“Hak ve adalet için çalışacağız”
Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Dursun Coşar ile genel seçimler ve gündeme ilişkin röportaj gerçekleştirdik.
Tarih: 29.5.2018 17:10:54/ 529okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Coşar Sivas´ın Refah yol hükümeti döneminde en verimli dönemini yaşadığını açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi olarak Sivas´ımızın ilçelerini, mahallelerini ve köylerini tamamen gezerek sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyerek her yeri gezerek hemşerilerimizden destek isteyeceğiz.”dedi.

Türkiye seçime gidiyor ve Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanlığı için yarışıyor bu konuda ne söylemek istersiniz?

“Öncelikle seçimlerin ülkemize şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu´nun Sivas´lı olması hasebiyle şöyle bir geçmişe ve günümüze baktığımızda Erzincan´lı, Malatya´lı, Rize´li, Isparta´lı Başbakan, Cumhurbaşkanı oluyor da neden Sivas´lı bir Cumhurbaşkanı olmasın. Genel Başkanımız herkesi kucaklayan sevgi ve muhabbet dolu hak ve adalet ölçülerini savunan adaletsizliğe zerre miktar tahammül edemeyen şahsiyetli, entelektüel, teknolojiyi en iyi kullanan, lisans eğitimini İngiltere´de alan bilge başkan devlet planlama teşkilatında yetişmiş planlamayı ön planda tutan Türk milletine layık bir Cumhurbaşkanı olacağı inancındayız.”

Sayın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu Sivas´ta Belediye Başkanlığı ve Sivas´ı Ankara´da temsil eden milletvekilliği görevini üstlenmişti o yıllarda Sivas´a ne gibi katkılarınız oldu?

“Sivas´lı hemşerilimiz Sayın Genel Başkanımızı yakından tanıdığı bir isim Sivas´sımızda iki dönem Belediye Başkanlığı 3 dönem milletvekilliği yaparak Sivas´ı en iyi şekilde temsil etmiştir. Belediye başkanlığı döneminde kendisinden önce belediye başkanı olan Bekir Timur Boğanın yetiştirdiği alt yapının tamamlanması ile işe başladı.  Sivas´ın hemen hemen yüzde yetmişlik cadde ve sokaklarını Temel Karamollaoğlu asfaltlamıştır.

Yine ilkleri Sivas´a kazandıran Karamollaoğlu 1976 yılında merhum Erbakan tarafından kararı alınan 1.OSB 1989 da temel beyin gelmesiyle faaliyete geçildi. 1996 yılında Erbakan tarafından kararı alınan Demirçelik fabrikası yanındaki 811 bin dönümlük 2.OSB olarak ilan edildi. Bugün ki ismi Nuri Demirağ olarak geçen 2. OSB ye 22 sene sonra anca başlayabildiler. 22 sene boyunca uyuyan yöneticilerden şunu beklerdik. Şu an Demirağ ismi  verilen 2.OSB sanayisinin ismine merhum Necmettin Erbakan´ın isminin verilmesini beklerdik.

Yine Temel Beyin başlattığı gariplerin, fakirlerin, kimsesizlerin, yoksulların sıcak yemek ihtiyacını karşılamak için aş evini kurdu.

Yine temel beyin ilklerinden olan  Belediye döneminde Özbelsan tek bir kişi ile temsil edilirken Temel beyin faaliyete geçirmesi ile birlikte binlerce kişiye ekmek kapısı açılmış oldu.

Fakir fukaranın ev sahibi, olması için gece kondu önleme bölgeleri oluşturarak binlerce vatandaşımızı arsa verdi. Fakirler için sosyal konutlar oluşturarak ihtiyaç sahibi vatandaşların ev sahibi olması sağladı. Şehrin içinde yer alan ahırların vatandaşların gönül rızası ile arsa tahsis ederek şehrin dışına taşıdı. Tabii bu yapılan işler saymakla bitmez.”

Sayın Coşar sizin yapacağınız projelerden bahsedecek olursak siz milletvekili olunca şehir için neler yapacaksınız?

