Hedef 3000 Km
Kurt “Ben 55 yaşında bisiklet kullanmayı öğrendim. Bu işe 55 yaşından sonra merak sardım. Sağlık açısından, etkinlik açısından, ruh sağlığı açısından bisikletin çok büyük faydalarını gördüm. Bunun herkes için gerekli olduğunu temiz bir toplum için pedallara basmanın faydalı olacağına inanıyorum. Geçen yıl 2000 Km yapmıştım. Bu sene 500 artıralım 2500 olsun dedik. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde 3000 Km hedefliyorum.”dedi.
Tarih: 8.10.2018 00:07:01/ 293okunma / 0yorum

Hakan Bakar

Bisiklet tutkunları Sivas Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt öncülünde, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer alan Bayraktepe´ye bisikletleri ile çıktılar.

Yaklaşık 30 kişiden oluşan Bisiklet tutkunları sabahın erken saatinde Bağdat caddesinde buluşarak pedal çevirerek yaklaşık bir saat içerisinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde yer alan Bayraktepe ye çıktılar. Bayraktepe´de bir açıklama yapan bisiklet tutkunları, Batman´da şehit düşen askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için Türk Bayrağı açıp bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak dua ettiler.

“BİSİKLET SÜRMEK BENİ MUTLU EDİYOR”

STM yönetim kurulu başkanı Yüksel Kurt, Bayraktepe de yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Sivas´ımızda her geçen gün artan bisikletleri gördükçe mutlu olmaktayım. Bisiklet sadece bir karne hediyesi değil bir kültür temsiliyetidir. Doğaya olan saygıdır. Bir gelecek vaadidir. Bisiklet yedisinden, yetmişine herkese hitap eden bir spor dalıdır.  Bizlerde bunu kabul ederek, yağmur, sıcak demeden 2017 yılında yani geçen sene 2000 Km ile tamamladığımız yıllık sürüşümüzü, bu sene 2018 yılı daha bitmeden 2500 Km ile tamamlamış bulunuyoruz. Tabi bu başarıyı sizlerle paylaşmak istedik. Bisiklet bize yeni güzel insanlar ile birlikte, daha dinç bir yaşam, doğaya olan saygı dolu bakışlar kattı. Düşündük ve dedik ki kültür şehri Sivas´ımızın değerli halkına bisiklet kültürünü yayalım. Bisikleti yaygınlaştıralım istedik.”şeklinde ifade etti.

“DERNEK KURACAĞIZ”

Sivas iş insanlarından STM Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt bisiklet etkinliği içerisinde yapmış olduğu açıklamasına şu şekilde devam ederek bir müjdeyi paylaştı. “Bisiklet bir tutku oldu ve artık bu bir çatı altında toplamak gerek. İşte bu vesile ile sizlere müjdeli haberimizi paylaşmak istiyorum. Allah nasip ederse gelecek sene itibari ile bisikletçi ve doğayı seven kardeşlerimizi tek bir çatı altına toplamayı amaçlayan bisiklet derneğimizi kuracağız. Derneğimiz kurulduğu zaman inşallah faaliyetlerimizde daha kalabalık olacak. Yıl içerisinde daha çok etkinliği birlikte imza atacağız. Daha çok pedal çevireceğiz. Doğa için, sağlık için hep birlikte pedal çevirelim.”şeklinde dile getirdi.

“ŞEHİRDE HER YERDE BİSİKLET YOLLARIMIZ OLMALI”

MÜSİAD Sivas Başkanı Mustafa Coşkun gerçekleşen etkilik sonrası Sivas Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt´a 2018 yılında 2500 Km pedal çevirerek sağlıklı yaşam için göstermiş olduğu örnek davranışından dolayı bir plaket takdim ederek şunları dile getirdi. “Yüksel Bey son yıllarda bisiklet sporu ile ilgilenmeye başladı. Bu anlamda büyük başarı kaydetti. Etrafında gencinden yaşlısına varana kadar birçok kişiyi bir araya getirdi. 2500 Km bir yılda tamamladı. Herkese örnek bir  davranış sergiledi. Sivas gibi şehrin hem doğa sporuna, hem de bisiklet sporuna elverişli bir şehir. Bunun her kesime yaygınlaşması gerekir. Yerel yönetimlerin özel olarak bu işlere el atması gerekli. Sivil Toplum Örgütlerinin, bu konuya büyük önem vermesi gerekir. Her birimiz sağlıklı bir hayat için spor yapmalıyız. Şehirde her yerde bisiklet yolarımız olmalı. Bisiklet severlerin bir arada olacağı bir grup olur diye ümit ediyorum. Yüksel bey´de bu azminden dolayı kutluyorum.” dedi

