“Hem otopark sorunu çözüldü hem de çevremiz güzelleşti”
Sivas Belediye Başkanı Sami aydın; Sivas Belediyesi olarak projelerimizi şehre kazandırmaya devam ediyoruz Açılışını yapmış olduğumuz 15 Temmuz Şehitler Meydanı projesiyle hem otopark sorunu çözüldü hem de çevremiz güzelleşti.” dedi.
Tarih: 8.6.2018 17:19:00/ 292okunma / 1yorum

Hakan BAKAR

Sivas Belediyesi´nin prestij projeleri arasında yer alan ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nın açılışı gerçekleşti.

Sivas Belediyesi tarafından Valiliğimizin arka kısmında yapılan ´15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Çok Katlı Yeraltı Otoparkı´ düzenlenen törenle hizmete girdi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende projenin anlatıldığı kısa bir film davetlilere sunuldu.

Geçtiğimiz yıl temeli Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katılımıyla atılan 15 Temmuz Şehitler Meydanı´nın açılış törenine; Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Vali Yardımcıları Yeliz ve Zihni Yıldızhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı M. Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Milletvekilleri, Şehit Aileleri ve Gaziler derneği Başkanı Mustafa Hızal, Şehit yakınları ile il protokolü, davetliler ve vatandaşlar  katıldı.

“ACILARIMIZI HER ZAMAN PAYLAŞTINIZ”

15 Temmuz darbe günü Boğaziçi köprüsünde şehit düşen Halil kantarcının babası Ali Kantarcı Şehit yakınları adına yaptığı konuşmada; Hiçbir zaman için bizi yalnız bırakmadınız. Bizlere her zaman kapılarınızı ve gönüllerinizi açık tuttunuz diye konuşmasına başlayarak şunları dile getirdi. “Bizim acılarımızı her zaman paylaştınız. Çocuklarımızın isimlerin yaşatılması adına memleketimiz de böyle güzel eserlerin kazandırılması beni çok mutlu etti.

Yüreği ve kalbi yaralı yaşayan şehit aileleri olarak bu tür etkilikler bizim acımızı hafifletiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

“BAŞBAKAN SİVAS´A MEJDE İLE GELSİN”

 Şehit Aileleri ve Gaziler derneği Başkanı Mustafa Hızal yaptığı konuşmada, Şehit ailelerinin istekleri doğrultusunda talep dosyası hazırladıklarını ve hazırlanan dosyayı Sayın Başbakana verilmek üzere AK Parti Milletvekili Habip Soluğ´a takdim edeceğini İnşallah Başbakan Sivas´a geldiğinde müjdeli haberler beklediklerini s ifade ederek şunları söyledi.  

“Darbe girişiminin asıl amacı Türkiye´yi iç savaş ortamına sokmaktı. 15 temmuz bu milletin ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi. Türkiye cumhuriyetini bölmeye çalışan dış mihraklar bu milleti yıldıramazlar. Bizler Türküyle, Lazıyla, Çerkezciyle, Kürdüy´le bir bütünüz.” şeklinde söyledi.

“BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE ESER BIRAKIYORUZ”

Sivas Belediye Başkanı Sami aydın; Sivas Belediyesi olarak projelerimizi şehre kazandırmaya devam ediyoruz diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. “Şehrimize yeni bir hizmeti yeni bir eseri kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Şehit olmak herkese nasip olmuyor şehit babası olmak her babaya nasip olmuyor. Bütün şehitlerimize rahmetle anıyorum.

Sivas Tarihi kadim bir şehir. Selçuklunun, Osmanlının eserlerini bize emanet eden ecdatlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizde bizden sonraki nesillere bu eserleri bozmadan aktarmak adına çalışmaya devam edeceğiz. Geçmiş yıllarda Sayın Cumhurbaşkanınızın talimatıyla bu meydanlar projesine başladık. Zaman içinde yapılan işler ortaya çıktıkça ne kadar önemli ve büyük değerler olduğu anladık. Bu gelişmeler bizlere bugün ikinci meydanı açmayı nasip etti. Valilik binasının önü açık arkası hapis edilmiş durumdaydı. Niteliksiz yapıları bize kaldırın diyen Cumhurbaşkanımız liderimizin ufkunun ne kadar geniş olduğunu bu projeler ile bir kez daha anladık.”

