“Hayırseverlerimizi yardıma çağırıyorum”
Özaydın “Hayırseverlerimizi yardıma çağırıyorum inşallah hep birlikte ramazan ayı boyunca Sivas´ımızdaki fakirlerimize garip gurebamıza sahip çıkacağız. Vatandaşlarımız yardımseverlik göstermiş olurlar ise bizde en azından hayırseverlerimiz sayesinde halkımızı ile mutlu olacağız.” dedi
Tarih: 13.5.2018 18:22:24/ 271okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Ramazana sayılı günler kala Sivas Belediye sosyal işler müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hayat Ağacı derneğinin yapmış olduğu yardımlarla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Özaydın, yapmış olduğu açıklamasında, Ramazan´da bir kişinin iftar bedelinin gecen sene olduğu gibi bu senede 10 lira olarak belirlendiğini ve yardımsever vatandaşları hayra çağırdı.

1 KİŞİLİK İFTAR BELEDELİ 10 LİRA

Ramazan da 1 kişinin iftar bedelini açıklayan Özaydın, yardım yapmak isteyen hayırseverler için şehrin belli yerlerinde stant kuracaklarını söyleyerek hayır sever vatandaşların bu stantlara yardım yapmaları yönünde çağrıda bulundu.

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın Bu sene bir kişilik iftar bedeli olarak gecen seneki fiyat olan 10 lirayı uyguladıklarını söyleyerek şunları dile getirdi. “Ramazan başlamadan şehrin belli yerlerine Sivas Belediyesi bünyesinde Hayat Ağacı olarak stantlarımızı kuracağız. Bir kişi de olsa 10 TL yardım etmelerini veya kaç kişilik yardım etmek isterlerse o şeklide yardımcı olmalarını isterim. Bu stantlarda hayırsever vatandaşlarımızın ve iş adamlarımızı desteğiyle ramazan ayı boyunca iftar çadırımızda yemekler vereceğiz. Ramazan ayındaki verilen yemekler tamamen hayır sahipleri, iş adamlarımız veya vatandaşımızın yardımı ile oluyor. Bağış yapan vatandaşlar parasını bize aktarıyor bizde onlara makbuzlarını verip değerlendiriyoruz. Ben inanıyorum ki Ramazan ayını en güzel şekilde halkımız ile birlikte yaşayacağız. Çünkü Ramazan ayı hep söylüyoruz paylaşma yardımlaşma, dostlukların gelişime, sevginin, barışın yoğun olduğu bir ay olduğu için garip gurebanın da bundan payını alması gerekiyor. Onun için gerek mülteciler, gerek öğrencilerimiz ve Sivas´ta yaşayan sosyal açıdan ihtiyaç sahibi ailelerimize iftar programı ile yardım etmek istiyoruz. Yapılan yardımlar ile ramazan ayının tamamını doldurmuş olacağız. Sivas halkı bizim stantlarımıza uğrayarak yardımlarını yapabilirler” şeklinde ifade etti.

“MODERN BİR ÇADIR KURDUK”

İftar çadırını daha kapsamlı bir hale getirdiklerini aktaran Özaydın “Ramazan ayında yaklaşık 2500 kişiye iftar vermeyi düşünüyoruz. Çünkü yaptığımız araştırmalarda mültecilerimizin fazla olması, üniversitenin tatile girmemesi münasebetiyle geçen yıl 2000 kişi idi ama bu sene 2500 civarında iftar yemeği vermeyi tahmin ediyoruz. Her gün 2500 vatandaşımızı rahat bir şeklide ağırlayacağız. Modern bir çadır kurduk. Vatandaşlarımız daha rahat bir şekilde iftarlarını açacaklar. İftar çadırımızı her sene kurduğumuz yer olan şifahiye ve buruciye medresesinin oraya kuracağız. Biz hazırlığımız yaptık. Yağmurlu hava olması münasebetiyle çadırımız da yağmura dayanıklı rüzgârdan da etkilenmiyor. ”dedi.

