Anahtar Kelimeler: “Halkın şeyin üstündedir”

YAZARLAR

“Halkın gücü her şeyin üstündedir”

Başkan Bilgin, “15 Temmuz gecesinde milletimiz, halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiştir.” dedi.

Hakan BAKAR

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Bilgin yayımladığı mesajın şu ifadelere yer verdi.

Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm,

Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm…

Şairin dizelerindeki ölümsüzlüğü tadan aziz milletimizin, direniş ve yeniden diriliş muştusu… Tanklara, tüfeklere, savaş uçaklarına karşı yalnızca Allah’a sığınanların kazandığı bir kahramanlık destanı… Binlerce yıllık şanlı tarihimize, adını altın harflerle yazdıran bir kutlu zafer; 15 TEMMUZ…

Hain FETÖ’nün şer çetesi tarafından Milli iradeyi ve Türk halkının sarsılmaz birliğini hedef alan işgal girişimi, Cumhurbaşkanımızın liderliği ve milletin iradesi karşısında başarısız olmuştur. 15 Temmuz gecesinde milletimiz, canları pahasına şanlı bir vatan müdafaası örneği göstererek; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiştir.

Ölüm saçan makinelere karşı bedenlerini kalkan yapan ve adeta etten duvar olan yüce milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak meydanlarda toplanmış, vatan savunması uğruna binlerce kişi gazi olurken, 249 şehit verilmiştir. Cesaret, dirayet ve iman gücüyle birlik ve beraberlik destanı yazmıştır. Türkiye kapkaranlık bir geceden aydınlık bir güne uyanırken tüm dünya mazlum ve mağdurlarına da umut ışığı olmuştur.

Milletimiz; vatanına, bayrağına ve birliğine yapılan bu büyük ihaneti unutmayacak ve affetmeyecektir. Vatan ve mukaddesat sevdasıyla ay yıldızlı bayrağımız sonsuza dek dalgalansın diye şehadet şerbeti içen şehitlerimizi ve gazilerimizi de unutmayacağız, unutturmayacağız.

Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle; “Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız.”

Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun.” şeklinde ifade etti.