“Hak ve adalet için çalışacağız”
Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Dursun Coşar ile genel seçimler ve gündeme ilişkin röportaj gerçekleştirdik.
Tarih: 29.5.2018 17:10:54/ 446okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Coşar Sivas´ın Refah yol hükümeti döneminde en verimli dönemini yaşadığını açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi olarak Sivas´ımızın ilçelerini, mahallelerini ve köylerini tamamen gezerek sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyerek her yeri gezerek hemşerilerimizden destek isteyeceğiz.”dedi.

Türkiye seçime gidiyor ve Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanlığı için yarışıyor bu konuda ne söylemek istersiniz?

“Öncelikle seçimlerin ülkemize şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu´nun Sivas´lı olması hasebiyle şöyle bir geçmişe ve günümüze baktığımızda Erzincan´lı, Malatya´lı, Rize´li, Isparta´lı Başbakan, Cumhurbaşkanı oluyor da neden Sivas´lı bir Cumhurbaşkanı olmasın. Genel Başkanımız herkesi kucaklayan sevgi ve muhabbet dolu hak ve adalet ölçülerini savunan adaletsizliğe zerre miktar tahammül edemeyen şahsiyetli, entelektüel, teknolojiyi en iyi kullanan, lisans eğitimini İngiltere´de alan bilge başkan devlet planlama teşkilatında yetişmiş planlamayı ön planda tutan Türk milletine layık bir Cumhurbaşkanı olacağı inancındayız.”

Sayın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu Sivas´ta Belediye Başkanlığı ve Sivas´ı Ankara´da temsil eden milletvekilliği görevini üstlenmişti o yıllarda Sivas´a ne gibi katkılarınız oldu?

“Sivas´lı hemşerilimiz Sayın Genel Başkanımızı yakından tanıdığı bir isim Sivas´sımızda iki dönem Belediye Başkanlığı 3 dönem milletvekilliği yaparak Sivas´ı en iyi şekilde temsil etmiştir. Belediye başkanlığı döneminde kendisinden önce belediye başkanı olan Bekir Timur Boğanın yetiştirdiği alt yapının tamamlanması ile işe başladı.  Sivas´ın hemen hemen yüzde yetmişlik cadde ve sokaklarını Temel Karamollaoğlu asfaltlamıştır.

Yine ilkleri Sivas´a kazandıran Karamollaoğlu 1976 yılında merhum Erbakan tarafından kararı alınan 1.OSB 1989 da temel beyin gelmesiyle faaliyete geçildi. 1996 yılında Erbakan tarafından kararı alınan Demirçelik fabrikası yanındaki 811 bin dönümlük 2.OSB olarak ilan edildi. Bugün ki ismi Nuri Demirağ olarak geçen 2. OSB ye 22 sene sonra anca başlayabildiler. 22 sene boyunca uyuyan yöneticilerden şunu beklerdik. Şu an Demirağ ismi  verilen 2.OSB sanayisinin ismine merhum Necmettin Erbakan´ın isminin verilmesini beklerdik.

Yine Temel Beyin başlattığı gariplerin, fakirlerin, kimsesizlerin, yoksulların sıcak yemek ihtiyacını karşılamak için aş evini kurdu.

Yine temel beyin ilklerinden olan  Belediye döneminde Özbelsan tek bir kişi ile temsil edilirken Temel beyin faaliyete geçirmesi ile birlikte binlerce kişiye ekmek kapısı açılmış oldu.

Fakir fukaranın ev sahibi, olması için gece kondu önleme bölgeleri oluşturarak binlerce vatandaşımızı arsa verdi. Fakirler için sosyal konutlar oluşturarak ihtiyaç sahibi vatandaşların ev sahibi olması sağladı. Şehrin içinde yer alan ahırların vatandaşların gönül rızası ile arsa tahsis ederek şehrin dışına taşıdı. Tabii bu yapılan işler saymakla bitmez.”

Sayın Coşar sizin yapacağınız projelerden bahsedecek olursak siz milletvekili olunca şehir için neler yapacaksınız?

Saadet Partisi olarak biz güzel şehrimize öncelikle Demirağ Organize Sanayi Bölgesine 4. Demirçelik fabrikasının yapılmasını sağlayacağız.

Bu vesileyle şehrin işsizlik sorununu ve göç problemini bir nebze olsun azaltmış olacağız.

