Anahtar Kelimeler: “HAYAL SEZON YAŞIYORUZ”

YAZARLAR

“HAYAL GİBİ BİR SEZON YAŞIYORUZ”

Otyakmaz, "Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güveneceğiz, inanacağız. Kendi kariyerimizi de düşüneceğiz. Bugüne kadar onlara fırsat veren Demir Grup Sivasspor'un başarısını düşüneceğiz." dedi.

Hayal gibi bir sezon yaşadıklarını söyleyen Mecnun Otyakmaz, "Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güveneceğiz, inanacağız. Kendi kariyerimizi de düşüneceğiz. Bugüne kadar onlara fırsat veren Demir Grup Sivasspor'un başarısını düşüneceğiz." dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, kulübün resmi Instagram hesabında Medya Sorumlusu Erhan Erdoğan’ın sorularını cevapladı.

"53'ÜNCÜ YILIMIZ HAYIRLI OLSUN"

İlk olarak kulübün 53. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Mecnun Otyakmaz, "Gelmiş, geçmiş bütün başkanlarımızı şükranla anıyorum. 53'üncü yılımızın hem Sivas'ımıza hem de Türk futboluna hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

"ZOR BİR SÜREÇ OLDU"

Tüm dünyanın Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele ettiğini söyleyen Otyakmaz, "Kendisi küçük ama etkisi inanılmaz büyük oldu. Ekonomiye, spora herşeye etki etti. İlk başlarda bu kadar etkili olabileceğini düşünmemiştim ama maalesef çok etkili oldu. 2 ay gibi bir sürede futbola ara vermek zorunda kaldı. Hem bizler, hem sporcular hem de taraftar için zor bir süreç oldu. Pandemiden sonra da normal hayatımıza geçmek gerekiyor." şeklinde konuştu.

"BU SÜRECİ HİÇ BOŞ GEÇİRMEDİK"

Pandemi sürecinde Kulüpler Birliği toplantılarını Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden yaptıklarını belirten Başkan Otyakmaz şunları söyledi:

“Kulüpler kendi aramızda toplandık, federasyon ile toplandık, bakanlıkla toplantı yaptık birçok kez. Bu süreci hiç boş geçirmedik. Sürekli görüş alışverişi söz konusu oldu. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'e teşekkür ediyorum. Özverili çalışmalarla konuların sürekli içinde oldu. Gerekli iradeyi başarıyla gösterdi. Kendisini tebrik ediyorum.”

"BU PSİKOLOJİDEN UZAKLAŞMAMIZ GEREKİYOR"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, kulüpler ve bürokratlarla birlikte geniş kapsamlı toplantı yaptıklarını hatırlatan Başkan Mecnun Otyakmaz, "Toplantıda Federasyon Başkanı Özdemir, bizlere düşüncelerini söyledi. 12 Haziran'da ligleri başlatmak istediklerini ve 10 ayrı senaryonun olduğunu söyledi. Süreç bu şekilde devam ediyor. Toplantıda liglerin başlayıp-başlamaması ile ilgili herhangi bir oylama olmadı. Hayatın bir şekilde normale dönmesi gerekiyor. Bu psikolojiden uzaklaşmamız gerekiyor. Tehlikenin en aza indirildiği şartlarda olmasını bizler de arzu ediyoruz. Süper Lig ekipleri bunun altından kalkabilir ama alt liglerde yer alan takımların zorlanacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"LİGİN DEVAM ETMESİ KANAATİNDEYİZ"

Liglerin oynanmamasından dolayı bütün gelirlerinden mahrum kaldıklarını belirten Başkan Otyakmaz şöyle devam etti:

"Anadolu kulüpleri için en büyük gelir yayın geliri. Yayıncı kuruluş ödemeleri durdurdu. Ligin başlamasıyla birlikte ödemelerin de başlayacağını söylediler. Hakkaniyet açısından; şampiyonun, düşenin belirlenmesi açısından ligin devam etmesi kanaatindeyiz. Yayıncı kuruluş da bu düşüncede. Stadyum, sponsor ve reklam gelirlerinden mahrum kaldık. Ekonomik olarak zorlanıyoruz. Dünyada ki bütün kulüpleri yaşatmamız gerekiyor. Kulüpler yaşadıkça futbol gerçekleşebilir. O yüzden bu dönemde kulüplere iyi davranılması gerekiyor. Bizler de iyi ders çıkararak kulüpleri daha iyi yönetmeliyiz."

"8 MAÇIMIZI KAZANIRSAK ŞAMPİYON OLURUZ"

Hayal gibi bir sezon yaşadıklarını söyleyen Otyakmaz, "İlk yarıda çok güzel bir 17 haftayı geride bıraktık. Zorlu sezona çok az kayıpla başladık. Sonrasında 9 haftada 8 galibiyet, 1 beraberlik elde ettik ilk yarıyı lider tamamladık. Önümüzde 8 maç var. Hepsini alabilecek gücteyiz, takımdaki arkadaşların kafası rahat olduğu sürece. Belki gelecek sezon bazı sporcularımız aramızda olmayacak ama; 'Kalan maçlarda bu kulübe gerekli hizmeti vereyim' arzusunda olurlarsa kalan 8 maçı kazanmamamız için hiçbir nedenimiz yok. Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güveneceğiz, inanacağız. Kendi kariyerimizi de düşüneceğiz. Bugüne kadar onlara fırsat veren Demir Grup Sivasspor'un başarısını düşüneceğiz. Birlik, beraberlik ve arkadaşlığımızı korursak kalan 8 maçı içeride ve dışarıda kazanabiliriz." ifadelerine yer verdi.

Bu sezon ligde son oynadıkları Fraport-Tav Antalyaspor maçında alınan skora çok üzüldüğünü dile getiren Otyakmaz, Ankara deplasmanında Gençlerbirliği karşısında Mustapha Yatabare'nin son dakikada attığı golle gelen beraberliğe ise çok sevindiğini söyledi.

Başkan Mecnun Otyakmaz, ayrıca tüm annelerin anneler gününü de kutladı.