“HEDEFSİZ BİR ŞEHİR PUSULASIZ BİR GEMİYE BENZER”
Vali Ayhan, “Sivas çok net hedeflere sahip bir şehirdir. Biz 2023 vizyonumuzu 2018 Sivas Çalıştayı ile belirlediğimiz günden beri de aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Hedefsiz bir şehir pusulasız bir gemi gibidir. O yüzden kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz.”dedi
Tarih: 30.11.2019 00:00:40

Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programının görüşülmesi konulu İl genel meclis toplantısına katılarak, meclis üyelerine hitap etti.

“SİVAS ÇOK NET HEDEFLERE SAHİP BİR ŞEHİRDİR”

Bütçenin hazırlanmasında yoğun bir çalışma sergilendiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, bütçelerin her aşamasında hesap vermenin en önemli aracı olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri dile getirdi. “2020 yılı için İl Özel İdaresi bütçesi 185 milyon TL. Biz hayallerimizi bu bütçenin içine hapsetmiyoruz. Bütçemizin her kuruşu, her kalemi bizim şerefimizdir, onurumuzdur ve her kuruşu son noktasına kadar korunacaktır. Allah, bütçemizi bereketli kılsın, hayırlı kılsın ve milletimize hizmet etme yolunda bizlere yardımcı olsun. Hedefsiz bir şehrin pusulasız bir gemiye benzer. Sivas çok net hedeflere sahip bir şehirdir. Biz 2023 vizyonumuzu 2018 Sivas Çalıştayı ile belirlediğimiz günden beri de aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. Hayata geçirdiğimiz her proje, başlattığımız her program, inşa ettiğimiz her eser, bizi 2023 hedeflerimize bir adım daha yaklaştırmaya yöneliktir. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Biz, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Sivas´ta yaşayan insanların, çağın gerektirdiği medeni yaşam şartlarına kavuştuğu, hizmetlerin daha süratli, kaliteli ve ekonomik olarak yerine getirilebildiği, sürekli gelişen ve değişen bir yönetim anlayışı ile kültürel, bilimsel, sosyal ve ekonomik gelişmesini tamamlamış Sivas´ı dünyada tanınan, bölgesinde cazibe merkezi olan bir il yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadeleri dile getirdi.

“YOĞUNLUĞUMUZ EĞİTİM, TURİZM, TARIM VE SANAYİ”

Sivas İl Özel İdaresinin yol, köprü, içme suyu gibi alanlardan ibaret görülemeyeceğini vurgulayan Vali Ayhan, "Şehrin bugünkü ihtiyaçlarının yanı sıra, gelecekte görmek istediğimiz Sivas´ı da iyi analiz etmeliyiz. Vizyonumuzu ve misyonumuzu her yıl ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler ışığında yeniden değerlendirmeliyiz. Bu şekilde düşündüğümüz müddetçe şehrimize yeni ufuklar kazandırabiliriz. Bu doğrultuda özel projelerle ek kaynaklar bulmak adına yoğun çalışmalar yürütmekteyiz. Olmazsa olmazımız olan eğitim ve şehrimizi geleceğe taşıyacak turizm, tarım ve sanayi sektörlerine özel bir yoğunluk vermekteyiz. En hassas davrandığımız alanlardan biri elbette eğitim. Eğitim alanında yaptığımız tüm hizmetleri şehrimizin ve ülkemizin geleceğine yaptığımız hizmetler olarak görüyoruz. Çocuklarımızın akademik, kültürel ve sportif olarak çok yönlü gelişmelerine yönelik önemli destekler veriyoruz. Köprü Projesi, Spor Sivas gibi projeler bunlardan bazıları. Yine yakın zamanda Milli Eğitim Bakanımızın katılımlarıyla hayata geçirdiğimiz Yetenek ve Beceri Merkezi Projesi, geleceğin eğitim anlayışları açısından prestij projelerimizden biri. Ülkemizde Sivas deyince ilk akla gelen hususlardan biri kış. İl Özel İdaremizin koyduğu ufukla bugün ülkemizin en genç ve en ekonomik kayak merkezi olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezini hayata geçirdik. Termal Turizm entegrasyonu ve yeni yatırımlarla Sivas´ın parlayan yıldızı olan Yıldız Dağı, şehrimize büyük katkılar sağlamaya devam edecektir. Bu projenin, şehri doğru okumanın ve potansiyellerini fırsata dönüştürmenin en güzel örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Sivas´a turizm anlamında yeni cazibe merkezleri kazandırmak adına Özel İdaremiz büyük gayret gösteriyor. Hamidiye Eko Turizm Vadisi, Sıcak Çermik Altınkale Projesi, Gökpınar Gölü, Tödürge Gölü, Kalkım Balıklı Kaplıca projeleri bunlardan bazıları. Bununla beraber şehrimizi bir müze kenti yapmak yönünde de önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şehir Sanayi Mektebi Müzesi bunun en güzel örneklerinden biri. Biliyoruz ki şehrin gelişmesinin yollarından biri de Turizm. Yüksek Hızlı Trenin devreye girmesiyle insanların buraya gelmelerini sağlayacak turizm altyapısını bugünden hazırlamamız gerekiyor. Şehrimiz için önemli ihtiyaçlarımızdan biri olan Turizm Yönetimi adına Belediyemizle birlikte kurduğumuz Kültür A.Ş.´nin bu anlamda büyük önem taşıdığını ifade etmek istiyorum. Yakında şehrimizin tüm turizm paydaşlarının dâhil olduğu Dijital Turizm Yönetimi yazılımımızı hayata geçireceğiz. Özel İdaremiz turizmin yanı sıra kültürel değerlerimizin korunmasına yönelik de güzel çalışmalara imza atıyor. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu´nun ve Âşık Ruhsati Evi´nin evinin müzeleştirilmesinin hepimiz için bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

