Hedef 3000 Km
Kurt “Ben 55 yaşında bisiklet kullanmayı öğrendim. Bu işe 55 yaşından sonra merak sardım. Sağlık açısından, etkinlik açısından, ruh sağlığı açısından bisikletin çok büyük faydalarını gördüm. Bunun herkes için gerekli olduğunu temiz bir toplum için pedallara basmanın faydalı olacağına inanıyorum. Geçen yıl 2000 Km yapmıştım. Bu sene 500 artıralım 2500 olsun dedik. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde 3000 Km hedefliyorum.”dedi.
Tarih: 8.10.2018 00:07:01/ 250okunma / 0yorum

Hakan Bakar

Bisiklet tutkunları Sivas Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt öncülünde, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer alan Bayraktepe´ye bisikletleri ile çıktılar.

Yaklaşık 30 kişiden oluşan Bisiklet tutkunları sabahın erken saatinde Bağdat caddesinde buluşarak pedal çevirerek yaklaşık bir saat içerisinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde yer alan Bayraktepe ye çıktılar. Bayraktepe´de bir açıklama yapan bisiklet tutkunları, Batman´da şehit düşen askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için Türk Bayrağı açıp bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak dua ettiler.

“BİSİKLET SÜRMEK BENİ MUTLU EDİYOR”

STM yönetim kurulu başkanı Yüksel Kurt, Bayraktepe de yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Sivas´ımızda her geçen gün artan bisikletleri gördükçe mutlu olmaktayım. Bisiklet sadece bir karne hediyesi değil bir kültür temsiliyetidir. Doğaya olan saygıdır. Bir gelecek vaadidir. Bisiklet yedisinden, yetmişine herkese hitap eden bir spor dalıdır.  Bizlerde bunu kabul ederek, yağmur, sıcak demeden 2017 yılında yani geçen sene 2000 Km ile tamamladığımız yıllık sürüşümüzü, bu sene 2018 yılı daha bitmeden 2500 Km ile tamamlamış bulunuyoruz. Tabi bu başarıyı sizlerle paylaşmak istedik. Bisiklet bize yeni güzel insanlar ile birlikte, daha dinç bir yaşam, doğaya olan saygı dolu bakışlar kattı. Düşündük ve dedik ki kültür şehri Sivas´ımızın değerli halkına bisiklet kültürünü yayalım. Bisikleti yaygınlaştıralım istedik.”şeklinde ifade etti.

“DERNEK KURACAĞIZ”

Sivas iş insanlarından STM Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt bisiklet etkinliği içerisinde yapmış olduğu açıklamasına şu şekilde devam ederek bir müjdeyi paylaştı. “Bisiklet bir tutku oldu ve artık bu bir çatı altında toplamak gerek. İşte bu vesile ile sizlere müjdeli haberimizi paylaşmak istiyorum. Allah nasip ederse gelecek sene itibari ile bisikletçi ve doğayı seven kardeşlerimizi tek bir çatı altına toplamayı amaçlayan bisiklet derneğimizi kuracağız. Derneğimiz kurulduğu zaman inşallah faaliyetlerimizde daha kalabalık olacak. Yıl içerisinde daha çok etkinliği birlikte imza atacağız. Daha çok pedal çevireceğiz. Doğa için, sağlık için hep birlikte pedal çevirelim.”şeklinde dile getirdi.

“ŞEHİRDE HER YERDE BİSİKLET YOLLARIMIZ OLMALI”

MÜSİAD Sivas Başkanı Mustafa Coşkun gerçekleşen etkilik sonrası Sivas Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt´a 2018 yılında 2500 Km pedal çevirerek sağlıklı yaşam için göstermiş olduğu örnek davranışından dolayı bir plaket takdim ederek şunları dile getirdi. “Yüksel Bey son yıllarda bisiklet sporu ile ilgilenmeye başladı. Bu anlamda büyük başarı kaydetti. Etrafında gencinden yaşlısına varana kadar birçok kişiyi bir araya getirdi. 2500 Km bir yılda tamamladı. Herkese örnek bir  davranış sergiledi. Sivas gibi şehrin hem doğa sporuna, hem de bisiklet sporuna elverişli bir şehir. Bunun her kesime yaygınlaşması gerekir. Yerel yönetimlerin özel olarak bu işlere el atması gerekli. Sivil Toplum Örgütlerinin, bu konuya büyük önem vermesi gerekir. Her birimiz sağlıklı bir hayat için spor yapmalıyız. Şehirde her yerde bisiklet yolarımız olmalı. Bisiklet severlerin bir arada olacağı bir grup olur diye ümit ediyorum. Yüksel bey´de bu azminden dolayı kutluyorum.” dedi