 

“MEYDANLARIN ALTI OTOPARK OLACAK”

Aydın, Sivas tek merkezli bir şehir. Büyümesi için gelişmesi için merkezi yaymak gerekiyordu. Çekirdek merkezde yer alan Kamu binalarını şehrin farklı yerlerine yayarak şehri merkezi konumdan kurtarmış olduk. Destek olan herkese teşekkür ederim diyerek şöyle devam etti. “Ulaşım ve Otopark sorununu çözmek için her geçen daha çok çalışarak şehrin her bölgesini rahatlatmaya çalışıyoruz. Yeni yapılan binalara yeteri kadar otopark yapma mecburiyeti getirdik. Mevcut meydanların altına mümkün olduğunca yer altı otoparkı yapmaya başladık. Yer altına otopark yapmak zor ama burada bunu üç kat ile başardık. Toplam 800 araç aynı anda park yapabilecek. Bu projeyle hem otopark sorunu çözüldü hem de çevremiz güzelleşti. Yeni ordu evi taşınınca oraya da bir meydan yapacağız. İleriki aşamalarda jandarma binasının arkası ve eski numune hastanesi alanı yapılacak. Bunlar kale projesi ile birleşince hepsi bir bütün olacak. Böylelikle Sivas meydanları ile örnek bir şehir  olacak. Bu meydana ismini verdiğimiz 15 Temmuz darbe gecesi bizlerin birbirimize  kenetlenmesini sağladı. Allah bir daha yaşatmasın. İnşallah Türk milleti olarak daha güçlü olacağız rabbim birliğimizi berelerliğimizi bozmasın.” şeklinde konuştu.

“SİVAS´IN ZENGİNLEŞTİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Vali  Davut Gül ise şehitlerimizin isminin yaşatılması ile ilgili hassas olduklarını ve uygun olan tesislere şehitlerimizin isminin verildiğini söyledi.  Bu projenin yapılmasının önemli olduğunu ifade eden Gül, şehre nefes aldıran ve otopark sıkıntısını gideren meydanın Sivas´ın ne kadar zenginleştiğinin göstergesi olduğunu söyledi. Burası için adliye binası ile valilik ek hizmet binasının yıkıldığını ve yıkılan binaların şehrin daha rahat bölgelerine yapıldığını aktaran Gül, böylece yaklaşık 80-90 milyonluk bir yatırımın hayata geçirilmiş olduğunu vurguladı. Orduevinin taşınacağını ifade eden Gül, jandarma binasının çevresinin de açılacağını söyledi. Şehir Parkı (Millet Bahçesi) projesi kapsamında eski sağlık müdürlüğü bölgesinde yaklaşık 170 bin metrekare alanda dönüşüm gerçekleştirildiğini vurgulayan Gül, "Sivas´ta yapılan hizmette Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Milli Eğitim Bakanımızın emeği ve hizmetleri var. Ben şükranlarımı arz ediyor bu yatırımında hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve çok katlı otoparkın açılışı gerçekleştirildi.

 

 

