Anahtar Kelimeler: ORTADA”

YAZARLAR

“HER ŞEY ORTADA”

TBMM’de Sivas’la ilgili sorunların gündeme gelmesi noktasında açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu, “Her şey ortada. Sorunları dile getiriyoruz ama dinleyen yok” dedi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Sivas’ta son zamanlarda verilen sözlerin yerine getirilmemesi halk tarafından tepkiyle karşılandı. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan vatandaşlar, milletvekillerinin sessizliğinden dert yandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) resmi internet sitesinden elde ettiğimiz veriler doğrultusunda Sivas’la ilgili en çok soru önergesi sunan Ulaş Karasu gazetemize özel açıklama yaptı.

Meclise sunduğu önergelerle her şeyin ortada olduğunu belirten CHP’li vekil Karasu, “Meclis gündeminde ne kadar sorun varsa dile getirmeye çalışıyorum. TBMM’nin sitesinde veriler ortada. Ama AKP ve MHP seçmenleri kendi partilerine söz söylemiyor. Milletimiz bizi neden görevlendirdi bunun hakkını yüce Mecliste veremiyor. Şehrin çok sayıda kanayan yarası mevcut ve bunlardan biri teşviktir. Sivas’a teşvik gelmesi noktasında çok çaba sarf ettim. Zaten Sivas’a teşvik gelmediği sürece iş insanları da yatırım yapmaz. Maalesef gençlerimiz işsiz dolaşmaya devam eder. Sivas’a bir arada sahip çıkmak gerekiyor. Sonuna kadar vatandaşın sorunlarını, sıkıntılarını dile getirmeye devam edeceğim. Çünkü bu hemşerilerim tarafından verilen bir görevdir” diye konuştu.