Anahtar Kelimeler: ALMAMIZ GEREKİYOR”

YAZARLAR

“HER MAÇI ALMAMIZ GEREKİYOR”

Rıza Çalımbay, "Kalan 8 tane maçımız var. 8'i de final maçı. Her maçı almamız gerekiyor. Maçlarımızı çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor." dedi.

 

 

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup Sivasspor, Yukatel Denizlispor maçının hazırlıklarına yaptığı antrenmanla başladı. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“BU BİZİM EN KÖTÜ MAÇIMIZDI”

İlk olarak 1-0 mağlup oldukları Fraport-Tav Antalyaspor maçını değerlendiren Çalımbay, bu sezonki en kötü maçını oynadıklarını söyleyerek, "Yenilgiler aldık, bir sürü şey oldu ama hiçbir maçta net bir pozisyona girmeden, gol atmadan hiçbir maçı bitirmedik. Bu bizim en kötü maçımızdı. İnşallah böyle bir şeyi bir daha yaşamayacağız. Bundan büyük dersler çıkaracağız. Arkadaşlarla da konuştuk. Kalan 8 tane maçımız var. 8'i de final maçı. Her maçı almamız gerekiyor. Maçlarımızı çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor. İşin gerçeği bu." diye konuştu.

“SEYİRCİSİZ OYNAMAKTA AYRI BİR FARK YARATIYOR”

Koronavirüsünün ülkemizde görülmeye başladığını kaydeden deneyimli teknik adam şunları söyledi:

"Futbolcu arkadaşlarımın bir tanesi bile kesinlikle tam konsantre olamıyor. Nereye baksanız o konuşuluyor. Futbol biraz dışta kalıyor. Seyircisiz oynamakta ayrı bir fark yaratıyor. Onun için maçlar istediğimiz tempoda olmayabilir. İstediğimiz mücadeleler olmayabilir. Onlardan bir tanesini de biz yaşadık bu hafta. Biz oyuncularla konuştuk, Türkiye'yi anlattık. Türkiye'deki güzel şeyleri konuştuk. Bundan sonrasının iyi olacağını, maçlarımızın da iyi olacağını ve ne olursa olsun maçlarımıza konsantre olmamız gerekiyor."

“LİGLERİN YÜZDE 99’U İPTAL EDİLDİ”

Devletin ve Türkiye Futbol Federasyonunun alacağa kararlara uymak zorunda olduklarını belirten Rıza Çalımbay, "Hiçbir oyuncu huzur içinde veya konsantre olarak maçlara çıkmıyor. Bu da gayet normal. Bizlere çok iş düşüyor. Bizler konsantre etmeye çalışıyoruz, maçları daha iyi oynamak için uğraşıyoruz ama zaman zaman da aksilikler yaşıyoruz. Bundan sonra oynayacağımız Denizlispor maçını ve diğerlerini iyi bitirmemiz lazım. Tek sıkıntımız sakatlar ve cezalı arkadaşlarımız. Burada federasyon var, devletimiz var ona göre bir karar verilecek. Arkadaşlarımızın da ailesi var, yakınları var. Yurt dışında ailesi olan var. Devamlı onlarla irtibat halindeler. Sıkıntılı bir süreçteyiz ve bu sıkıntıyı herkes yaşıyor. Bir tek Türkiye yaşamıyor. Bütün dünyadaki futbolcuların hepsi yaşıyor. Herkes huzurlu bir şekilde, çatır çatır mücadele edelim, seyirciler gelsin, tezahüratlar olsun ister ama olmuyor. İptal edip etmemek federasyona kalmış bir şey. Kıran kırana maçların geçmesi artık çok zor. Futbolcuların çoğunun kafası rahat değil. ‘İsteyen oynasın, istemeyen oynamasın’ deseler çoğu oynayamayacak. Zor bir süreç. Avrupa ülkelerine ve diğerlerine bakıyorsunuz yüzde 99'u iptal etti. Bizimkilerin aldığı karara ayak uydurmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.