Saadet Partisi olarak biz güzel şehrimize öncelikle Demirağ Organize Sanayi Bölgesine 4. Demirçelik fabrikasının yapılmasını sağlayacağız.

Bu vesileyle şehrin işsizlik sorununu ve göç problemini bir nebze olsun azaltmış olacağız.

OSB´de yine Demirçelik ürünlerinin yan mamullerinin üretileceği özel bir alan oluşturularak

özel bir teşvikle sadece Türkiye ye değil dünyaya hitap edecek bir merkez haline getireceğiz.

TÜDEMSAŞ ve yol atölyesinin özelleşmesine ve taşınmasına fırsat vermeyip eski canlı günlerine geri döndüreceğiz.

Orta ölçekli sanayi siteler ve işyerleri kurarak ustalarımıza sanatkarlarımıza faizsiz olarak dükkan sahibi yapacağız. Yüz ölçümü itibariyle Türkiye´nin ikinci şehri olmamıza rağmen üretimde Türkiye de 8.sıradayız. Bunu daha üst sıralara çıkaracağız.  

Tarım ve hayvancılığın canlandırılması için binası yapılan ama içinde hayvan kesimi var mı yokmu belli olmayan Et Balık Kurumunu işler hale getireceğiz.

Sivas´ın MTA verilerine göre Türkiye´nin en zengin maden yatakları Sivas´ta yer almaktadır. Parti olarak bizler bu konu ile özel olarak ilgileneceğiz ve rantabl madenlerin ekonomiye katkı sağlaması için  çalışmalar yapacağız. Sivas´ı bir cazibe merkezi haline getirmek için özel teşvik paketi hazırlayacağız.”

 

Seçim süreci içerisinde Bizim Sivas okuyucularına son olarak neler söylemek istersiniz?

 

Genel Başkanımızın Refah Yol Hükümeti döneminde Sivas´ımızın en ücra köyüne kadar götürülen hizmet ve yardımları Sivas´lı unutmadı ve unutamaz. Şunu da hatırlatmakta fayda var. Bizim dönemdeki bakanlarımızın kapıları özellikle Sivas´lılara ardına kadar açıktı bunu Sivas´lılar çok iyi bilir. Cumhuriyet tarihinde Türkiye´de yapılmayan denk bütçe yaparak havuz sistemini getirerek rantçılara tefecilere meydanı bırakmamıştır.

İşçi ve memurumuza asgari ücretlilerin dul ve yetimlere bizim dönemizde

YÜZDE YÜZ OTUZ bağkur emeklisine

YÜZDE ÜÇYÜZE varan zamlar yapıldı.

Çiftçiye destek amaçlı şeker pancarına yüzde üç yüz zam verilmişti.

Biz rant amaçlı değil insan odaklı düşünen bir partiyiz. onun için gelecekte de önceki

yaptıklarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bugün sosyal yardım alan şahısların almış olduğu yardımlar bizim dönemimizde devam edecektir.  Ülkemizin yaşadığı son günlerdeki kutuplaşmadan bir an evvel kurtarılması gerekmektedir. Siyasi liderlerin üslupları halkı bir bine düşman hale getirmekte. Buradan rica ediyorum uzak duralım. Zira huzurun olmadığı sevginin barışın adaletin olmadığı bir ülkede  ne yazık ki hiç bir iş düzgün ilerlemez.”

Sayın Coşar Röportajımızı toparlayacak olursak başka ekleyeceğiniz bir konu var mı?

