Anahtar Kelimeler: KESMEDEN DEVAM EDİYOR

YAZARLAR

HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce şehrin güvenliğini ve huzurunu sağlamak adına il genelinde sokak satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor

Çetin POLAT/

Emniyet genel Müdürlüğünden edindiğimiz bilgilere göre Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından son 6 gün içerisinde yapılan çalışmalarda 19.39 gram Metamfetamin, 6 adet Sentetik Ecza Hap, 0,78 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai), 3.11 gram Esrar, 2,5 adet Ecstasy Hap, 1 adet pala tabir edilen bıçak ve 4 adet 9.19 mm fişek ele geçirildi.

Yakalanan 21 şahıstan 17’sine kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçu kapsamında işlem uygulanırken diğer 1 şahsa ise Uyuşturucu veya Uyarıcı madde etkisi altında araç kullanmaktan dolayı 6 bin 909 lira idari para cezası uygulanarak ehliyetine 5 yıl süre ile el konuldu. Ayrıca söz konusu şahıs trafiği tehlikeye düşürmekten dolayı Adli işlemler için ilgili Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

DİĞER 3 ŞAHISIN İKAMET VE İŞ YERİNE ARAMA

Yapılan çalışmalar kapsamında yakalanan 3 şahsın ikamet ve iş yerlerinde arama yapıldı. Yapılan bu aramalarda; 140 paket sahte bandrollü sigara, İki adet damacana içerisinde yaklaşık 24 litre sahte veya kaçak alkol, 50 cc şişe içerisinde bir miktar alkollü içki kiti, 10 litre etil alkol, 500 gr alkol aroması ele geçirildi. Bu şahıslar hakkında ise gerekli yasal işlem başlatıldı.