“55 YAŞIMDAN SONRA BİSİKLET TUTKUM BAŞLADI”

Ben 55 yaşında bisiklet kullanmayı öğrendim diyen STM yönetim kurulu başkanı Yüksel Kurt kendisine verilen plaket için teşekkür ederek şunları ifade etti. “Bu işe 55 yaşından sonra merak sardım. Sağlık açısından etkinlik açısından ruh sağlığı açısından bisikletin çok büyük faydalarını gördüm. Bunun herkes için gerekli olduğunu temiz bir toplum için pedallara basmanın faydalı olacağına inanıyorum. Geçen yıl 2000 Km yapmıştım. Bu sene 500 artıralım 2500 olsun. Tabi bu 2500 Km´yi yapmak o kadarda kolay değil. Bunu sabırla, işlerimizden de ödün vererek. Günlük bisiklet kullanarak gerçekleştirdim. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde 3000 Km hedefliyorum. Daha büyük bir organizasyon yapmak istiyorum. Bisiklet derneğinin olması için çabalayacağız. Tüm katılımcıları derneğin doğal üyeleri olarak kabul edeceğiz. Bizim arkadaşlarımız başka şehirlere gittiği zaman birkaç tane derneğin olduğuna şahitlik ediyorlar. Sivas´ta neden olmasın. İnşallah bunun olmasını da sağlayacağız. Bizleri yalnız bırakmayan güzel dostlarıma teşekkür ediyorum. Bisiklet kullananlarının sayınının artmasını temenni ediyorum. Katılımcılara da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Video Tarihi: 8.10.2018 00:07:01
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hedef 3000
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
NİSAN´DA İZMİR´E UÇMAYA DEVAM
NİSAN´DA İZMİR´E UÇMAYA DEVAM
Eken, “İstanbul´da Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane ile görüştük. İptal edilen, İzmir-Sivas uçak seferlerinin Nisan ayından itibaren yeniden başlayacağının müjdesini bize verdi.” dedi.
Memleket bizim memleket
Memleket bizim memleket
50 yıldır berberlik yapan Ünal Hafızoğlu enflasyona inat müşterilerini yarı fiyatına tıraş ediyor.
Duvarında kavak ağaçları yetişti
Duvarında kavak ağaçları yetişti
Kepçeli mevkiinde bulunan atıl durumu ile ´Hayalet Bina´ olarak adlandırılan 100. Yıl sitesinin duvarlarında kavak ağaçları yetişti. Olası bir çökme ile vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden binanın, Sivas Valiliği ve belediyenin başlattığı metruk binaların yıkılması kapsamına öne alınması bekleniyor.
Borsa üyelerine bilgilendirme yapıldı
Borsa üyelerine bilgilendirme yapıldı
2019 yılı Şubat ayı itibariyle yeni tescil programı olan Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS) Sivas Ticaret Borsası tarafından uygulanmaya başlandı. Borsa üyelerinin tescil işlemlerinde mağduriyet yaşamamaları için borsa üyelerine bilgilendirme yapıldı.
"Üniversite için işbirliği önemli"
"Üniversite için işbirliği önemli"
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. DR. Mehmet Kul, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (SESOB) ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştü.
“Sükûnetle ve Suhuletle, Demokratik Bir Seçim Diliyorum”
“Sükûnetle ve Suhuletle, Demokratik Bir Seçim Diliyorum”
“Sükûnetle ve Suhuletle, Demokratik Bir Seçim Diliyorum”
Sivas´ın 5 bin yıllık tarih cetvelini çıkarttı
Sivas´ın 5 bin yıllık tarih cetvelini çıkarttı
Eğitimci Olcayto Şahin, yaklaşık bir buçuk yıl çalışarak, Sivas´ın M.Ö. 2400´den Cumhuriyet dönemine kadar kronoloji cetvelini hazırladı. Ortaya çıkan eserde Sivas´taki uygarlıklar, devletler ve olaylar detaylı bir şekilde yer aldı.
GÜÇSİYAD Nuri Demirağ´ı andı
GÜÇSİYAD Nuri Demirağ´ı andı
Demir “genç kuşaklara bu şekilde teşkilatlar içinde bizlere söz hakkı veren genel başkanımıza teşekkür ederim. Bizler GÜÇSİYAD Sivas il teşkilatı olarak şehrimizin değerlerini elimizden geldiğince yapacağımız etkinlikler ile gündemde tutmaya çalışacağız.” dedi.