“ÜRETİM VE İSTİHDAM KAPISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR”

Şehrin gelişimi adına önemli sektörlerden birinin de tarım olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, "Bu anlamda İl Özel İdare kaynaklarımızı etkili kullanırken DAP gibi yapılardan daha fazla yararlanmaya yönelik de önemli çabalarımız var. Tarım İl Müdürlüğümüz ile yürüttüğümüz çiftçi projelerinin yanında tarımsal sanayinin gelişmesine yönelik de önemli adımlar atıyoruz. Tarım alanında şehrin lokomotifi olacak SİVTAŞ ile Yem Fabrikamızın ve Süt Toplama İşleme Tesisimizin temellerini attık. Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Üretim ve İstihdam Kapısı hedefimizde Özel İdaremiz olarak taşın altına elimizi koyuyoruz. DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası Projemizin tarım alanında önemli bir ihtiyacımızı karşılayacağını düşünüyorum. Sivas için bir marka değer olan Kangal Köpeği ile ilgili Kalkınma Ajansına sunduğumuz Kangal Köpeği Eğitim ve Satış Merkezi projesiyle ırkın ıslahının yanında bir turizm değeri oluşturmayı amaçlıyoruz. Sanayi alanında Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Sivas adına çok önemli. Bu projeyle ilgili çalışmalar devam ederken bir yandan da 1. OSB´mizin teknik altyapısını geliştirme adına da çok önemli bir çalışma yürütüyoruz. ORAN´a güdümlü proje olarak sunduğumuz İnovasyon Merkezi Projemiz ile Organize Sanayi Bölgemiz aynı zamanda bir Prototipleme ve Dış Ticaret İstihbarat Merkezine sahip olmuş olacak." şeklinde ifade etti.

“EN HAYIRLI SERMAYE ÇALIŞMAKTIR”

