“Hak ve adalet için çalışacağız”
Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Dursun Coşar ile genel seçimler ve gündeme ilişkin röportaj gerçekleştirdik.
Tarih: 29.5.2018 17:10:54/ 656okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Coşar Sivas´ın Refah yol hükümeti döneminde en verimli dönemini yaşadığını açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi olarak Sivas´ımızın ilçelerini, mahallelerini ve köylerini tamamen gezerek sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyerek her yeri gezerek hemşerilerimizden destek isteyeceğiz.”dedi.

Türkiye seçime gidiyor ve Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanlığı için yarışıyor bu konuda ne söylemek istersiniz?

“Öncelikle seçimlerin ülkemize şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu´nun Sivas´lı olması hasebiyle şöyle bir geçmişe ve günümüze baktığımızda Erzincan´lı, Malatya´lı, Rize´li, Isparta´lı Başbakan, Cumhurbaşkanı oluyor da neden Sivas´lı bir Cumhurbaşkanı olmasın. Genel Başkanımız herkesi kucaklayan sevgi ve muhabbet dolu hak ve adalet ölçülerini savunan adaletsizliğe zerre miktar tahammül edemeyen şahsiyetli, entelektüel, teknolojiyi en iyi kullanan, lisans eğitimini İngiltere´de alan bilge başkan devlet planlama teşkilatında yetişmiş planlamayı ön planda tutan Türk milletine layık bir Cumhurbaşkanı olacağı inancındayız.”

Sayın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu Sivas´ta Belediye Başkanlığı ve Sivas´ı Ankara´da temsil eden milletvekilliği görevini üstlenmişti o yıllarda Sivas´a ne gibi katkılarınız oldu?

“Sivas´lı hemşerilimiz Sayın Genel Başkanımızı yakından tanıdığı bir isim Sivas´sımızda iki dönem Belediye Başkanlığı 3 dönem milletvekilliği yaparak Sivas´ı en iyi şekilde temsil etmiştir. Belediye başkanlığı döneminde kendisinden önce belediye başkanı olan Bekir Timur Boğanın yetiştirdiği alt yapının tamamlanması ile işe başladı.  Sivas´ın hemen hemen yüzde yetmişlik cadde ve sokaklarını Temel Karamollaoğlu asfaltlamıştır.

Yine ilkleri Sivas´a kazandıran Karamollaoğlu 1976 yılında merhum Erbakan tarafından kararı alınan 1.OSB 1989 da temel beyin gelmesiyle faaliyete geçildi. 1996 yılında Erbakan tarafından kararı alınan Demirçelik fabrikası yanındaki 811 bin dönümlük 2.OSB olarak ilan edildi. Bugün ki ismi Nuri Demirağ olarak geçen 2. OSB ye 22 sene sonra anca başlayabildiler. 22 sene boyunca uyuyan yöneticilerden şunu beklerdik. Şu an Demirağ ismi  verilen 2.OSB sanayisinin ismine merhum Necmettin Erbakan´ın isminin verilmesini beklerdik.

Yine Temel Beyin başlattığı gariplerin, fakirlerin, kimsesizlerin, yoksulların sıcak yemek ihtiyacını karşılamak için aş evini kurdu.

Yine temel beyin ilklerinden olan  Belediye döneminde Özbelsan tek bir kişi ile temsil edilirken Temel beyin faaliyete geçirmesi ile birlikte binlerce kişiye ekmek kapısı açılmış oldu.

Fakir fukaranın ev sahibi, olması için gece kondu önleme bölgeleri oluşturarak binlerce vatandaşımızı arsa verdi. Fakirler için sosyal konutlar oluşturarak ihtiyaç sahibi vatandaşların ev sahibi olması sağladı. Şehrin içinde yer alan ahırların vatandaşların gönül rızası ile arsa tahsis ederek şehrin dışına taşıdı. Tabii bu yapılan işler saymakla bitmez.”

Sayın Coşar sizin yapacağınız projelerden bahsedecek olursak siz milletvekili olunca şehir için neler yapacaksınız?

Saadet Partisi olarak biz güzel şehrimize öncelikle Demirağ Organize Sanayi Bölgesine 4. Demirçelik fabrikasının yapılmasını sağlayacağız.

Bu vesileyle şehrin işsizlik sorununu ve göç problemini bir nebze olsun azaltmış olacağız.

OSB´de yine Demirçelik ürünlerinin yan mamullerinin üretileceği özel bir alan oluşturularak

özel bir teşvikle sadece Türkiye ye değil dünyaya hitap edecek bir merkez haline getireceğiz.