“BİR GÜNLÜK İFTAR ÇADIRININ MALİYETİ 20 BİN LİRA”

Bir günlük iftar çadırının maliyeti 20 bin liraya mal olduğunu söyleyen Özaydın şöyle devam etti. “Bu 20 bin lirayı toplamak gerçekten kolay olmuyor. Esnafımızın durumu da malum ama buna rağmen ben inanıyorum ki Sivas halkı ve işadamlarımız buna bu senede sahip çıkacaklardır. Ramazan ayını en mutlu şekilde en güzel şekilde geçireceğiz hem fakir ailelerimiz mutlu olacaklar hem de ihtiyaçlar giderilmiş olacak.  Sivas´ta kalan öğrencilerimiz bir Sivas elçisidir diye düşünüyorum. Onlara da en üst seviyede ilgi göstermemiz gerekiyor. Çünkü onların yemek yapma imkânı olmayabilir. İftar saatinde bunu karşılamak adına da Sivas Belediyesi hayat ağacı derneği ve gıda Bankası olarak faaliyetlerimizi ramazan ayı boyunca bu şekilde sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu

 “5000 AİLE YARDIMI BAŞLADI”

Sivas Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Özaydın “Hayat ağacı olarak 5000 mağdur aile tespit ettik. Ramazan ayında her yıl olduğu gibi yine hayırseverlerin yardımıyla bu mağdur ailelerimize şimdiden yardımlara başladık. Elbette ki şu ana kadar Sivas halkımız bizi hiç mağdur etmedi yarıda bırakmadı. İnşallah bu ramazanda da hep böyle güzel faaliyetler içinde hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum. Yine özellikle mahalle muhtarı kardeşlerimizde üç mahalle olarak bir araya gelirlerse onlara da bu konuda lojistik olarak destek sağlamak istiyoruz.” diye konuştu.

“HAYIRSEVERLERİMİZİ YARDIMA ÇAĞIRIYORUM”

