinin geldiği bu tablo karşısında bile maalesef hala 400 vekil hesabı yapılıyor. Ülkemizi  derin bir acı ve üzüntüye boğan bu hain saldırıda şehit olan aziz şehitlerimize Allah´tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz´ ifadesini kullandı.