Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
AK Parti Divriği Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Hallaç; "Divriği Hepimizin Birlikte Çalışacağız, Birlikte Başaracağız" diyerek aday adaylığını açıkladı.
Tarih: 18.10.2018 00:00:01/ 170okunma / 0yorum

Osman Nuri KESİCİ

 

Hallaç Ak Parti´den aday adaylığı ile ilgili olarak şunları ifade etti; “İnsanın memleketi öyle bir yerdir ki, sen oradan çıkıp gidersin ama o senin içinden çıkmaz.” Evet, biz yıllar önce, 60´lı - 70´li yıllarda, o yokluk yıllarında büyüklerimizin yaptığı gibi memleketimizden çıkıp, gurbet elde ekmek peşine düştük.

Ama memleketimiz içimizden hiç çıkmadı; altın kafesteki bülbül misali, “Vatanım” dedik, “Memleketim” dedik, “Divriğim” dedik. Yaşadığımız yerlere saplanıp kalmadık, Divriğimizle iletişimimizi hiç koparmadık, bayramlarda seyranlarda değil her daim Divriği´de olduk ve bugün istiyorum ki, tabii sizlerin de teveccühü ile “Gelin Divriğimizi Hep Birlikte Geleceğe Taşıyalım.” dedi.

 

Bir aşkın, bir tutkunun, bir sevdanın adıdır Divriği´dir diyen Hallaç; "11 yaşıma kadar Beldibi Köyü, Konak mezrasında yaşadım, sonrasında büyüklerim gibi ´ver elini gurbet´ deyip, Orta Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Marmara bölgesinin çeşitli illerinde halı ticareti ile iştigal edip, aileme destek oldum. Ve  günü geldiğinde vatan borcumu ödeyip, akabinde bir aile kurdum.

Aradan geçen 42 yıllık gurbet hayatımın her anında ´Divriği´ olduğunu beni tanıyanlarınız iyi bilirler. Herkeslerin yaptığı gibi sıla-i rahimi bayramdan bayrama değil, yılın her ayına yayarak hem memleketimiz, hem dostlarımız, hem de aile büyüklerimizle iç içe olduk, hasret giderdik. Gün oldu yurt içinden - yurt dışından uçakla geldik, gün oldu arabamızla geldik, gün oldu arkadaşlarla “haydi memlekete” deyip günübirlik geldik ama hep geldik, Divriğimizi yalnız bırakmadık." dedi.

 

‘Sevdamız Divriği´ dedik ama Arapgir´i de, Kemaliye´yi de es geçmediklerini ifade eden Hallaç; "Oralarda dostlarımız var, oralarla gönül bağımız var, tarihi ilişkilerimiz, coğrafi temasımız var. Bir ilçenin yaşayan ve yaşanılan bir yer olması için dirsek temasında yakınlık kuracağı komşuları olmalı; Kangal gibi, Arapgir gibi, Hekimhan gibi, Kemaliye gibi.

İşte tam da bu noktadan hareketle Sarıçiçek Yaylası´nda festival yapalım, dostlarımızla, komşularımızla biraraya gelelim, kaynaşalım, sönen ocakları yeniden tüttürelim dedik. O havasını tenefüs ettiğimiz, suyunu kana kana içtiğimiz, florasıyla - faunasıyla muazzam bir doğaya sahip Divriğimizden göç edenler buralara geri dönsün de yıllarca nelerden eksik kalmışlar, neleri unutmuşlar görsünler istedik.

Ve istedik ki bizi terk etmeyen o sevdamızın şehri, tutkumuzun şehri, Divriğimizi yeniden keşfedelim. Ve istiyoruz ki bugün bu sevdamızı Divriğimize hizmet ederek taçlandıralım."

