Anahtar Kelimeler: HERKES ŞİKAYETÇİ MEMNUN

HERKES ŞİKAYETÇİ O MEMNUN

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile açıklanan buğday ve arpa alım fiyatları Gürün Ziraat Odası ve İYİ Parti tarafından memnuniyetsiz karşılanırken Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, memnun olduklarını dile getirdi

Haber Merkezi/

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira ve 1000 lira prim, arpaya ise ton başına 5 bin 500 lira ve 500 lira prim ödemesi yapılacağını duyurduğunu anımsatan Çetindağ, açıklanan alım fiyatlarının Türkiye’nin buğday ambarı olan Sivas’ta memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.

Başkan Çetindağ; “Pandemiden sonra tarımın ne kadar önemli olduğunu, buğdayın ne kadar önemli olduğunu gördük. Son 3-4 aydır da Rusya-Ukrayna savaşından dolayı buğday çok değerlendi. Ülkemizin en çok kullandığı ürünlerden birisi de ekmek yani buğday. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan buğday ve arpa fiyatını çiftçilerimiz çok makul gördü. Bu vesileyle kendilerine teşekkür ediyoruz. Biliyorsunuz nüfusunun önemli bir kısmı tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas’ımız ülkemizin buğday ambarı. Bizler ülkemizin geleceği için üretmeye, ekilmedik toprak bırakmamaya gayret göstereceğiz. Yalnız burada dikkat çekmemiz gereken bir diğer konu da girdilerimizde yaşanan artış. Pandemi dolayısıyla dünyada olduğu ülkemizde de sürekli artan enflasyonist ortam en çok çiftçilerimizi etkiliyor. Bizler mazot ve gübre girdilerimizin düşürülmesini bekliyoruz.Bu girdiler indirilirse çiftçimiz daha çok memnun olur ve daha çok üretir” ifadelerini kullandı.

Dün çıkardığımız gazete sayımızda ise İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz alım fiyatlarını hüsranla karşılarken Gürün Ziraat Odası Başkanı arpa ve buğday alım fiyatlarını eleştirmişti.