OSB´de yine Demirçelik ürünlerinin yan mamullerinin üretileceği özel bir alan oluşturularak

özel bir teşvikle sadece Türkiye ye değil dünyaya hitap edecek bir merkez haline getireceğiz.

TÜDEMSAŞ ve yol atölyesinin özelleşmesine ve taşınmasına fırsat vermeyip eski canlı günlerine geri döndüreceğiz.

Orta ölçekli sanayi siteler ve işyerleri kurarak ustalarımıza sanatkarlarımıza faizsiz olarak dükkan sahibi yapacağız. Yüz ölçümü itibariyle Türkiye´nin ikinci şehri olmamıza rağmen üretimde Türkiye de 8.sıradayız. Bunu daha üst sıralara çıkaracağız.  

Tarım ve hayvancılığın canlandırılması için binası yapılan ama içinde hayvan kesimi var mı yokmu belli olmayan Et Balık Kurumunu işler hale getireceğiz.

Sivas´ın MTA verilerine göre Türkiye´nin en zengin maden yatakları Sivas´ta yer almaktadır. Parti olarak bizler bu konu ile özel olarak ilgileneceğiz ve rantabl madenlerin ekonomiye katkı sağlaması için  çalışmalar yapacağız. Sivas´ı bir cazibe merkezi haline getirmek için özel teşvik paketi hazırlayacağız.”

 

Seçim süreci içerisinde Bizim Sivas okuyucularına son olarak neler söylemek istersiniz?

 

Genel Başkanımızın Refah Yol Hükümeti döneminde Sivas´ımızın en ücra köyüne kadar götürülen hizmet ve yardımları Sivas´lı unutmadı ve unutamaz. Şunu da hatırlatmakta fayda var. Bizim dönemdeki bakanlarımızın kapıları özellikle Sivas´lılara ardına kadar açıktı bunu Sivas´lılar çok iyi bilir. Cumhuriyet tarihinde Türkiye´de yapılmayan denk bütçe yaparak havuz sistemini getirerek rantçılara tefecilere meydanı bırakmamıştır.

İşçi ve memurumuza asgari ücretlilerin dul ve yetimlere bizim dönemizde

YÜZDE YÜZ OTUZ bağkur emeklisine

YÜZDE ÜÇYÜZE varan zamlar yapıldı.

Çiftçiye destek amaçlı şeker pancarına yüzde üç yüz zam verilmişti.

Biz rant amaçlı değil insan odaklı düşünen bir partiyiz. onun için gelecekte de önceki

yaptıklarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bugün sosyal yardım alan şahısların almış olduğu yardımlar bizim dönemimizde devam edecektir.  Ülkemizin yaşadığı son günlerdeki kutuplaşmadan bir an evvel kurtarılması gerekmektedir. Siyasi liderlerin üslupları halkı bir bine düşman hale getirmekte. Buradan rica ediyorum uzak duralım. Zira huzurun olmadığı sevginin barışın adaletin olmadığı bir ülkede  ne yazık ki hiç bir iş düzgün ilerlemez.”

Sayın Coşar Röportajımızı toparlayacak olursak başka ekleyeceğiniz bir konu var mı?