 

´Yaşayan ve yaşanan bir Divriği´ hayal ettiğini anlatan Hallaç; “Doyduğumuz yere olduğu kadar, doğduğumuz baba topraklarına da sahip çıkalım” fikriyatını her daim kendime hayat görüşü olarak benimsedim. Bildiklerimizi aklımıza hapsetmeyip, uygulamaya döktük ve eşimiz, dostumuz, komşumuz binlerce hemşehrimizi, yöreye gönül vermişleri düzenlediğimiz gezilerle, festivallerle Divriği´ye taşıdık. “Yıkılan hanelerin sönen ocaklarına ateş, kurumaya yüz tutan yeşile can suyu” olalım istedik ve birçok yapının yeniden ayağa kalkmasına vesile olduk. Özellikle yöremizle özdeşleştirdiğimiz Sarıçiçek Yayla Festivalimiz sayesinde 30-40 yıldır köyünden kopuk yaşayan hemşehrilerimiz, yöredeki baba ocaklarını yeniden imar ettiler, yaylalarımız, köylerimiz, çarşılarımız kalabalıklarla şenlendi. Yollar araçlarla dolarken, özellikle memleketimize sefer düzenleyen otobüslerde, uçaklarda o tarihlerde muazzam bir yoğunluk yaşandı. Tüm bunlar Divriği sevdalısı bizler için gerçekten de gözlerimizi sevinçten yaşartan memleket manzaraları oldu. Ama bu hemşehri yoğunluğu özellikle festivallerin olduğu zaman diliminde ve sonrasındaki haftalar için geçerli oldu, yani kalabalıkların varlığı ayını doldurmadı, bir diğer deyişle geçici kalabalıklar oldu. İstedik ki bu kalabalıklar yöremizde daim olsun, Divriğimiz yaşayan bir şehir olsun. Ancak olmadı, hemşehrilerimize cazip gelmedi; belki kısıtlı olan imkanlar, belki mevcut gurbet düzeninden dolayı... Memleket havasını alıp, geri döner oldu insanlarımız ve dolayısıyla bu durum açıkçası içimizi yaktı. Hani bardağın dolu tarafına baktığımızda bizleri sevindiren, duygulandıran yoğun bir sıla-i rahim gerçekleşiyordu, evet ama biz bardağın boş tarafına da bakmak istiyoruz! “Nasıl doldururuz?”, “Divriği için ne yapabiliriz?” diye düşündüm, araştırdım, hemşehrilerimizle fikir teatisinde bulundum."

Hallaç; "Divriği ve köyleri başta olmak üzere hemşehrilerimizin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yaptığım istişareler sonucu, Allahın izni ve siz kıymetli hemşehrilerimin yol göstericiliği ile Divriği´ye hizmet için AK Parti Divriği Belediye Başkan Aday Adayı olmaya karar verdim. “Divriği Hepimizin! Birlikte Çalışacağız, Birlikte Başaracağız” düsturu ile Bismillah diyor, sahaya iniyoruz. Allah yardımcımız olsun." dedi.

 

Divriği´ye hizmetkar olmak için geliyorum diyen Hallaç; "Elbetteki muhaliflerimiz olacak. Daha işin başında saldırıya geçecekler, inanmayacaklar, çamur atacaklar... “Yazmak, art arda sıralamak işin kolayı” diyecekler, “Görev verildiğinde söylediklerini unuturlar” diyecekler, “Sallıyorlar, hayal kuruyorlar” diyecekler...

 

Gördüğü düş ile yola çıkarak bir cihan devletini kurmamış mıdır Osman Gazi...

 

Gemileri karadan yürütmeyi hayal ederek, İstanbul´u fethetmemiş midir Fatih Sultan Mehmet... "

 

Hallaç; “İnsan, alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.” demiş Yahya Kemal Beyatlı. Hayal kurmayı bilmeyenler, gerçeğe erişemezler. Bu yüzden önce hayal ettik;

- Divriğimizin marka değerini yükseltmek için,

- Divriğimizi geleceğe taşımak için,

- Divriğili hemşehrilerimizin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşımak için...

