“Hayırseverlerimizi yardıma çağırıyorum”
Özaydın “Hayırseverlerimizi yardıma çağırıyorum inşallah hep birlikte ramazan ayı boyunca Sivas´ımızdaki fakirlerimize garip gurebamıza sahip çıkacağız. Vatandaşlarımız yardımseverlik göstermiş olurlar ise bizde en azından hayırseverlerimiz sayesinde halkımızı ile mutlu olacağız.” dedi
Tarih: 13.5.2018 18:22:24/ 324okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Ramazana sayılı günler kala Sivas Belediye sosyal işler müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı derneğinin yapmış olduğu yardımlarla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Özaydın, yapmış olduğu açıklamasında, Ramazan´da bir kişinin iftar bedelinin gecen sene olduğu gibi bu senede 10 lira olarak belirlendiğini ve yardımsever vatandaşları hayra çağırdı.

1 KİŞİLİK İFTAR BELEDELİ 10 LİRA

Ramazan da 1 kişinin iftar bedelini açıklayan Özaydın, yardım yapmak isteyen hayırseverler için şehrin belli yerlerinde stant kuracaklarını söyleyerek hayır sever vatandaşların bu stantlara yardım yapmaları yönünde çağrıda bulundu.

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın Bu sene bir kişilik iftar bedeli olarak gecen seneki fiyat olan 10 lirayı uyguladıklarını söyleyerek şunları dile getirdi. “Ramazan başlamadan şehrin belli yerlerine Sivas Belediyesi bünyesinde Hayat Ağacı olarak stantlarımızı kuracağız. Bir kişi de olsa 10 TL yardım etmelerini veya kaç kişilik yardım etmek isterlerse o şeklide yardımcı olmalarını isterim. Bu stantlarda hayırsever vatandaşlarımızın ve iş adamlarımızı desteğiyle ramazan ayı boyunca iftar çadırımızda yemekler vereceğiz. Ramazan ayındaki verilen yemekler tamamen hayır sahipleri, iş adamlarımız veya vatandaşımızın yardımı ile oluyor. Bağış yapan vatandaşlar parasını bize aktarıyor bizde onlara makbuzlarını verip değerlendiriyoruz. Ben inanıyorum ki Ramazan ayını en güzel şekilde halkımız ile birlikte yaşayacağız. Çünkü Ramazan ayı hep söylüyoruz paylaşma yardımlaşma, dostlukların gelişime, sevginin, barışın yoğun olduğu bir ay olduğu için garip gurebanın da bundan payını alması gerekiyor. Onun için gerek mülteciler, gerek öğrencilerimiz ve Sivas´ta yaşayan sosyal açıdan ihtiyaç sahibi ailelerimize iftar programı ile yardım etmek istiyoruz. Yapılan yardımlar ile ramazan ayının tamamını doldurmuş olacağız. Sivas halkı bizim stantlarımıza uğrayarak yardımlarını yapabilirler” şeklinde ifade etti.

“MODERN BİR ÇADIR KURDUK”

İftar çadırını daha kapsamlı bir hale getirdiklerini aktaran Özaydın “Ramazan ayında yaklaşık 2500 kişiye iftar vermeyi düşünüyoruz. Çünkü yaptığımız araştırmalarda mültecilerimizin fazla olması, üniversitenin tatile girmemesi münasebetiyle geçen yıl 2000 kişi idi ama bu sene 2500 civarında iftar yemeği vermeyi tahmin ediyoruz. Her gün 2500 vatandaşımızı rahat bir şeklide ağırlayacağız. Modern bir çadır kurduk. Vatandaşlarımız daha rahat bir şekilde iftarlarını açacaklar. İftar çadırımızı her sene kurduğumuz yer olan şifahiye ve buruciye medresesinin oraya kuracağız. Biz hazırlığımız yaptık. Yağmurlu hava olması münasebetiyle çadırımız da yağmura dayanıklı rüzgârdan da etkilenmiyor. ”dedi.