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sedat
8.6.2018 23:06:37
DARISI KALE VE ÇEVRESİNE...
"Bayramlar Acıya Dönüşmesin"
"Bayramlar Acıya Dönüşmesin"
Sivas Valisi Davut Gül yarın idrak etmeye başlayacağımız Kurban Bayramı Dolayısıyla yazılı bir tebrik mesajı yayımladı.
"Yardımlaşmanın zirve yaptığı nadide günlerdir"
"Yardımlaşmanın zirve yaptığı nadide günlerdir"
Belediye Başkanı Sami Aydın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
"Dargınların barıştığı bir bayram olsun"
"Dargınların barıştığı bir bayram olsun"
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız Kurban Bayramı için Üniversitenin internet sayfasında bir tebrik mesajı yayınladı. Rektör Yıldız mesajında; "Dargınların barıştığı, gönüllerin fethedildiği, dilleri, ırkları ve kültürleri farklı milyonlarca insanın aynı duygular etrafında birleştiği bir Kurban Bayramı´na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.
“Hep bir arada, iyi bayramlar”
“Hep bir arada, iyi bayramlar”
Sivas Zara ilçesinde yaşayan iş adamı Kutsi Cantürk Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak; Zara´lı hemşerilerinin ve tüm insanoğlunun Kurban Bayramını kutladı
Ağzımız Tatlanacak
Ağzımız Tatlanacak
Bayramların olmazsa olmazı şekerler, çikolatalar ve lokum çeşitleri tezgâhları süslüyor
Demirgil´den Kurban Bayramı mesajı
Demirgil´den Kurban Bayramı mesajı
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
"Ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlasın"
"Ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlasın"
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Kurban Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak, Sivaslıların bayramını kutladı
"Bayramlar bizler için çok özel anlamlar taşımaktadır"
"Bayramlar bizler için çok özel anlamlar taşımaktadır"
Yıldızeli Kaymakamı Yusuf Cankatar yarın kutlamaya başlayacağımız Kurban Bayramı dolayıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cankatar; " birlik ve beraberlik bilincinin tazelendiği, huzur ve refah ortamının sağlandığı bayramlar bizler için çok özel anlamlar taşımaktadır." dedi.
“Hijyen olmayan yerden uzak durun”
“Hijyen olmayan yerden uzak durun”
Akgül, “Sivas ta yaşayan vatandaşlarımız gıda ve et çektirme gibi konulara titizlik göstersinler. Kendi sağlıklarını koruma altına alarak, hem sağlıklarına hem de esnafımıza sahip çıksınlar.” dedi.
Bayram tatili dayanışma ruhu için iyi bir fırsat
Bayram tatili dayanışma ruhu için iyi bir fırsat
Türkiye´ye karşı yapılan siyasi ve ekonomik saldırılar karşısında toplumun güçlü yapısının korunması gerektiğini belirten Beykoz Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mansur Beyazyürek, “Böylece, olası yeni saldırıları kendi kalkanımız ile püskürtebiliriz” dedi. Bu tür dönemlerde toplum olarak kenetlenmenin önemine vurgu yapan Beyazyürek, kısa süre kalan Kurban Bayramı tatilinin birlik ve beraberlik için güzel bir şans olduğunu ifade etti.
Emniyetten Uyarı
Emniyetten Uyarı
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü yaklaşmakta olan Kurban Bayramı nedeniyle, Bayram tatili süresince Trafik kazalarını en aza indirmek, sürücülerin ve yolcuların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; bazı uyarılarda bulundu.
Hatalı sürücüyü "düdükle" uyaran bisikleti alacak
Hatalı sürücüyü "düdükle" uyaran bisikleti alacak
İçişleri Bakanlığının, "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi için sosyal medyadan #KırmızıDüdük etiketi ile fotoğraf paylaşıp en fazla beğeniyi alan 100 çocuğa bisiklet armağan edilecek.
"Büyük bir sorumluluk yüklemiştir"
"Büyük bir sorumluluk yüklemiştir"
Sağlık-Sen Başkan Adayı Adem Yaşin Sivas´ta yapılan sendika delege seçimleri sonuçları ile ilgili bir açıklama yaptı. Yaşin yaptığı açıklamada; "SAĞLIK-SEN Sivas Şube Başkanlığı delege seçimi sürecini tamamladık. Bu sürecin sendikamıza, sağlık camiamıza ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.
Gürün, Yatırımlarla Göz Kamaştıracak
Gürün, Yatırımlarla Göz Kamaştıracak
Sivas Valisi Davut Gül, Gürün ilçesinde bir dizi gezi ve bir takım incelemelerde bulundu.
Elde Kalan Kurbanları Sivas ESK Alacak
Elde Kalan Kurbanları Sivas ESK Alacak
Sivas Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret ederek hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlarla sohbet etti.
Adıyaman´da 4 asker şehit oldu
Adıyaman´da 4 asker şehit oldu
Adıyaman´da yürütülen terör operasyonunda 4 güvenlik görevlisi şehit oldu.
Gül; Kurban pazarını gezecek
Gül; Kurban pazarını gezecek
Bugün Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Kurban Pazarında incelemelerde bulunacaklar.
Hayırdır inşallah
Hayırdır inşallah
Dolar vatandaşın cebinde ne kadar var bilinmez ama rüyasına girmiş durumda. Sivas kuyumcularının vitrinlerinde dolar satmıyoruz şeklinde yazılar yer alırken, Sivas´ta yaşayan vatandaş ise rüyasında dolar görmeye devam ediyor. Google´ın Arama Trendleri´nde şehirlere göre aramalara bakıldığında son 3 ay içerisinde “Rüyada dolar görmek” terimini en yoğun arayan şehir Sivas olurken, Sivas´ı sırasıyla Erzurum, Van, Afyonkarahisar ve Malatya takip etti.
Numune “Değişim” dedi
Numune “Değişim” dedi
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Sivas Başkanlığı, 5. olağan genel kurulu öncesi delege seçimini Numune Hastanesi´nde de gerçekleştirildi.
Albay Şen´den Sivas´a Veda Ziyaretleri
Albay Şen´den Sivas´a Veda Ziyaretleri
Tunceli İl Jandarma Komutanlığına atanan Jandarma Kıdemli Albay Sinan Şen, Sivas Valisi Davut Gül´e veda ziyaretinde bulundu.
Kurban derilerini bekletmeyin
Kurban derilerini bekletmeyin
Sivas´ta deri işi ile uğraşan derici Temel Yılmazgil, “kurbanlıklardan elde edilen ham deriye, her zamankinden daha fazla ihtiyaçları olduğunu belirterek, derilerin israf edilmeden sektöre sağlıklı bir şekilde kazandırılması çağrısında bulundu.”
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Olmadı Sivasspor Olmadı
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