 

Bazılarının hayalini dahi kuramayacağı çalışmalarımın ayrıntılarını ve tüm projelerimi, düzenleyeceğimiz basın toplantısıyla çok yakında açıklayacağım.

Talip olduğum Belediye Başkanlığı makamını, etiket olarak kullanmak için değil; çok daha iyi yerlerde olmayı hak eden Divriğimizi hizmetlerle, eserlerle ihya etmek; her şeyin en iyisini en güzelini hakettiğini düşündüğüm sevgili hemşehrilerimin yaşam standartlarını yükseltmek ve daha çağdaş, daha gelişmiş bir şehirde yaşatmak için istiyorum."

Hallaç çalışma hayatı ile ilgili olarak ise; "Hayatım boyunca yaptığım işler gereğince yeteri kadar etiketim de oldu, oturacak çok sayıda koltuğum da... Ama ben hep ben oldum, oturan değil gezen, çalışan ve üreten oldum. İnşallah zaferle çıkacağımız seçim sonrasında makam sevdalısı olmadığıma; şehirde, köyde, çarşıda, pazarda, dağda, bayırda rastlaşarak şahit olacaksınız.

Gerek gurbetteki STK´lar aracılığıyla ilimize, köylerimize yaptıklarımız, gerekse de kendi köyümüzde gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon ve temiz su tesisatı gibi altyapı çalışmalarımız, hemşehrilerimize hizmet etme aşkımızı ortaya koyan ilk çalışmalarımızdır. Talip olduğumuz yarışı kazansak da, kaybetsek de Divriğimize olan hizmet sevdamız son bulmayacaktır.

Divriği çaresiz değildir, olmayacaktır da ve asla kaderine terk edilemez.

Ben siyaset yapmak için değil, hizmet etmek için bu yola çıktım." dedi.

 

Alnım ak, vicdanım ak diyen Hallaç; "Tüm yaşamım boyunca her işimin başına sevgiyi koydum, çünkü yaptığınız işi severek yaparsanız, başarı kaçınılmazdır.

Gerek yaptığım işler, gerek sivil toplum kuruluşlarındaki görevlerim dolayısıyla sürekli insanlarla iç içe oldum; dertleriyle dertlendik, sevinçleriyle sevindik. Hemşehrilerimizin, dostlarımızın iyi gününde de, kötü gününde de yanlarında olmak büyüklerimden bana kalan en güzel adet diyebilirim.

Büyükbabasından, babasından öğrendiklerini bizlere aktaran merhum babam ve merhum abimden devraldığım ticari gelenek ile doğru yerde, doğru zamanlarda yaptığım doğru işlerle her daim örnek alınan bir insan olmanın haklı gururunu yaşadım.

İş dünyasında aktif bir şekilde yer alan her iş insanı gibi ben de hayatımda inişli çıkışlı dönemler yaşadım ama çizgimden hiç şaşmadım ve karakterimden ödün vermeden, yaradanın bana çizdiği yolda yürümeye devam ettim.

Kimseye makamı, parası, pulu için değer vermedim. Her işimin başına Allah rızasını koydum. Havalı, kibirli ve sonradan görmüşlere pek değer vermedim, davetlerine icabet etmedim. Her daim yetimin, yoksulun, fakir fukaranın, garip  gurebanın yanında belirledim safımı: “Rızkımı veren Hüda´dır, kula minnet eylemem.”