Sivas´lı kardeşlerimden sandığa giderken Sivas´ta yaşayan ve Sivas´ı iyi bilen biri olarak hemşerilerimden arzum bu kardeşlerine destek çıkarak Sivas´ın mecliste daha güçlü temsil edilmesine yardımcı olmalarıdır. Hasse ten Sivaslı kardeşlerimden hemşericiliklerini göstererek sayın Cumhurbaşkanı adayımıza ve şahsım olmak üzere milletvekili adayı olarak herkesimin oyuna talibiz. Hak için Adalet için değiştir diyoruz ve size de bu röportajdan dolayı teşekküre ederim.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: adalet için çalışacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Sivas ülkü ocakları zaman zaman gerçekleştirdiği huzurevi ziyaretini geçtiğimiz günlerde tazeledi. Yaşlılarla bir araya gelen ocak üyeleri hepsiyle tek tek yakından ilgilendi
Heyecan dorukta
Heyecan dorukta
Seçim için heyecan dorukta.Vatandaş 24 Haziranda oy kullanmak için sandığa gidecek. Milletvekili adayları seçim çalışmalarında harcadıkları emeklerinin karşılığı sandıkta nasıl çıkacak. Gözlemlerimiz haberimizde
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
Sivas Saadet Partisi milletvekili adayı Dursun Coşar; AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk,un seçim çalışmaları kapsamında katılmış olduğu bir televizyon programında Kayseri Sivas´ın ilçesi iken, Sivas Kayseri´nin mahallesi haline geldi ifadesi ile herkesin kafasını karıştırdığını söyleyerek “Bizler Sivas´ı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmesinden kurtaracağız. Her yönüyle “yaşanabilir bir Sivas” ve büyükşehir inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız.”dedi.
"Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız"
"Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Devlet, toplumdaki farklı inançlara karşı adil ve eşit bir tutum takınmalıdır, bundan sonra da takınacaktır. Bizler laikliği ülkemizde inanç hayatının ve manevi ortamının barış ve esenlik içerisinde sürmesinin teminatı sayıyoruz. İnançlara eşit mesafede duran bir laiklik anlayışını savunuyoruz"
Ahmet Özyürek´ten bayram mesajı
Ahmet Özyürek´ten bayram mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, bir mesaj yayınlayarak Ramazan Bayramını kutladı
"Kimse Cumhur İttifakı´na nifak sokmaya çalışmasın"
"Kimse Cumhur İttifakı´na nifak sokmaya çalışmasın"
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehri karış karış gezen Özyürek, Cumhur İttifakına nifak sokmaya çalışanlara pirim vermeyeceklerin ifade etti
Başbakan Sivas´a geliyor
Başbakan Sivas´a geliyor
Başbakan Binali Yıldırım Ramazan Baymamanın ikinci günü Sivas´ta halka seslenecek
“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Sivas´ın en büyük sorunlarından olan göç ve işsizliğe değinerek “Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´a hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü bitireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi
TSO´dan yatırım atağı
TSO´dan yatırım atağı
Sivas önemli bir yatırıma daha ev sahipliği yapacak. Türkiye´nin ve dünyanın birçok noktasında zincir ve büyük mağazalar için üretim yapan Yasin Tekstil Sivas´a fabrika kuracak.
Bakan´dan gazetemize ziyaret
Bakan´dan gazetemize ziyaret
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Davut Gül gazetemizi ziyaret etti.
"80 yılda yapılanın kat kat fazlasını yaptık"
"80 yılda yapılanın kat kat fazlasını yaptık"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) ile Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifini ziyaret etti
"Birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız "
"Birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız "
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, "İttifakımızı bozmaya çalışanlara inat birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız." dedi.
 Özyürek, MHP güçlü olarak meclise girecek
Özyürek, MHP güçlü olarak meclise girecek
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Akıncılar, Gölova ve Suşehri ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi
"Cumhur İttifakı´na sahip çıkalım"
"Cumhur İttifakı´na sahip çıkalım"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Özyürek, basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi
ÖZYÜREK: “Sivas´a tesis kuracağız”
ÖZYÜREK: “Sivas´a tesis kuracağız”
MHP Sivas 1. Sıra milletvekili adayı Ahmet Özyürek, seçimlerin ardından Sivas´a tesis kuracağı sözünü verdi
“Her kesimin sesi olacağız”
“Her kesimin sesi olacağız”
Saadet Partisi 27. Dönem Sivas Milletvekili Adayı Mihriban Geldi gazetemizi ziyaret etti
Özyürek: Sivas´a ilk tesisi ben kuracağım
Özyürek: Sivas´a ilk tesisi ben kuracağım
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, Sivas´ta seçim çalışmalarını sürdürüyor
Çalışmalar hız kesmiyor
Çalışmalar hız kesmiyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas 1´inci sıra Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Halkımızdan Ümitliyiz
Halkımızdan Ümitliyiz
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz:"Bu aziz millet bu ana kadar yaptığı gibi bundan sonra da AK Parti´yi, hem milletvekillerini hem de cumhurbaşkanını seçip parlementoya gönderecektir ve önümüzdeki dönem güçlü bir meclis, güçlü bir hükümetle güçlü bir Türkiye´yi inşallah oluşturacağız"
TSO, Saadet Partisi milletvekili adaylarıyla toplandı
TSO, Saadet Partisi milletvekili adaylarıyla toplandı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu başkanları, 24 Haziran´da yapılacak genel seçimler öncesinde milletvekili adayları ile toplantılar düzenlemeye başladı. Kurulun ilk konuğu Saadet Partisi Milletvekili adayları oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun

Hz. Muhammed