“THK HAVACILIK FAALİYETLERİNİN ÖNCÜSÜDÜR”
“THK HAVACILIK FAALİYETLERİNİN ÖNCÜSÜDÜR”
Erbıyık, “Mustafa Kemal Atatürk´ün İstikbal Göklerdir direktifleriyle THK devletin himayesinde kurulmuş bir kurumdur. Kuruluşunun 94´üncü yıldönümünde Atatürk anıtına çelenk sunduk. Türk Hava Kurumu; Havacılık faaliyetlerinin öncüsü, savunma sanayimizin destekleyicisi ve yüz akıdır. Gökyüzünün mimarı olan THK´nun 94´üncü yıl dönümünün kutlu olmasını ve ebediyete kadar başarılı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Gelecek Biziz, Biz Anadolu´yuz
Gelecek Biziz, Biz Anadolu´yuz
Gelecek Biziz, Biz Anadolu´yuz
Kış ve bitki çaylarının fiyatı yükseldi
Kış ve bitki çaylarının fiyatı yükseldi
Kış ve bitki çaylarının fiyatı yükseldi
Önder İmam Hatipliler Derneğinden Konferans
Önder İmam Hatipliler Derneğinden Konferans
Sivas Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen konferansta Namazın islam dinindeki önemine değinildi.
En çok yeşil bina sertifikası alan altıncı ülke olduk
En çok yeşil bina sertifikası alan altıncı ülke olduk
Çevre dostu yeşil bina sertifikasına sahip ülkeler belli olurken, Türkiye´nin LEED yeşil bina sertifikasına sahip 6´ncı ülke olduğu görüldü.
Ziraat Odası Başkanı Çetindağ güven tazeledi
Ziraat Odası Başkanı Çetindağ güven tazeledi
 Sivas Ziraat Odası başkanlık seçimini mevcut başkan Hacı Çetindağ ezici çoğunlukla kazandı 
“ŞEHRİN KUZEYİNE HASTANE İNŞA EDECEĞİZ”
“ŞEHRİN KUZEYİNE HASTANE İNŞA EDECEĞİZ”
Vali Ayhan, “Sivas için sağlık alanında yeni yatırımlarımız var. Sivas İl sağlık müdürlüğü binası, Aile sağlık merkezleri ve tuzlu göl mahallelisi bölgesine orta ölçekli bir hastane yapacağız.” dedi
"Bizim Tek Sevdamız Sivas"
"Bizim Tek Sevdamız Sivas"
Sivas´ta üretime ve istihdama yönelik hazırlanan, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından destek almaya hak kazanan 3 projenin protokol imza töreni düzenlenen programla gerçekleştirildi.
14 Şubat çocukların da yüzünü güldürdü
14 Şubat çocukların da yüzünü güldürdü
14 Şubat çocukların da yüzünü güldürdü
Jandarma kaçakçılara göz açtırmıyor
Jandarma kaçakçılara göz açtırmıyor
Jandarma kaçakçılara göz açtırmıyor
Kuduzla mücadele başlatılıyor
Kuduzla mücadele başlatılıyor
Kuduz ile ilgili Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız yazılı bir basın açıklaması yaparak "Türkiye´de Kuduza Karşı Ağızdan Aşılama Projesi Uygulanmaya Başlanıyor." dedi.
Geçen Yıl 73 Bin 861 Hırsızlık Olayı Yaşandı
Geçen Yıl 73 Bin 861 Hırsızlık Olayı Yaşandı
2018 yılında yaşanan hırsızlık sayısı belli olurken, bu tür olayların en çok İstanbul, Ankara ve İzmir´de yaşandığı görüldü.
İthal et, etli ekmeğin tadını bozdu
İthal et, etli ekmeğin tadını bozdu
Sivas´ın önemli lezzetlerinden birisi olan Sivas etli ekmeğine lezzetini veren en önemli faktörün Sivas´ta yetişen hayvanların eti olduğunu söyleyen fırıncılar, ithal et ile etli ekmeğin tadı olmadığını vurguladılar.
Halk moloz yığınından şikayetçi
Halk moloz yığınından şikayetçi
Sivas´ın arka sokaklarında oluşan moloz yığını görüntü kirliliği ve pis koku oluşmasına neden oluyor.
Hayvanlar için ekmek kutusu istiyorlar
Hayvanlar için ekmek kutusu istiyorlar
Sivas´ta hayvan severler, hava şartlarından dolayı hayvanların sağlıklı beslenmeleri için şehrin belli yerlerine ekmek kutuları konulmasını istiyorlar.
Tıp Fakültesinde Görev Değişimi
Tıp Fakültesinde Görev Değişimi
Tıp Fakültesinde Görev Değişimi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3052
EURO
5.9958
booked.net
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü?

Yunus Emre
Bir deve kuşunun hızı saatte 70 km´ye ulaşabilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59