Sivas´lı kardeşlerimden sandığa giderken Sivas´ta yaşayan ve Sivas´ı iyi bilen biri olarak hemşerilerimden arzum bu kardeşlerine destek çıkarak Sivas´ın mecliste daha güçlü temsil edilmesine yardımcı olmalarıdır. Hasse ten Sivaslı kardeşlerimden hemşericiliklerini göstererek sayın Cumhurbaşkanı adayımıza ve şahsım olmak üzere milletvekili adayı olarak herkesimin oyuna talibiz. Hak için Adalet için değiştir diyoruz ve size de bu röportajdan dolayı teşekküre ederim.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: adalet için çalışacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
“Devletimizin yanındayız”
“Devletimizin yanındayız”
İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu “Bizi tehdit etmeye kalkan katil Amerika´ya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin çıkarlarını savunacak ve Devletimizin yanında olacağız.” dedi.
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
AK Parti Sivas İl Başkanlığına atanan Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretleri başladı.
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
Aksu, “Bizim önümüzde bir sınavımız var. Oda yerel seçimler. Yerel seçimlerde hedefimiz çok yüksek. Sabah saat 10:00´dan gecenin ilerleyen saatlerine kadar parti binasında olacağım. İnşallah yapılan işlerin çıtasını daha da yükselteceğiz." dedi
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ın AK Parti İl Başkanlığına Hakan Aksu atandı.
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "ABD´nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ´hayır´ diyoruz" dendi.
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
Alibaba Mahallesi muhtar adayı Hacı Yılmaz “mahalleme hizmet etmek benim için bir onudur. Muhtarlık maaşını mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerin eğitimi için bağışlayacağım. Evrak işleri için gelen mahalle sakinlerinden hiç bir ücret talep etmecim. İnşallah mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu güne kadar, Alibaba mahallesine yapılmayan birçok hizmeti getirmeye kararlıyım.”dedi
Son günler
Son günler
Sivas SGK İl müdüründen geç kalmayın çağrısı.Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler için son günler
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Sivas´ın Gürün İlçesi doğumlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğduğu toprakları unutmuyor yardımlarını sürdürmeye devam ediyor
Sivas Temayüle Kaldı
Sivas Temayüle Kaldı
Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanlığı seçimlerden bu zamana boş kalan koltuğuna hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması ile başkan oturacak.
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
Güvener “İhtiyacımız olan kurultay değil, birlik içinde bu karanlık süreçten çıkabilmektir.” dedi
Eski Milletvekillerine yeni görev
Eski Milletvekillerine yeni görev
24 Haziran seçimlerinin ardından 9 Temmuz´da kurulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Bakanlar Kurulunu Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamış ve gözler bu defa Bakan yardımcılığına çevrilmişti. Sivas Eski Milletvekillerinden üçü bakan yardımcısı olarak açıklandı
OHAL sona erdi
OHAL sona erdi
FETÖ´nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından, 21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen ve 3 ay aralıklarla 7 kez uzatılan Olağanüstü Hal, dün gece saat 01.00 itibariyle sona erdi
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ı sosyal medya hesabından kutlamasıyla ilgili olarak parti içinde tartışma ve eleştiri konusu olan hemşerimiz CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici , Cumartesi günü 16.00´da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a “Sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdi.
Taha Çaykuş istifa etti
Taha Çaykuş istifa etti
İyi parti il başkanı Taha Çaykuş, 24 Haziran seçimlerinde Sivas´tan milletvekili çıkarmamaları durumunda istifa edeceğini bildirmişti. Çaykuş, verdiği sözü tuttu
Sivas Milletvekilleri yemin etti
Sivas Milletvekilleri yemin etti
TBMM Genel Kurulu´nda, 27. Dönem milletvekillerinin yemin töreni sona erdi
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Türkiye de 24 Haziran´da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı sistemi ve 27. dönem milletvekili seçimlerinden sonra gözler bugün açıklanacak yeni kabinede görev alacak isimlere çevrildi.
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
27. Dönem Parlamentosu, milletvekillerinin ant içme töreni için yarın saat 14.00´te toplanacak
“Çalışmalarımıza kaldığımız  yerden devam edeceğiz”
“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Hastaoğlu “Yeni dönemde Sivas´a hizmet konusunda uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut yaptığı açıklamalarda “Genel Başkanımız Mustafa Destici milletvekili seçildi. Meclis önümüzdeki günlerde açıldığı zaman ilk işinin idamın çıkarılması için önerge sunmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız da millete bu konuda borçludur. Biz buradan altı ay sonra mecliste eğer idam yasası çıkmaz ise TBMM´ne postane aracılığıyla urgan yollayacağız.” dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Olmadı Sivasspor Olmadı
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