Anahtar Kelimeler: HEDEFLERİ FİDAN

YAZARLAR

HEDEFLERİ 500 FİDAN

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Sivas Şube Başkanı Çetin Güçyetmez, orman yangınlarının ardından başlatılan fidan kampanyasına 500 fidan desteğinde bulunacaklarını açıkladı

Çetin POLAT/

Türkiye’nin birçok farklı noktasında günlerdir devam eden orman yangınlarının ardından başlatılan fidan kampanyalarına Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Sivas Şubesi de destek verdi.

Konuyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Dernek Başkanı Çetin Güçyetmez, hakemlerin çıktıkları her maçta fidan bağışlayacağını belirterek, “Ülkemizde maalesef çıkan büyük orman yangınları ciğerlerimizi yakmıştır. Bu bağlamda Dernek Genel Merkezimiz ve Türkiye genelinde Tema Vakfı aracılığı ile ormanlarımızı tekrar yeşertmek için kampanya başlatılmıştır. Bizler de dernek olarak bu zor günlerde ülkemizin yanında olmak inancı ile kampanyaya katılım sağlamak için Dernek Yönetim Kurulu ile yaptığımız toplantıda Yönetim Kurulu üyeleri olarak 10'ar adet fidan bağışlama kararı aldık. Ayrıca 2021/2022 sezonunda görev alacak hakem triomuz her görev aldıkları müsabakalarda 3 fidan bağışlama kararı almıştır. Dernek olarak başlattığımız kampanyada hedefimiz ise 500 fidandır” diye konuştu.