TÜDEMSAŞ ve yol atölyesinin özelleşmesine ve taşınmasına fırsat vermeyip eski canlı günlerine geri döndüreceğiz.

Orta ölçekli sanayi siteler ve işyerleri kurarak ustalarımıza sanatkarlarımıza faizsiz olarak dükkan sahibi yapacağız. Yüz ölçümü itibariyle Türkiye´nin ikinci şehri olmamıza rağmen üretimde Türkiye de 8.sıradayız. Bunu daha üst sıralara çıkaracağız.  

Tarım ve hayvancılığın canlandırılması için binası yapılan ama içinde hayvan kesimi var mı yokmu belli olmayan Et Balık Kurumunu işler hale getireceğiz.

Sivas´ın MTA verilerine göre Türkiye´nin en zengin maden yatakları Sivas´ta yer almaktadır. Parti olarak bizler bu konu ile özel olarak ilgileneceğiz ve rantabl madenlerin ekonomiye katkı sağlaması için  çalışmalar yapacağız. Sivas´ı bir cazibe merkezi haline getirmek için özel teşvik paketi hazırlayacağız.”

 

Seçim süreci içerisinde Bizim Sivas okuyucularına son olarak neler söylemek istersiniz?

 

Genel Başkanımızın Refah Yol Hükümeti döneminde Sivas´ımızın en ücra köyüne kadar götürülen hizmet ve yardımları Sivas´lı unutmadı ve unutamaz. Şunu da hatırlatmakta fayda var. Bizim dönemdeki bakanlarımızın kapıları özellikle Sivas´lılara ardına kadar açıktı bunu Sivas´lılar çok iyi bilir. Cumhuriyet tarihinde Türkiye´de yapılmayan denk bütçe yaparak havuz sistemini getirerek rantçılara tefecilere meydanı bırakmamıştır.

İşçi ve memurumuza asgari ücretlilerin dul ve yetimlere bizim dönemizde

YÜZDE YÜZ OTUZ bağkur emeklisine

YÜZDE ÜÇYÜZE varan zamlar yapıldı.

Çiftçiye destek amaçlı şeker pancarına yüzde üç yüz zam verilmişti.

Biz rant amaçlı değil insan odaklı düşünen bir partiyiz. onun için gelecekte de önceki

yaptıklarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bugün sosyal yardım alan şahısların almış olduğu yardımlar bizim dönemimizde devam edecektir.  Ülkemizin yaşadığı son günlerdeki kutuplaşmadan bir an evvel kurtarılması gerekmektedir. Siyasi liderlerin üslupları halkı bir bine düşman hale getirmekte. Buradan rica ediyorum uzak duralım. Zira huzurun olmadığı sevginin barışın adaletin olmadığı bir ülkede  ne yazık ki hiç bir iş düzgün ilerlemez.”

Sayın Coşar Röportajımızı toparlayacak olursak başka ekleyeceğiniz bir konu var mı?

