Anahtar Kelimeler: MİLLET BAHÇESİ HİZMET BİNASI”

YAZARLAR

“HEM MİLLET BAHÇESİ HEM DE HİZMET BİNASI”

Eminoğlu: “Sivas Belediyesinin hizmet binası ile millet bahçesi birbirine entegre olursa, hem Belediyede işi olanlar millet bahçesinden geçerek belediyedeki işlerini hallederler, hem de yeşil bir alanın keyfini çıkarmış olurlar.”

Hakan BAKAR

Sivas’ta Belediye hizmet binası için görüş bildiren MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Salim Eminoğlu mevcut yapımı devam eden öğretmenevinin yine öğretmenevi olarak yapılıp Sivas’a hizmet vermesinin daha uygun olacağını, eğer belediye için bir hizmet binası yapılacaksa da o yerin eski Endüstri Meslek Lisesinin olduğu alanın en uygun alan olduğunu söyledi.

Sivas’ta geçtiğimiz haftalarda gündeme getirdiğimiz ve yapımı devam eden öğretmenevi binasının Belediye hizmet Binası olması yönünde kamuoyunda Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in halkın vereceği karar doğrultusunda adım atılacağını söylemesi üzerine Sivas MÜSİAD şube Başkanı Salim Eminoğlu’da bu yönde görüşlerini sosyal medya üzerinden Günebakan Hakan yayınında yaptığı açıklama ile kamuoyuyla paylaştı.

“SİVAS İÇİN ÖĞRETMENEVİ DE BİR İHTİYAÇ”

Eminoğlu, yaptığı açıklamada Belediye için bir hizmet binası yapılacaksa o yerin eski Endüstri Meslek Lisesinin olduğu alan olması gerektiğini söyleyerek şunları ifade etti. “Sivas için öğretmenevi de bir ihtiyaç. Çünkü öğretmen evinde kalan kesim ayrı, otellerde kalan kesim ayrı. Bence eski numune hastanesinin olduğu alanın üst tarafından yer alan ve şu anda OSB’ye taşınmış olan Endüstri Meslek Lisesinin olduğu alan Sivas Belediyesi hizmet binası için çok uygun olur. Şimdi şöyle düşünmek gerekir. Zaten mevcut alan yeni bir millet bahçesi olarak şehre hizmet verecek. Bunun için Belediye Başkanının kullanacağı makamda tarihi jandarma binası olacağına göre o mevkiden yukarı doğru çok güzel bir koridor oluşmuş olacak. Böylece Belediyeye gelecek kişilerde şehrin merkezinden o bölgeye doğru yeşil bir alanın içerisinden geçerek meslek lisesinin olduğu alana ulaşmış olacak.           İfadelerini kullandı.

“HİZMET BİNASI İLE MİLLET BAHÇESİ BİRBİRİNİ TAMAMLAR”

Eminoğlu, “Bence eski sanat okulunun olduğu alana Belediye Hizmet binası çok güzel yakışır. Oradaki yol içinde aşağıdan yukarıya doğru şık güzel bir üst geçit köprüsü ile geçit yapılır. Yani Belediyenin hizmet binası ile millet bahçesi bir birine bütünleşmiş olur. Belediyede işi olanlar hem millet bahçesinden geçerek belediyedeki işlerini hallederler hem de yeşil bir alanın keyfini çıkarmış olurlar. Yani burası sadece bir park, bir millet bahçesi olarak kalmaz aynı zamanda vatandaşların güzel bir şekilde kullanacağı belediyeye giden yeşil bahçe olarak ta hizmet vermiş olur. Vatandaşlar bahçe içerisinde dinlenebilir, oradaki hizmetlerden faydalanabilir. İşin özü eğer Sivas’a yeni bir Belediye Hizmet Binası yapılacaksa dediğim gibi Yüceyurt mahallesinde yer alan eski Endüstri Meslek lisesinin olduğu alana yapılmalı.” şeklinde konuştu.