YAZARLAR

Hastaların balık istifi yolculuğu !

Yeni numune hastanesine gidip gelen hastalar bölgeye giden otobüs sefer sayısındaki yetersizlikten dert yanıyor. Duraklarda uzun süre otobüs beklemek zorunda kaldıklarını, gelen otobüslere binmek için ise vatandaşların adeta birbirini ezdiğini söyeleyn ha

 

 

 

Bahar HIZAR

Yeni Numune Hastanesi´nin hizmete girmesinin üzerinden bir süre geçmesine rağmen vatandaşın hastane ile ilgili sıkıntıları bitmek bilmiyor. Vatandaşın hala tam anlamıyla alışamadığı hastanede şimdilerde ulaşım sıkıntısı ön plana çıkıyor.  Hastananenin şehrin dışına yapılmasından yakınan vatandaşlar, ulaşım güçlüğünden dert yanıyor.  Hastane bölgesine giden otobüs sefer sayısını az bulan vatandaşlar, otobüse binmek için duraklarda uzun kuyruklar oluşturuyor. Otobüse binmek için adeta birbirini ezerek geçmeye çalışan vatandaşlar  tabiri caizse balık istifi gibi yolculuk ediyor.

Bu sıkıntının giderilmesini isteyen vatandaşlar herkesin kendi aracının olmadığını ve otobüsle gidip gelirken büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyor. Belediyenin bölgeye giden otobüs sefer sayılarını artırmasını isteyen vatandaşlar, yeni yatırımlar yapılırken bazı eksiklerin gözden kaçırıldığını belirtiyor. Hastane için gidip gelirken uzun süre otobüs beklemek zorunda kaldıklarını söyleyen vatandaşlar en kısa sürede bu soruna el atılmasını talep ediyor.  Bazı vatandaşlar hastaneye gelip gidebilmek için iki ayrı otobüs değiştirmek zorunda kaldıklarını bunun da büyük bir zaman kaybı olduğuna da dikkat çekiyor.