İster büyüğüm olsun, ister küçüğüm olsun; her daim âdap, edep, sevgi ve saygı kurallarından şaşmadan, haddimi bilerek yaşadım." diyerek sözlerini bitirdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
A. Adaylar için temayül vakti
A. Adaylar için temayül vakti
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu yaklaşan Yerel Seçimler için Pazar günü temayül yoklaması yapılacağını duyurdu.
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
Açıl, “İmranlı ve Sivas benim vazgeçilmez değerlerimdir. Doğduğum kent bana göre en büyük metropolden daha değerlidir. Benlik değil bizlik peşinde olacağım. Bana doğduğum topraklara hizmet görevi verildi. Bu benim için onurdur. Amacım Türkiye bütünlük halısına kopmaz renkli ilmekler atmaktır. Size ve hemşerilerime söz veriyorum. 2019 yılından itibaren Ülkemde ve Dünyada "İmranlı" yani "Kızılırmağın Doğduğu Kent" konuşulacak ve asla gündemden düşmeyecektir. ” dedi.
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
Çelikus, “Enflasyon farkı ödemesi yapılmasına rağmen maaşlardaki erime ve alım gücündeki kayıp devam ediyor. Ortalama bir memurun alım gücü, bir yıl içinde aylık 413,00 TL azalmıştır. Bu gerçekler ışığında; kamu görevlilerinin mağduriyetini gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında maaşlar erimiştir.” dedi.
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
Kılıç, “Şeffaf bir belediye anlayışını üstleneceğiz. Bizler nefislerimizi aşmış insanlar olarak şehre hizmeti tamamen fedakarlık olarak görmekteyiz. Özellikle genç arkadaşlardan faydalanarak onların görüşleri dikkate alacağız. Herkesimi kucaklayarak gönlümüz herkese açık bir Belediyeyi birlikte oluşturmak olacaktır.” dedi.
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Sivas Belediye Başkanlığı için aday adayları ortaya çıkmaya başladı.
Serdar İnce Aday Adayı
Serdar İnce Aday Adayı
Sivas Belediye Başkanlığı Aday adaylığı için müracaatını yapan, Yüksek Mimar Serdar İnce, “Gönlümüz Sivas´ın çehresini en iyi şekilde yenilemektir. Biz hizmetlerimizi halk ile iç içe bir bütün olarak yapacağız.” dedi
"Geriye değil önümüze bakmamız gerekiyor"
"Geriye değil önümüze bakmamız gerekiyor"
MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, MHP İlçe Başkanı Metin Topçu ve parti yönetim kurulu üyeleri Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti.
Coşkun resmen a. adayı
Coşkun resmen a. adayı
31 Mart Mahalli seçimler için Belediye Başkanlığına talip olan Av. Mustafa Coşkun Cumartesi günü Ak Parti İl binasında yaptığı basın toplantısı ardından aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Hallaç Aday Adaylık Dosyasını Teslim Etti
Hallaç Aday Adaylık Dosyasını Teslim Etti
AK Parti´nin Divriği İlçe Belediye Başkan Adayı olma niyetiyle yola çıkan İş adamı, Gazeteci – Yazar Bekir Hallaç, dosyasını AK Parti Divriği İlçe Başkanlığı´na teslim etti.
İstanbul için Kesici´yi önerdiler
İstanbul için Kesici´yi önerdiler
İstanbul´da faaliyet sürdüren Sivaslı Konfederasyonlar ve Dernekler CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na Hemşehrimiz İstanbul CHP Milletvekili İlhan Kesici´yi önerdiler
İşçilerin Sorunlarını TBMM´ye Taşıyacak
İşçilerin Sorunlarını TBMM´ye Taşıyacak
Kangal´da bir takım incelmelerde bulunan Sivas MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, Karayollarında taşeron olarak işçilerin grev yaptığı bölgeye gitti.
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Ak Parti´den Suşehri´ne İki Aday Adayı
Ak Parti´den Suşehri´ne İki Aday Adayı
Sivas´ın Suşehri ilçesinde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti´den Belediye Başkanı adayı olmak isteyen 2 kişi aday adaylık başvurusunu yaptı.
“Göçü Tersine Çevireceğim”
“Göçü Tersine Çevireceğim”
