Anahtar Kelimeler: İSYANDA

HALK İSYANDA

Şehir içi ulaşımında kullanılan halk otobüslerinin son zamanlarda duraklara geç gelmesine vatandaş isyan etti.

Ayşe Mine EĞÜZ

Pandemi nedeniyle otobüslerde yolcu sayısının kısıtlandığını, otobüslerin ise duraklara dolu gelerek yolcu almadığı belirten vatandaş, ek sefer talep etti

Pandemi nedeniyle alınan önlem kapsamında şehir içi yolcu taşımacılığı yapan otobüslerdeki yolcu sınırlaması, halkı isyan noktasına getirdi. Otobüslerin duraklara dolu geldiğini belirten vatandaş, özellikle nüfusun yolduğu mahallelere ulaşabilmek için yaklaşık 1 saat durakta beklemek zorunda kaldıklarını öne sürdü.

EK SEFER İSTENİYOR

Yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında Belediye’nin duruma müdahale ederek ek seferler koymasını talep eden vatandaş, daha önce gazetemizde yer alan “Cepler Yanacak” başlıklı haberi işaret ederek Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e seslendi.

EK ÜCRETTEN VAZGEÇİLSİN

Alım gücünün günden güne düşmesi nedeniyle halkın ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Sivaslılar, “Önümüzdeki süreçte mahalleden üniversiteye gidişte halktan ek ücret alınabileceği belirtiliyor. Nüfusun çoğunluğu asgari ücret ile çalışıyor ve zor geçiniyor. Başkan duruma müdahale etmeli ve uygulanması planlanan ek ücretten vazgeçilmeli” dedi.