Anahtar Kelimeler: ŞEYİN FARKINDAYIZ”

YAZARLAR

“HER ŞEYİN FARKINDAYIZ”

Rıza Çalımbay, "Gaziantep maçından mutlaka iyi dönmemiz gerekiyor, her şeyin farkındayız. Geçen hafta çok sakatımız ve cezalı arkadaşlarımız vardı. Onlarda bize katılacaklar, daha alternatifli bir kadroyla oraya gideceğiz." dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup Sivasspor bir günlük iznin ardından yaptığı antrenmanla pazar günü deplasmanda oynayacağı Gaziantep Futbol Kulübü maçının hazırlıklarına başladı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay, antrenman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, önlerinde zor bir süreç olduğunu belirterek bu dönemi en iyi şekilde geçmek için çalışacaklarını söyledi.

“SON DAKİKA DA OLSA GOLÜMÜZÜ ATTIK”

Çaykur Rizespor maçının bundan sonraki tüm maçlarının kolay geçmeyeceğini gösterdiğini belirten Çalımbay, "Çaykur Rizespor maçı biraz değişik bir maç oldu. İlk yarı biz istediğimiz şekilde yapamadık bazı şeyleri çünkü anormal şekilde kapandılar ve onu da çok iyi yapıyorlar. Hem bireysel olarak hem de takım olarak zorlandık. İkinci yarı biz golü yedikten sonra her türlü baskıyı kurduk. İstediğimiz pozisyonları da yakaladık. Son dakika da olsa golümüzü attık." diye konuştu.

“MAALESEF BİZ MAĞDUR OLDUK BU SENE”

Çaykur Rizespor maçında Kone ile buldukları golün iptal edilmesine tepki gösteren Rıza Çalımbay şunları söyledi:

"Hakem arkadaşımız süreyi biraz daha fazla tutabilirdi. 6 tane oyuncu değişti, VAR'a gidildi, oyuncu çıkarken sorun yaşandı. Biraz daha fazla olabilirdi. Gençlerbirliği maçında da çizgiyi yanlış çizdiler, bunda da bana göre ofsaytla alakası olmayan bir karar verip golümüzü iptal ettiler. Orada yediğimiz gol, burada da attığımız gol VAR'dan döndü. Onun için bu konuda bayağı üzgünüz. Hep söylüyoruz; faal hakemler şu VAR'ın başına geçmesin. Bir daha baksınlar, bir daha incelesinler. Bu kadar basit değil. Bizim gördüğümüz kadarıyla ofsaytla alakası yok. Orada orta hakem vermiş, yan hakem bayrak kaldırmamış hiçbir şey yok. Aynısını bize Alanya maçında yapabilirlerdi. Biz golü atalım ondan sonra da VAR'a gidin. Neden onu yapmıyorsun da bunu yapıyorsun? VAR kullanıldığı zaman çok iyi bir şey ama kullanmadığı zaman maalesef biz mağdur olduk bu sene. Diğer takımlarda mağdur oldu, iyi bir şekilde kullanmak gerekiyor. Biz bunları kapattık, geçti gitti ama biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor."

“KONE 3-4 HAFTA YOK”

Önlerinde çok kritik maçların olduğunu kaydeden Çalımbay, "Bu maçlar Antep maçıyla başlıyor. Gaziantep maçından mutlaka iyi dönmemiz gerekiyor, her şeyin farkındayız. Geçen hafta çok sakatımız ve cezalı arkadaşlarımız vardı. Onlarda bize katılacaklar, daha alternatifli bir kadroyla oraya gideceğiz. Kone'nin sakatlanması bizim için bir dezavantaj oldu. O da en az 3-4 hafta kesinlikle yok. O konudan dolayı üzgünüz. Şimdi tek yapacağımız şey oradan iyi şekilde dönmek. Biraz önce arkadaşlarımızla da toplantı yaptık. Bu arada da kupa maçı var. İnşallah onunda zamanlamasını çok iyi yaparlar. Perşembe ve pazar maç oynatırlarsa sıkıntı yaşayabiliriz. İnşallah onun dengesini kurarlarsa hiçbir şey olmaz." şeklinde konuştu.