Özaydın “Ramazanın ilk günü Valimiz, Belediye Başkanımız, Başsavcımız, Rektörümüz ve diğer il protokolü ve halkımız ile iftar yapacağız. Allah resulü buyuruyor ki “Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap kazanır.”  Bu duygu, düşünce ve bu inançla hareket etmeliyiz. Hayırseverlerimizi yardıma çağırıyorum inşallah hep birlikte Sivas´ımızdaki fakirlerimize garip gurebamıza sahip çıkmış olacağız. Vatandaşlarımız yardımseverlik göstermiş olurlar ise bizde en azından hayırseverlerimiz sayesinde halkımızı ile mutlu olacağız. Ben şimdiden Ramazan ayının gerçek bir anlamda yaşanması adına paylaşımın çok olduğu hayırların bol olduğu gerek ilimiz açısından gerek sağlık açısından gerek İslam âlemi açısından hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan temenni ediyorum.” şeklinde açıklama yaptı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Amerika Birleşik Devletleri tarafından Türkiye´ye uygulanan ekonomik saldırılar karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın boykot çağrısına Sivas Belediyesi de duyarsız kalmadı.
Gültepe Hastanesi Cenaze Nakil Aracı Hediye Etti
Gültepe Hastanesi Cenaze Nakil Aracı Hediye Etti
Sivas´ta faaliyet gösteren Özel Gültepe Hastanesi, Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere cenaze nakil aracı hediye etti.
“Mücadelemize devam edeceğiz”
“Mücadelemize devam edeceğiz”
Aksu “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK kadrolar daha önce zorluklarla nasıl mücadele ettiyse bundan sonraki süreçte de yine Milletimizin desteği ile bu kumpaslardan ve dış güçlerin oyunlarından kurtulacaktır.
KALE PROJESİ´NİN İLK ETABINA BAŞLANIYOR...
KALE PROJESİ´NİN İLK ETABINA BAŞLANIYOR...
Tarihi Sivas Kalesi´ni tekrar canlandırmak için Sivas Belediyesi´nin başlattığı çalışmalar neticesinde projenin ihalesi gerçekleştirildi. Master plan çalışması için konunun taraflarıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.
Artık onların da sıcak bir yuvası var
Artık onların da sıcak bir yuvası var
Sivas Belediyesi tarafından Seyfebeli mevkiinde inşa edilen ´Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli´nin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi
Çiftçi,”Yeni Vidanjörümüz İlçemize Hayırlı Olsun
Çiftçi,”Yeni Vidanjörümüz İlçemize Hayırlı Olsun
Gürün Belediyesi kanalizasyon ve kanal tıkanmalarında kullanmak üzere yeni bir vidanjör alarak belediye araç parkına dahil etti.
Hayvan barınağı açılıyor
Hayvan barınağı açılıyor
Türkiye´nin en büyük barınaklarından biri olarak planlanan yeni Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilite Merkezi ve Hayvan Oteli projesi açılıyor. 10 Ağustos Cuma Günü saat 15.00´te düzenlenecek olan açılış törenine tüm Sivaslılar davet edildi.
Bu evler oksijen deposu
Bu evler oksijen deposu
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yamaç evlerinin tanıtımında basın mensuplarına yaptığı açıklamada: “Bölgeye yakışan bir proje oldu. Türkiye´nin birçok yerinden bizim yaptığımız yamaç evlerinin projeni talep ediyorlar.” dedi
Şehrimize çok yakışacak
Şehrimize çok yakışacak
Kale mahallesi projesinin son toplantısı Sivas Belediyesinde gerçekleşti.
Vekil Başkan dayanışması
Vekil Başkan dayanışması
Belediye Başkanı Sami Aydın sabah kahvaltısını Gültepe Mahallesi´nde vatandaşlarla birlikte yaptı. Başkan Aydın ardından çeşitli mahalleleri ziyaret ederek muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Hobit Evleri Kiraya Veriliyor
Hobit Evleri Kiraya Veriliyor
Kamuoyunda "Hobit Evleri" diye adlandırılan Sivas Belediyesi tarafından yapılan "Yamaç evleri" ihale ile 5 yıllığına kiraya veriliyor
Kızılırmak Kolektör Hatları Yapılacak
Kızılırmak Kolektör Hatları Yapılacak
Sivas Belediyesinin prestij projesi olan "Kızılırmak Projesi" de en önemli aşamalarından biri olan ‘kolektör hatları´ için Belediyenin başvurusunu yerinde incelemek üzere Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Avrupa Yatırım Bankası uzmanları ve temsilcileri Sivas´a geldi.
Ücretsiz bisiklet ilgi gördü
Ücretsiz bisiklet ilgi gördü
Hafta sonu havanın güzel olmasını fırsat bilen Sivaslılar soluğu Paşabahçe´de aldı. Sadece pazar günü 5 bin kişinin üzerinde misafiri ağırlayan mesire alanı, değim yerindeyse doldu taştı
“Kangal sahipsiz değildir”
“Kangal sahipsiz değildir”
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, son günlerde bazı basın yayın kuruluşlarında ilçenin hedef alındığını belirterek, “Kangal sahipsiz değildir” dedi.
Asfaltlama çalışmaları başladı
Asfaltlama çalışmaları başladı
Şehir merkeziyle üniversitenin bağlantısını güçlendirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda asfaltlama çalışmaları başladı.
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLA
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLA
Sağlıklı yaşam ve spora teşvik etmek amacıyla Sivas Belediyesi Paşabahçe mesire alanına ücretsiz bisiklet başlattı.
 “Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen proje”
“Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen proje”
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye tarafından yapımı tamamlanan Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen bir proje olarak hayata geçen mesire alanına ´Millet Bahçesi´ adı verildi.
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Her yıl 15 mahallenin altyapı ve üst yapısıyla tamamen yenilenmesi için çalışma başlatan Sivas Belediyesi, şimdiye kadar şehirdeki 65 mahalleden 53´ünde ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarda kaldırım ve asfaltlama çalışmalarını tamamladı.
‘Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ çalışmaları devam ediyor
‘Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ çalışmaları devam ediyor
Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir merkezini yakınlaştıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda çalışmalar devam ediyor
15 Temmuz şehidi  ailesinden Aydın´a ziyaret
15 Temmuz şehidi ailesinden Aydın´a ziyaret
15 Temmuz hain darbe girişiminde şahadet şerbetini içen Sivaslı Muharrem Kerem Yıldız´ın ailesi Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Olmadı Sivasspor Olmadı
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