Anahtar Kelimeler: “Hızlı   sonlarında hizmette”

YAZARLAR

“Hızlı tren 2020 sonlarında hizmette”

Peker, “Temennimiz Sivas Ankara yüksek hızlı tren projesinin 2020 sonlarında bitip hizmet vermesidir.” dedi.

Zübeyde DARENDELİ

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanlar Sendikası Genel Başkan Abdullah Peker, Yüksek Hızlı ile ilgili açıklama yaptı. Peker açıklamasında şunları ifade etti.

“Sivas'ın Tarihinde Yüz Yıllık proje olarak yer alan Sivas Ankara arası Yüksek Hızlı Tren Projesi Sona doğru yaklaşmaktadır. Projenin %90 oranı tamamlanmış bulunmaktadır, Bu proje bittiğinde Sivas Metropol kent konumuna gelecektir Hızlı trenin 2 saat yolculuk süresince 9 istasyonda durması planlanıyor. Ankara’dan sonra Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli’nden sonra Sivas’a ulaşacak. Buralardan geçen Hızlı tren yerleşim yerlerine hem ticari hem sosyo-kültürel değer katacak olması bu illerin tanıtımı daha etkin hale gelmesiyle turizmi canlandıracak ülke ekonomisine katma değer sağlayacak, firmaların iş yapabilirliği artınca üretimi destekleyen iş gücü yaratabilen yan sanayi kuruluşların buralarda daha etkin verimli hale gelmesi büyük kentlerdeki nüfus artışını durdurmak ve diğer illere teşvik sağlanması nüfus dağılımındaki dengeyi de sağlayacaktır.”ifadelerini kullandı.

Temennimiz Sivas Ankara yüksek hızlı tren projesinin 2020 sonlarında bitip hizmet vermesidir diyen Peker, “ Ankara’dan doğuya açılan kapı niteliğinde olan Sivas ve Kayseri’ye verilecek önem ülke mozaiğini oluşturan toplum topyekun iş istihdamıyla daha iyi kalkınmaya imkan yaratacak ulaşımıyla sanayisiyle teknolojisiyle bilimle ve eğitim gibi alanlarda daha ilerlemenin isteği mevcuttur. Hızlı Tren Refah ve huzur getirecektir.” Şeklinde konuştu.