YAZARLAR

Herkes kapasitesinin üstüne çıktı

Sivasspor´u değerlendiren Teknik Direktör Rıza Çalımbay, ?´Sezon başından beri bir disiplin içindeyiz. Takım arkadaşlarımız özverili. Herkes kapasitesinin üstüne çıktı. Bunu korumak istiyoruz´´ dedi.

Süper Lig´in 13. hafta maçında Kasımpaşa´yı 2-0 mağlup eden ve liderliğini bu hafta da sürdüren Sivasspor´un teknik patronu Rıza Çalımbay, değerlendirme yaptı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, iyi bir istikrar yakalandığını söyleyerek, disiplinli bir şekilde lige devam etmeyi hedeflediklerini söyledi. Kasımpaşa karşılaşmasını değerlendiren Çalımbay, "Bu maç da bizim için başlangıç maçıydı. Kasımpaşa takımını yakından tanıyordum. İyi bir takıma karşı oynayacağımızı biliyordum. Maçın başında iyi başlayıp, sonuna kadar iyi şeyler yapmamız gerekiyordu. Maç öncesi ne konuştuysak yaptık. Maça iyi başladık. 2 tane güzel goller bulduk. Kontra ataklarla bir sürü gol pozisyonu yakaladık. Son pasları biraz daha iyi değerlendirebilseydik fark daha fazla olabilirdi´´ dedi.

Kalan maçlar için hedeflerini aktaran Çalımbay, ?´Arkadaşlarımdan çok memnunum. Baskıya rağmen gol yemeden istediğimiz skoru aldık. Kalan 4 maçımızı da çok iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz. Sezon başından beri bir disiplin içindeyiz. Takım arkadaşlarımız özverili. Herkes kapasitesinin üstüne çıktı. Herkes çok iyi oynuyor. Sonuna kadar devam ettirmeye çalışacağız ama kolay değil. Ligde puanlar yakın. 2 tane galibiyet aldığın zaman iyi yerlere geliyorsun, tersi olduğu zaman istemediğin yerlere gelebiliyorsun. Hepsinin farkındayız. Yakaladığımız bu istikrarı devam etmek için ne gerekiyorsa hepsini yapacağız. İyi bir arkadaşlık, iyi bir yönetim ve iyi bir taraftarımız var. Güzel bir ortam yakalandı. Önemli olan sakatsız, cezasız geçebilirsek bu maçlarımızı ilk yarıyı iyi bir şekilde bitirebileceğimizi düşünüyorum´´ dedi. /Yüksel Menekşe