“BİR GÜNLÜK İFTAR ÇADIRININ MALİYETİ 20 BİN LİRA”

Bir günlük iftar çadırının maliyeti 20 bin liraya mal olduğunu söyleyen Özaydın şöyle devam etti. “Bu 20 bin lirayı toplamak gerçekten kolay olmuyor. Esnafımızın durumu da malum ama buna rağmen ben inanıyorum ki Sivas halkı ve işadamlarımız buna bu senede sahip çıkacaklardır. Ramazan ayını en mutlu şekilde en güzel şekilde geçireceğiz hem fakir ailelerimiz mutlu olacaklar hem de ihtiyaçlar giderilmiş olacak.  Sivas´ta kalan öğrencilerimiz bir Sivas elçisidir diye düşünüyorum. Onlara da en üst seviyede ilgi göstermemiz gerekiyor. Çünkü onların yemek yapma imkânı olmayabilir. İftar saatinde bunu karşılamak adına da Sivas Belediyesi hayat ağacı derneği ve gıda Bankası olarak faaliyetlerimizi ramazan ayı boyunca bu şekilde sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu

 “5000 AİLE YARDIMI BAŞLADI”

Sivas Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Özaydın “Hayat ağacı olarak 5000 mağdur aile tespit ettik. Ramazan ayında her yıl olduğu gibi yine hayırseverlerin yardımıyla bu mağdur ailelerimize şimdiden yardımlara başladık. Elbette ki şu ana kadar Sivas halkımız bizi hiç mağdur etmedi yarıda bırakmadı. İnşallah bu ramazanda da hep böyle güzel faaliyetler içinde hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum. Yine özellikle mahalle muhtarı kardeşlerimizde üç mahalle olarak bir araya gelirlerse onlara da bu konuda lojistik olarak destek sağlamak istiyoruz.” diye konuştu.

“HAYIRSEVERLERİMİZİ YARDIMA ÇAĞIRIYORUM”