Sivas´lı kardeşlerimden sandığa giderken Sivas´ta yaşayan ve Sivas´ı iyi bilen biri olarak hemşerilerimden arzum bu kardeşlerine destek çıkarak Sivas´ın mecliste daha güçlü temsil edilmesine yardımcı olmalarıdır. Hasse ten Sivaslı kardeşlerimden hemşericiliklerini göstererek sayın Cumhurbaşkanı adayımıza ve şahsım olmak üzere milletvekili adayı olarak herkesimin oyuna talibiz. Hak için Adalet için değiştir diyoruz ve size de bu röportajdan dolayı teşekküre ederim.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: adalet için çalışacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya´dan ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya´dan ayrıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı´nda baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Rusya Devlet Başkanı Putin, basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı uğurladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib´te terör örgütlerine karşı mücadelemiz ortak devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib´te terör örgütlerine karşı mücadelemiz ortak devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdlib´te terör örgütlerine karşı mücadelemiz aynı şekilde ortak devam edecektir." dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin görüşmesi başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin görüşmesi başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi
Ürgüp: ´Şehre dair hayallerim var´
Ürgüp: ´Şehre dair hayallerim var´
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin iddialı ismi BBP Adayı Doğan Ürgüp, şehre dair hayalleri olduğunu ifade ederek, seçmenden destek istedi.
MHP´nin seçim sloganı belli oldu!
MHP´nin seçim sloganı belli oldu!
MHP´nin seçim sloganı "Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar" olarak belirlendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu´nu ziyaret edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu´nu ziyaret edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Ocak Çarşamba günü Rusya Federasyonu´na günübirlik çalışma ziyareti gerçekleştirecek.
Milletvekillerinin Karnesi
Milletvekillerinin Karnesi
2018-2019 Eğitim öğretim yılına 15 günlük ara verildiği şu günlerde TBMM´de aynı anda 15 günlük bir tatile girdi. Meclisinde tatile girdiği şu günlerde Sivas´ımızı temsil etmek için 24 Haziran´da Ankara´ya Sivas´ı temsil etmek adına giden milletvekillerimiz şehrin sorunlarını acaba mecliste veya komisyonlarda kaç kez dile getirdiler. Sizler için Milletvekillerimizin ara dönem karnelerini derledik.
SEÇİLMİŞ: “BU SEÇİM BİR MİLATTIR”
SEÇİLMİŞ: “BU SEÇİM BİR MİLATTIR”
Seçilmiş, “Sadece aday olarak görünmek için bu yola çıkmadık. İttifak senaryolarından da uzağız. Hangi düşüncede olursa olsun, şehrimiz insanlarının mutluluğuna katkıda bulunma düşüncesi içerisindeyiz. 1989 yılından bu güne 30 yıl geçti ve biz bu seçimi yenilenmenin ve gelişimin miladı olarak görüyoruz. Yapılmış olanlar 2. kuşak olarak yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.
Seçilmiş Başkan adayı
Seçilmiş Başkan adayı
1996 ile 2004 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş Saadet Partisinden Sivas belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
HÜDA PAR´ın 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere katılmama kararını açıklamasıyla seçime katılacak parti sayısı 12´ye düştü.
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
Er, “Bir belediye başkan adayı olarak işsizliği de çözüm bulacağımız projeler üzerinde çalışıyoruz. Biz işsizliği çözersek, bununla beraber göçüde çözmüş ve önlemiş olacağız.”
“Birlikte çalışacağız”
“Birlikte çalışacağız”
Halkın gönlündeki projeleri çok iyi biliyoruz. Eğer sizlerden biri Belediye Başkanı olsa bende bunu yapacaktım şeklinde önemli içten samimi projeleri yapacağız. Halkımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var. Tüm engelleri birlikte aşacağız.
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
Akyıldız, “Bizim önceliğimiz kul hakkı gözetmektir. Belediye Başkanlığı demek bütün projelerin haktan yana projeler olması demektir. Rantın değil, halkın belediye başkanı olacağım. Biz Sivaslı kardeşlerimize güveniyoruz.”dedi.
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
AK Parti´den 3´üncü dönemde de aday gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "16 yılın sonunda diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber, Türkiye´de millet iradesinin tam anlamıyla egemen olmasıyla beraber, biz daha yeni başlıyoruz. İlk günkü aşkla, heyecanla yeni başlıyoruz çünkü daha yapacak çok işimiz var." dedi.
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
Belediye Başkanlığı Seçim sürecinde adaylar projelerini yavaştan duyurmaya çalışırken, Halk ise orijinal projeleri hangi adayın söyleyeceğinin peşinde.
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
BBP Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi hazırlıklarını bütün büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde aday çıkarma üzerine yapmaktadır. Bunun istisnaları olabilir ama biz istisnalarla değil genelle uğraşıyoruz." dedi.
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız." dedi.
İstanbul´a iki Sivaslı aday
İstanbul´a iki Sivaslı aday
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Sivaslıların ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğu İstanbul´da, adaylar arasında iki Sivaslı hemşehrimiz bulunuyor
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkalığı´na Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından Emre Kayalı atandı.
 “Biz herkes için varız”
“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
Süer,“Gençlerin içinde şuurlu, bilinçli bir genç olarak halkımızın sorunlarına daha iyi, net bir çözüm oluşturabilmek için bu yola çıktım. En genç il genel meclis üyesi aday adayıyım.” dedi.
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Acziyetimiz, bir tek O´na !
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Reklam ile hakikat arasında
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Cemaatta rahmet ayrılıkta azap
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Kötü Başlangıç
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
‘Kutsal´ sömürü
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
‘Umarsızca Cennet´i aramak´
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
(KAMİ)GAZZE, UZAK ÜLKE DEĞİL; SEYİR GÜNLÜĞÜNE EKLEYEMEYİZ
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
İhlâssız din hizmeti olmaz
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Bir zamanlar duyarlıydık...
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Uygarlar ve Uygurlar!
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye´nin önündeki takoz: FETÖ zihniyeti!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
‘Ben bir Türk´üm, dinim, cinsim uludur´
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
booked.net
Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

Hz. Muhammed
1 milyon 200 bin sivri sinek ayrı ayrı insanı soktuğunda ortalama bir insanın kanını tamamen tüketebilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59