Sivas İl Özel İdaresinin kurumsal ve teknik yapısıyla Türkiye´nin en başarılı kurumları arasında yerini aldığını vurgulayan Vali Ayhan, "Ortak sorumluluklarımızdan birinin de Özel İdaremizin bu başarısını ve altyapısını korumak ve geliştirmek olduğunu düşünüyorum. İdaremizin gücüne güç katacak olan Makine İkmal Parkı ve Asfalt Plenti Tesislerimiz ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Altyapımızla, bilgi birikimimizle ve her birinizin ortaya koyduğu irade ile her yönüyle gelişen bir Sivas için hizmet etmeye devam edeceğiz. İl Genel Meclisiyle, çalışanlarıyla ve ortaya koyduğu vizyon projelerle, Türkiye´nin demokratik yapısına en uygun kurumlardan bir tanesidir. Sivas´ta yaşayan 647 bin vatandaşımızın her birinin Sivas İl Özel İdaresinde temsilcisi yer almaktadır. İl Genel Meclis üyelerimiz ilçeleri adına seçilerek buradalar. İlçelerinin sorun ve önerilerini burada paylaşıp, tartışan, sorun ve çözüm üreten ilimizin geleceğine yön veren sizlersiniz.  Bu da aidiyet duygusunu beraberinde getirmektedir. Kurum içi barış, huzur ve birliktelik çok önemli. Sivas İl Özel İdaresi geçmişten beri bu misyonu ve anlayışı benimseyen kurumlardan bir tanesidir ve öyle olacaktır. Sivas İl Özel İdaresi, Sivas´ın zorlu coğrafyasında gece gündüz ayrım yapmadan, fedakârca çalışıp hizmet götüren bir kurumdur. Bu kurumda hizmet edenler, hizmetlisinden, memuruna, teknikerinden, teknisyenine, mimarından, mühendisine, müdüründen, genel sekreterine kadar böyle bir kurumun mensubu olmaktan gurur duyması gerekir. İl Özel İdaresinin tüm çalışanlarıyla birlikte Sivas´taki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bu hayalleri önce hedeflere sonra da gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz.  Güç birliğiyle beraber Sivas´ı çok daha iyi noktalara getireceğiz. Bütçemizin her bir kalemini Sivaslılara hizmet etmek için harcayacağız. Hadis-i Şerif´te belirtildiği gibi en hayırlı sermayenin çalışmak olduğu idrakiyle yapacağınız çalışmalarınız için her birinize, tek tek teşekkür ediyor, bütçemizin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum." şeklinde konuştu. /Hakan BAKAR

 

