Anahtar Kelimeler: “HAZIR OLMAK ÇALIŞACAĞIZ”

YAZARLAR

“HAZIR OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Rıza Çalımbay, “İkinci yarı ilk yarı gibi olmayacak zor olacak. Bütün takımlar takviye yapacak. Her şeye hazır olmak için çalışmamız gerekiyor. Onun için bizim oynadığımız oyunun üstüne çıkmamız gerekiyor.” dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup Sivasspor, ligin ikinci yarısına hazırlık çalışmalarına Antalya yaptığı çalışmayla başladı. Ligin ilk yarısını lider bitiren Yiğidolar’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“YOĞUN BİR TEMPOYA GİRECEĞİZ”

Çalımbay, iyi bir ilk yarı geçirdiklerini ifade ederek, “Devre arası kısa olmasına rağmen iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Burada 1 hafta kalacağız. 2 gün sonra kupa maçı ardından da Beşiktaş ile oynayacağız. Yoğun bir tempoya gireceğiz. Burada kaldığımız bir haftayı en iyi şekilde değerlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

“TAKIMIMIZA UYACAK İYİ ARKADAŞLARI ALACAĞIZ”

Antalya kampında hatalarını gidermek için çalışacaklarını kaydeden tecrübeli teknik adam, "İlk yarıda yaptığımız güzel şeylerin yanında hatalar da oldu. Onları burada çalışarak, konuşarak düzeltmeye çalışacağız. İkinci yarı ilk yarı gibi olmayacak zor olacak. Bütün takımlar takviye yapacak. Her şeye hazır olmak için çalışmamız gerekiyor. Onun için bizim oynadığımız oyunun üstüne çıkmamız gerekiyor. Mutlaka 3-4 takviye yapmamız gerekiyor ona da çalışıyoruz. İkinci yarı transfer yapmak çok zordur. İstediğin oyuncuyu almak istesen fiyat açısından yüksek olabilir. Onun için bizim takımımıza uyacak iyi arkadaşları almaya çalışacağız. Bulduklarımız da var ve 1 hafta içinde bitireceğiz." diye konuştu.

“EMRE VE MERT HAKAN BİR YERE GİTMİYOR”

Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş'ın transfer durumu hakkında konuşanYiğidoların teknik patronu Çalımbay,"Biz o konuyu kapattık. Bu saatten sonra ne Emre ne Mert Hakan'ın bir yere gitme şansı yok. 10-12 güne lig başlıyor. Onların da gitmeye niyetleri yok. Buradan bence devre arası gitmeleri dezavantaj olabilir. Bu sezonu çok iyi bitirip daha kuvvetli bir şekilde gidebilirler. Sözleşmeleri sezon sonu bitiyor. İkinci yarıya konsantre olmaları gerekiyor. Onlarında kendi oyunlarının üstüne çıkmaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.