“55 YAŞIMDAN SONRA BİSİKLET TUTKUM BAŞLADI”

Ben 55 yaşında bisiklet kullanmayı öğrendim diyen STM yönetim kurulu başkanı Yüksel Kurt kendisine verilen plaket için teşekkür ederek şunları ifade etti. “Bu işe 55 yaşından sonra merak sardım. Sağlık açısından etkinlik açısından ruh sağlığı açısından bisikletin çok büyük faydalarını gördüm. Bunun herkes için gerekli olduğunu temiz bir toplum için pedallara basmanın faydalı olacağına inanıyorum. Geçen yıl 2000 Km yapmıştım. Bu sene 500 artıralım 2500 olsun. Tabi bu 2500 Km´yi yapmak o kadarda kolay değil. Bunu sabırla, işlerimizden de ödün vererek. Günlük bisiklet kullanarak gerçekleştirdim. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde 3000 Km hedefliyorum. Daha büyük bir organizasyon yapmak istiyorum. Bisiklet derneğinin olması için çabalayacağız. Tüm katılımcıları derneğin doğal üyeleri olarak kabul edeceğiz. Bizim arkadaşlarımız başka şehirlere gittiği zaman birkaç tane derneğin olduğuna şahitlik ediyorlar. Sivas´ta neden olmasın. İnşallah bunun olmasını da sağlayacağız. Bizleri yalnız bırakmayan güzel dostlarıma teşekkür ediyorum. Bisiklet kullananlarının sayınının artmasını temenni ediyorum. Katılımcılara da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Video Tarihi: 8.10.2018 00:07:01
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hedef 3000
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Prof. Dr. Tatar; Türk Yerbilimleri Dergisi´nin Başeditörü Oldu
Prof. Dr. Tatar; Türk Yerbilimleri Dergisi´nin Başeditörü Oldu
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bilimsel düzeyini yükseltmek doğrultusunda çalışmalarına devam eden akademisyenleri Türkiye´nin bilimsel ve teknolojik çalışmalarını yürüten kurum ve kuruluşlar tarafından görevlendiriliyor.
Kaya;Bakım Müdürlüğünü  Yerinde İnceledi
Kaya;Bakım Müdürlüğünü Yerinde İnceledi
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Özel İdaresi ek binada bulunan Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde incelemelerde bulunarak, kurum personelleri ile bir araya geldi.
Erdoğan ikinci 100 günlük hedefleri açıkladı
Erdoğan ikinci 100 günlük hedefleri açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi´nin ikinci 100 günlük icraat programını tanıttı.
“Vatandaşlar bizlere ulaşabilirler”
“Vatandaşlar bizlere ulaşabilirler”
Seçim İl Müdürü Mehmet Özkan gazetemize iadeyi ziyarette bulundu.
Karla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Karla Mücadele Toplantısı Yapıldı
Sivas´ta görülebilecek yoğun kar yağışlarının öncesinde, ilgili kurumların koordinasyonunda sıkıntı yaşanmaması, karla mücadelede gerekli önlemlerin alınması ve afet yönetimi konularında öngörülen çalışmaların masaya yatırılması için 2018-2019 ‘Karla Mücadele Toplantısı´ Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapıldı.
Ayhan; Gemerek´te İncelemelerde Bulundu
Ayhan; Gemerek´te İncelemelerde Bulundu
Sivas Valisi Salih Ayhan, Gemerek ilçesini ziyaret ederek çeşitli programlara katıldı ve ziyaretlerde bulundu.
Hak ettiği görüntüye kavuştu
Hak ettiği görüntüye kavuştu
Bir hafta önce akşam saatlerinde belediye ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilen Şehit Adem Yavuz Çeşmesi hak ettiği görüntüye kavuştu
“48 bin 974 adet başvuru yapıldı”
“48 bin 974 adet başvuru yapıldı”
Sivas Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, “İmar barışı uygulamasından İl merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere toplam 48 bin 974 adet başvuru yapılmış olup, bu başvurular sonucunda, 30 milyon 352 bin 593 lira 70 kuruş para yatırılarak 13 bin 079 adet belge alınmıştır.” dedi.
Öğrencilerden Gazetemize Ziyaret
Öğrencilerden Gazetemize Ziyaret
