Anahtar Kelimeler: HASTA ÇEKECEK

HASTA ÇEKECEK

Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı bünyesinde Psoriasis (Sedef Hastalığı) Polikliniği hizmete açıldı

Ayşe Mine EĞÜZ/
En sık görülen cilt hastalıklarından biri olan Sedef hastalığının tedavisi için çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Üniversitesi, poliklinik kurarak Sivaslıların hizmetine sundu.

Dünyaca ünlü Kangal Balıklı Kaplıca’nın da şehrimizde olmasıyla eli daha da güçlenen Sivas, çevre illerden hasta çekmeye başlayacak.

Kronik seyirli bir hastalık olan psoriasis (sedef hastalığı) hastalarının takibini yapabilmek amacıyla Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı bünyesinde Psoriasis Polikliniği açıldı.

Poliklinikte sürdürülecek olan çalışmaların yanı sıra hastalık hakkında bilgi veren Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Akyol, hastaların takibini yakından yapabilmek, ilaçlarını almalarını sağlamak ve bu hastaların yanlış bilgilendirmeye maruz kalmalarını ortadan kaldırmak için bu polikliniği açtıklarını vurguladı.

Akyol, “Sedef Hastalığı kronik bir hastalık olduğu için şarlatanlığa da açık bir hastalık grubunu oluşturuyor. Hastalar maalesef bazen farklı farklı insanlardan kullandıkları ilaçlar ya da uygulamalardan dolayı komplikasyonlarla karşılaşabiliyorlar. Biz polikliniğimizde takip ettiğiniz hastaların yanlış bilgilendirmelerden de uzak durmalarına yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Dermatoloji Kliniğinde bir polikliniği salı günleri olacak şekilde ayırdık. daha önce Psoriasis tanısı konulan hastaların bu poliklinik üzerinden randevularını alabilecek” diye konuştu.