Özaydın “Ramazanın ilk günü Valimiz, Belediye Başkanımız, Başsavcımız, Rektörümüz ve diğer il protokolü ve halkımız ile iftar yapacağız. Allah resulü buyuruyor ki “Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap kazanır.”  Bu duygu, düşünce ve bu inançla hareket etmeliyiz. Hayırseverlerimizi yardıma çağırıyorum inşallah hep birlikte Sivas´ımızdaki fakirlerimize garip gurebamıza sahip çıkmış olacağız. Vatandaşlarımız yardımseverlik göstermiş olurlar ise bizde en azından hayırseverlerimiz sayesinde halkımızı ile mutlu olacağız. Ben şimdiden Ramazan ayının gerçek bir anlamda yaşanması adına paylaşımın çok olduğu hayırların bol olduğu gerek ilimiz açısından gerek sağlık açısından gerek İslam âlemi açısından hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan temenni ediyorum.” şeklinde açıklama yaptı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vefa Konutlarının Ulaşım Sorunu Aşıldı
Vefa Konutlarının Ulaşım Sorunu Aşıldı
Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımı ile anahtar teslimi yapılan Vefa Konutlarına halk otobüsü seferleri de başladı.
30 yıl sonra tapularına kavuştular
30 yıl sonra tapularına kavuştular
Tuzlugöl Mahallesi´nin tapu sorunu 30 yıl sonra son buldu. Tuzlugöl Mahallesi´nde 30 yıldan bu yana yaşanan tapu sorunu Sivas Belediyesi tarafından yapılan uygulama ile son bulurken hak sahipleri tapularını düzenlenen törenle aldı.
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Sivasspor´un Başkanı Mecnun Otyakmaz´ın başarısı, Sivas Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi.
Aydın, Gazetemizi Ziyaret Etti
Aydın, Gazetemizi Ziyaret Etti
Sivas Belediye Başkası Sami Aydın Şehit İsmail Güneş Basın Sitesinde Gazeteleri ve Esnaf ziyaretlerini gerçekleştirirken, gazetemize gelerek Bizim Sivas Gazetesinin imtiyaz sahibi Muhsin Kaya´yı ziyaret etti.
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Hobbit Evleri Tekrar Kiraya Veriliyor
Hobbit Evleri Tekrar Kiraya Veriliyor
300 Bin TL´ye talip çıkmayan Hobbit Evleri, fiyatı düşürülerek tekrar ihaleye çıkıyor
 780 Konutun açılışını yapacak
780 Konutun açılışını yapacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açılış için Sivas´ ta TOKİ tarafında inşaatı biten yediyüz seksen konutluk şantiyeyi ziyaret edecek.
“Eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmem”
“Eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmem”
Gözel, “Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.”dedi. Sivas´ta Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´a seslenerek, “verdiği sözlerin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, kumlu tarla hala aynı, sağlık ocağı aynı, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız, şimdi ise, asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım.”şeklinde açıklamada bulundu.
Araçların Kaldırım İşgali Sürüyor
Araçların Kaldırım İşgali Sürüyor
Sivas´ta otoparkların yetersiz olmasından dolayı araçların kaldırım işgalleri sürüyor.
Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar
Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar
Numune Hastanesi kavşaklardaki kırmızı ışıklarda duran araçlardan dilenen mülteciler araç trafiğini tehlikeye sokup Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar.
Sabah Saatlerinde Otobüs Yetmiyor
Sabah Saatlerinde Otobüs Yetmiyor
Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan öğrenciler sabah saatlerinde otobüslerin çok dolu bir şekilde gelesinden dolayı Sivas İl Kontrol Laboratuarları önündeki durakta beklemek zorunda kalıyorlar
Kale´de Birinci Etap Başladı
Kale´de Birinci Etap Başladı
Sivas Belediyesi tarafından bir turizm ve cazibe merkezi haline getirilecek olan Tarihi Sivas Kalesi´nde ilk etap çalışmaları başladı.
"Osmanlı´dan sonra ilk köprüyü yaptık"
"Osmanlı´dan sonra ilk köprüyü yaptık"
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ´Mahalle Buluşmaları´na devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Aydın ve Belediye Yönetimi Cuma Pazarı Bölgesi´nde bulunan İstiklal, Dört Eylül, Tuzlugöl ve Kümbet Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Gözün Aydın Vatandaş
Gözün Aydın Vatandaş
Gözün aydın vatandaş giderlere bir kalem daha eklendi. Sivas´ta yol kenarları araç oto parkı yeniden ücretli oldu. Böylece Vatandaşın ekonomik süreç içinde yaşadığı zorlukların içine bir yenisi daha eklenmiş oldu.
Aydın, esnaf ziyaretlerine devam ediyor
Aydın, esnaf ziyaretlerine devam ediyor
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas İş Platformu Sivas Temsilcisi Epsileli Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Yurdal Epsileli”yi iş yerinde ziyaret etti.
Geç Kalınmış Çalışma
Geç Kalınmış Çalışma
Geçtiğimiz Günlerde Yoğun Yağmur Altında Kalan Sivas Merkezde Altyapıda Geç Kalınmış Olan Bakım ve Onarım Çalışmaları Başladı
Vefa Konutları´nda Asfalt Çalışması Başladı
Vefa Konutları´nda Asfalt Çalışması Başladı
Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın´ın seçimlerden önce dar gelirli vatandaşlar için söz verdiği Vefa Konutları Projesi, teslim tarihi olan 4 Eylül´den önce tamamlanarak hak sahiplerine verilmeye başlanmıştı. Alt yapısı tamamlanan konutların yolu da asfalt çalışmaları başlandı.
Eski Sanayi´de yıkımlar sürüyor
Eski Sanayi´de yıkımlar sürüyor
Geçtiğimiz yıllarda eski sanayi sitesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde Sivas Belediyesi uzun süren tartışmalar ve yaşanan olayların ardından “Sivas Sembol Kentsel Dönüşüm Projesi"ni hayata geçirmek için geri sayımı devam ediyor.
Yağmur Felç Etti
Yağmur Felç Etti
Sivas´ta kısa sürede etkili olan yağmur il merkezini felç etti. Öğleden sonra bir anda başlayan sağanak yağmurun etkisi altına kalan il merkezinde bazı cadde ve sokakların yanı sıra işyerlerini su altında bıraktı.
Bu Kumbara Başka
Bu Kumbara Başka
Sivas Belediyesi geri dönüşümde diğer illerin öne geçmeye çalışırken şehrin muhtelif yerlerine "Kullanışmış giysi ve ayakkabı kumbarası" yerleştirdi.
Sivas´ın "Hobbit evleri" dünyanın ilgisini çekti
Sivas´ın "Hobbit evleri" dünyanın ilgisini çekti
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: "Farklı ülkelerden bizleri arayanlar oluyor, grup olarak burayı ziyaret etmek isteyenler ve burada kalmak isteyenler oluyor. Bunun için sayıyı artırmayı planlıyoruz"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

İMAM-I AZAM (R.A)
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Cinayette fotoğrafın tamamını kaçırmayın
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Medine´de son Cuma (2)
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Müslümanların 24 ölümcül hatâsı
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
DEVLET A.Ş. YAHUT ÜST KURULLAR
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kitap kurtları
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Siyaset ile insaniyet arasında
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yakışıklı ceset
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