AK Parti Sivas İl Binasında bir basın açıklaması yapan Yusuf Yağmur, “Halkın içinden biri olarak. Vefalı ve çalışkan bir Sivaslı olarak, Türkiye ve Sivas´ın milli projesi olacak, “Göçü Tersine Çevirme”, “Sivas göç Veren İl Değil Sivas Göç Alan İl Olacak´tır, düşüncesiyle Sivas Belediye Başkalığına talip olduğumu söylemek istiyorum.” dedi.
Eren Derviş Akpınar aday adaylığını açıkladı
Eren Derviş Akpınar aday adaylığını açıkladı
Eren Derviş Akpınar MHP´den Kangal Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Akpınar, doğduğu yere olan vefa borcunu ödemek için destek beklediğini söyledi
“Gemerek için hizmet etmeye devam”
“Gemerek için hizmet etmeye devam”
Demir, “Gemerek´te 35 yıldır çözülemeyen alt yapı çalışmalarını çözdük. Aynı zamanda ilçede doğalgaz çalışmalarında sona gelindi. 1000 kişinin üzerinde de bir abonelik sayısına ulaştık.” dedi
Akdağmadeni´nin de Yeni Bir Ay Doğacak
Akdağmadeni´nin de Yeni Bir Ay Doğacak
Ömer Aydoğmuş AK Parti´den yaşadığı ilçesi için hizmet etmeye hazırım diyerek, “Akdağmadeni Belediye Başkanlığı için Aday Adayıyım.” dedi
"Sanmayın ki FETÖ bitti, bitmedi!"
"Sanmayın ki FETÖ bitti, bitmedi!"
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Ekim Ayı Danışma Meclisi Toplantısı´na Belediye Başkanı Sami Aydın´ın açıklamaları damga vurdu. Başkan Aydın, "Biz nefsimizi aşmış insanlar olmalıyız. AK Parti bunu bize vermiş olmalı ama plan başka… Plan; sanmayın ki Fetö bitti, bitmedi. Farklı şekilde devam ediyor." dedi
Yerel seçimler 31 Mart´ta
Yerel seçimler 31 Mart´ta
Türkiye yerel seçimler için gün saymaya başladı. Şehirlerde Belediye Başkan aday adayları boy gösterirken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ise yerel seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete´de yayımlandı.
“Benim derdim SİVAS´ı yeniden ayağa kaldırmaktır”
“Benim derdim SİVAS´ı yeniden ayağa kaldırmaktır”
Ben önce Cenab-ı Allah´a güveniyorum, sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste takip etsinler. Benim derdim, sevdalısı olduğum Sivas´ı, Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte ayağa kaldırmak olacaktır.”dedi. Özyürek, “Biz MHP Milletvekilleri olarak, Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz.”şeklin de konuştu
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Demir Çelik Fabrikası faaliyetlerinin durdurulması ve bundan dolayı mağdur olan işçilerin durumu hakkında bilgi edinmek için TBMM´ye kanun önerisi sunarak son durumu sordu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Savaş, hiledir, hileden ibarettir.

Hz. Muhammed
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Hava, kurşun gibi ağır! Basîret şimdi lazım bize!
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
BUNLAR HEP BASİT MANTIK KURALLARIDIR
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Sorun sadece döviz ve faiz olsa keşke
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Ehl-i Sünnet tek tip midir?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Para görününce vicdan sıvışır
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
İslam´ın ölçütleri
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Son günlerin dünyası
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Âlet işler el övünür
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Nasılsın dediklerinde
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Beşiktaş´a Futbol Dersi
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Yatay talimatlar, dikey uygulamalar!
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Sessiz karşı devrim
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
TÜYAP Kitap Fuarı´na ve Selim İleri´ye dair
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Avucunuzdaki Kelebek
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Dikkat, PKK dönüşüyor
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ey ana toprağı, ey Anadolu
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
“YAZIN ÜÇ AY YATAN ÖĞRETMEN” HA!
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