YAZARLAR

“HÜKÜMET KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYOR”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, akaryakıt fiyatlarına getirilen yüzde 10’luk zammın esnaf destek paketinden sonra olmasını manidar bularak, “Hükümet kaşıkla verip kepçeyle alıyor” dedi

Ayşe Mine EĞÜZ/

BBP Merkez İlçe Teşkilatı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda merkez ilçe icra kurulu oluşturuldu. Aynı zamanda son zamanlarda akaryakıta yapılan zamda toplantının konusu oldu.

Toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunan BBP Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Fikri Pınarlı, “Toplantıda teşkilâtımızda icra da görev verdiğimiz arkadaşlarımıza görevlerini tebliğ ettik. Oluşturduğumuz icra kurulu en kısa sürede komisyonlarını oluşturarak etkin bir şekilde çalışmalarına başlayacaktır. Yükümüzün ağırlığının ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bunun içinde tüm görev tevdi ettiğimiz arkadaşlarımla birlikte BBP’nin bayrağını daha ileriye taşımak için aralıksız çalışacağız. Bu vesile ile görev alan tüm yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum” diye konuştu.

HÜKÜMETE SESLENDİ

Son zamanlarda yapılan zamları ele alan Pınarlı, “Bu arada geçtiğimiz günlerde akaryakıt fiyatlarına verilen ortalama yüzde 10’luk zam kararı, zaten pandemiden dolayı ülkece zor günlerden geçtiğimiz şu dönemde başta çiftçilerimiz olmak üzere hemen her kesim vatandaşlarımız için ekstra bir yük bindirecektir. Ayrıca bu zammın esnafa destek paketinden hemen sonraya denk gelmesi çok manidardır.  Hükûmet adeta kaşıkla verip kepçeyle alıyor” ifadelerini kullandı.