Anahtar Kelimeler: gazetecilere destek

HFF’den gazetecilere destek

Öztürk, “koronavirüs sürecinde işsiz kalan ve ihtiyaç sahibi basın mensuplarına yardım yaparak, durumu kritik olan gazetecilerimizin de inşallah yanında olacağız.” dedi.

Hakan BAKAR

Koronavirüs salgını sürecinde vatandaşların yanında olmaya çalışan Halısaha Futbol Federasyonu (HFF), basın mensupları için de destek başlattı.

İşsiz kalan ve zor durumda olan gazeteciler için yardımda bulunacaklarını belirten HFF Genel Başkan Başdanışmanı ve Temsilciler Kurulu Başkanı Batuhan Öztürk, “Koronavirüs hepimizi derinden etkilemiştir. Virüsten dolayı zor süreç devam ediyor. Federasyonumuz bugünlerde yardımlarına son hız ile devam ediyor, edecektir. Federasyon olarak yaptığımız gerek gıda, gerekse elektrik, su faturası ödemeleri ile zor durumda olan birçok aileyi sevindirmeyi başardık. Federasyonumuzun tüm imkanlarını zor durumda olan kardeşlerimiz için seferber ediyoruz. Yoruluyoruz ama çocuklarımızın ve büyüklerimizin gıda kolisini görünce umutlarını ve sevindiklerini görmek yorgunluğumuzu almakla kalmıyor 2 kat çalışmamızı sağlıyor.”ifadelerini kullandı.

“BASINIMIZIN YANINDAYIZ”

HFF İl Temsilcileri tarafından bildirilen ihtiyaç sahibi kişilere yardım ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Öztürk, “Kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz, etmeyeceğimize de inanıyorum.  Gazetecilere yapılacak yardımlar ise işsiz kalan salgın yüzünden evden çıkamayan ve iş bulamayan basın emekçilerinin gıda ihtiyaçlarını, gerekirse elektrik, su faturası ödemelerini inşallah federasyon olarak karşılamaya çalışacağız. Yardım almak isteyenlerin il temsilciliğine bilgilerini vermeleri yeterli olduğu gibi yine genel merkeze de mail yoluyla iletişime geçilebilirler. Basın olmazsa olmazımızdır. Durumu kritik olan gazetecilerimizin yanında olacağız. Bu zor süreçte onları yalnız bırakmamaya gayret göstereceğiz.”şeklinde konuştu.