Sivas Özel Çözüm Koleji öğrencileri öğretmenleri eşliliğinde gazetemizi ziyaret ederek gazetecilik mesleği ve gazetemiz hakkında merak ettikleri birçok konuyu öğrenmeye çalıştılar.
Yine su borusu patladı!..
Yine su borusu patladı!..
Atatürk Caddesi´nde SİBESKİ´ye ait ana su borusu patladı
Neden göz yumuluyor?
Neden göz yumuluyor?
Neden göz yumuluyor?
Narkotik Sokak Operasyonları Devam Ediyor
Narkotik Sokak Operasyonları Devam Ediyor
Narkotik Sokak Operasyonları Devam Ediyor
"Ülkemizin kendi elindedir"
"Ülkemizin kendi elindedir"
12-18 Aralık 2018 Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası dolayısıyla Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Mihriban Geldi bir basın açıklaması yaptı. Geldi; " Bizler, yerli üretim yerli tüketim ve milli kalkınmanın hayat bulması için çalışıyoruz. Ülkemizin Saadet´i, dışarıda değil yine ülkemizin kendi elindedir." dedi.
Turkcell´den yepyeni bir GNÇ
Turkcell´den yepyeni bir GNÇ
Turkcell gençleri özel içeriklerle buluşturduğu GNÇ uygulamasını yeniledi
"Umarım bu sevinç ve gurur artarak devam eder"
"Umarım bu sevinç ve gurur artarak devam eder"
"Umarım bu sevinç ve gurur artarak devam eder"
Ayhan; sorunları dinlemeye devam ediyor
Ayhan; sorunları dinlemeye devam ediyor
Sivas Valisi Salih Ayhan, Makamında Sivas Halkını Misafir Etmeye Devam Ederken Sorunları Dinlemeye Devam Ediyor
Ayhan, Yatırımları Yerinde İnceledi
Ayhan, Yatırımları Yerinde İnceledi
Sivas, kamu binalarının yenilenmesi ve eğitimin fiziki alt yapısının güçlendirilmesi yönünde önemli yatırımlara ev sahipliği yapıyor. Bu kapsamda Sivas Valisi Salih Ayhan, projeleri yerinde görmek ve inceleme yapmak üzere bir dizi temaslarda bulundu.
Havamız kirleniyor
Havamız kirleniyor
Sivas merkezde 3 adet bulunan ´Ulusal Hava Kalite İzleme´ istasyonlarından elde edilen verilerden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, Kış aylarının gelmesi ile birlikte, Sivas merkezde hava kirliliği 50 ile100 mikrogram arasında orta değerde seyretmekte.
Birkaç Günde Yardım Topladılar
Birkaç Günde Yardım Topladılar
Akademi Yeni Çizgi Okullarını 2. Sınıf öğrencileri, gıda, temizlik ürünü, oyuncak ve benzeri gibi yardımlar toplayarak Hayat Ağacı Derneğine bağışladı.
Yekeler´e, YÖK´den Görev
Yekeler´e, YÖK´den Görev
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve akademisyenleri yaptığı çalışmalarla sadece ilimizde değil ülke sathında da dikkat çekiyor.
Milli güreşçi Taha Akgül AA´nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Milli güreşçi Taha Akgül AA´nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Milli güreşçi Taha Akgül AA´nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
İyilik yolunda olmak
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Sekiz dersten kırık almış üst sınıfa geçiyor
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Verim düşüren büyüme
Coşkun GÖKKUŞ
Coşkun GÖKKUŞ
YILDIZ OLMAK MI ZOR, YILDIZ KALMAK MI?
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Poşetleri bırakın giydiklerimize bakın!
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Destur, Dedem Korkud!
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ali Can
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Gençlerin en büyük sorunu: Amaçsızlık/Hedefsizlik
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
KÖY TÜKENDİ TOPRAĞIMIZI KURTARIN!
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din eğitimimiz: Bin yıl önce, bin yıl sonra
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Ümit kesmeyin;
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Bilenlerle bilmeyenler
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Vali Salih Ayhan´ın Sivasspor Projesi
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