/resimler/2019-11/29/1526440167406.jpg

 Video Tarihi: 29.11.2019 14:59:28
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hedefsiz şehir pusulasız gemiye benzer
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“SAĞLIKTA HİÇBİR MAZERETİMİZ KALMADI”
“SAĞLIKTA HİÇBİR MAZERETİMİZ KALMADI”
Vali Ayhan, “Sivas Sağlıkta nasibini en iyi alan illerin başında geliyor. Sağlık hizmetlerinde iyi yerdeyiz. Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayısı, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız.”dedi.
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Sivas İl Özel İdaresinde Gerçekleşen Tatbikat Gerçeğini Aratmadı.
Temizlik araç filosu genişliyor
Temizlik araç filosu genişliyor
Sivas Belediyesine temizlik için yeni araçlar alındı.
Toprağımıza sahip çıkalım
Toprağımıza sahip çıkalım
Her yıl 5 Aralık günü toprağın önemi ve gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmak için “Dünya Toprak Günü” olarak kutlanmakta.
Organik Solucan Gübresi Hasadı Başladı
Organik Solucan Gübresi Hasadı Başladı
Vali Salih Ayhan´ın talimatlarıyla Cumhuriyet Üniversitesi, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle kurulan Sivas Organik Tarım Anonim Şirketi (SOTAŞ)´ın bünyesinde organik solucan gübresi üretimine başlandı.
“Daha kârlı organik arıcılık yapılacak”
“Daha kârlı organik arıcılık yapılacak”
Yıldız, “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projemiz ile arıcılık işletmelerinin en önemli girdisi olan kovan ve kovan malzemesi teminini sağlayarak işletmelerimizin daha kârlı organik arıcılık yapmaları sağlanacaktır.”dedi.
“Aktif rol üstlenen bir kurumuz”
“Aktif rol üstlenen bir kurumuz”
Hastaoğlu;”Sivas Ticaret Borsası kuruluşundan bu yana ilimizin ve bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında aktif rol üstlenen bir kurumdur.”dedi. 2020 - 2023 yılı stratejik plan borsa meclisinde onaylandı.
Zabıta Teşkilatına Eğitim Verildi
Zabıta Teşkilatına Eğitim Verildi
Sivas´ta İndirimli satışlar, satıştan kaçınma ve fiyat etiketi denetimleri konusunda Zabıta Teşkilatı mensuplarına eğitim verildi.
Sulama maliyetleri Meclis Gündeminde
Sulama maliyetleri Meclis Gündeminde
CHP´li Karasu, yüksek sulama maliyetlerini Meclis gündemine taşıdı
“Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi
“Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Genç Yeşilay Gönüllüleri tarafından Sivas Gazi Osman Paşa İlkokulu´nda “Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi.
‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi
‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele yönelik ‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi.
Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama Kitabı Yayımlandı
Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama Kitabı Yayımlandı
“Remote Sensing and Image Interpretation, Lillesand, Kiefer and Chipman” isimli kitabın Türkçeye çevirisi “Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama” ismi ile yayımlandı.
İl il memur alımları tek sayfada
İl il memur alımları tek sayfada
Türkiye´de her yıl yüz binlerce kişi KPSS sınavlarına girerek devlet kurumlarında memur olmak için çaba sarf ediyor. KPSS´de başarılı olmak yetmiyor. Devlet kurumlarının memur alımlarını da yakından takip etmek gerekiyor. Peki il il memur alımları nasıl öğrenilir? Memur alımı şartları nasıl takip edilir? İllere göre devlet kurumlarının memur alımları hangileri? Basın İlan Kurumu, sıkça sorulan bu soruların cevabını tek sayfada veriyor. İşte detaylar...
Engel yok iş var
Engel yok iş var
İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, ´Bu Kulüpte Engel Yok İş Var´ sloganı ile engelli vatandaşlara yönelik açılan eğitim kursu tamamlandı. Engelli vatandaşlara iş imkanı sağlamak amacıyla yapılan çalışmadan söz eden Vali Salih Ayhan, ‘´Engelli vatandaşlarımıza istihdam oluşturan işverenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´´ dedi.
“Her alanda önemli mesafeler kat ettik"
“Her alanda önemli mesafeler kat ettik"
Vali Ayhan, "Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas hem sağlık alanında hem de tarım alanlarında şehrimizi daha verimli hale getirerek önemli mesafeler kat edeceğiz." dedi.
Mesai sorununa rektörlük el attı
Mesai sorununa rektörlük el attı
Cumhuriyet Üniversitesi hastanesinde, çocuklarını okula bırakmak için personele verilen izin hastanede mesainin bir saat geç başlamasına neden oluyordu. Gazetemizde yayınlanan haber sonrası Rektörlük konuya el atarak personeli mesai saatleri konusunda uyardı.
CÜ Öğrencilerin diş taramalarını ve tedavisini yapıyor
CÜ Öğrencilerin diş taramalarını ve tedavisini yapıyor
İlimizde eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ağız diş taramaları ve tedavileri, CÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından yapılmakta.
´Geleceğim Mesleğim´ temalı söyleşi gerçekleşti
´Geleceğim Mesleğim´ temalı söyleşi gerçekleşti
Mesleki ve teknik liselere yönelik ´Geleceğim Mesleğim´ teması kapsamında, ORAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, yazar Ahmet Şerif İzgören tarafından söyleşi düzenlendi.
“Kazanan Gürün olacaktır”
“Kazanan Gürün olacaktır”
Çiftçi, “Gökpınar Gölü, Şuğul Kanyonu ve tarihi konaklarıyla ön plana çıkan ilçemiz, kent müzemizin de hizmete açılmasıyla birlikte güzel bir mekâna daha kavuşacak, kazanan Gürün olacaktır.”dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIM KAMPANYASI
ÖĞRENCİLERDEN YARDIM KAMPANYASI
Karşıyaka Kız Mesleki Lisesi öğrencileri, Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret ederek yapılan yardımlar hakkında bilgi edindiler. Gezi sonrası öğrenciler dernek için yardım kampanyası düzenlemek istediklerini belirttiler.
Bilgin, engellileri evlerinde  ziyaret etti
Bilgin, engellileri evlerinde ziyaret etti
Belediye başkanı Hilmi Bilgin engellilere ev ziyaretinde bulundu.
Üniversite sağlıkta kalite puanını artırdı
Üniversite sağlıkta kalite puanını artırdı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan kalite değerlendirilmesini başarıyla tamamlayarak puanını geçtiğimiz yılların üstüne yükseltti.
Etkili İletişim Becerileri Konferansı düzenlendi
Etkili İletişim Becerileri Konferansı düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tercüme Kulübü tarafından “Etkili İletişim Becerileri” isimli konferans düzenlendi.
Emniyet Sokak Operasyonlarını Sürdürüyor
Emniyet Sokak Operasyonlarını Sürdürüyor
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Sokak Operasyonlarını sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7488
EURO
6.3738
booked.net
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez?

Mevlana
Bir deve kuşunun hızı saatte 70 km´ye ulaşabilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59