“Hak ve adalet için çalışacağız”
Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Dursun Coşar ile genel seçimler ve gündeme ilişkin röportaj gerçekleştirdik.
Tarih: 29.5.2018 17:10:54/ 582okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Saadet partisi 27.dönem 1.sıra milletvekili adayı Coşar Sivas´ın Refah yol hükümeti döneminde en verimli dönemini yaşadığını açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi olarak Sivas´ımızın ilçelerini, mahallelerini ve köylerini tamamen gezerek sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacaklarını söyleyerek her yeri gezerek hemşerilerimizden destek isteyeceğiz.”dedi.

Türkiye seçime gidiyor ve Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanlığı için yarışıyor bu konuda ne söylemek istersiniz?

“Öncelikle seçimlerin ülkemize şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu´nun Sivas´lı olması hasebiyle şöyle bir geçmişe ve günümüze baktığımızda Erzincan´lı, Malatya´lı, Rize´li, Isparta´lı Başbakan, Cumhurbaşkanı oluyor da neden Sivas´lı bir Cumhurbaşkanı olmasın. Genel Başkanımız herkesi kucaklayan sevgi ve muhabbet dolu hak ve adalet ölçülerini savunan adaletsizliğe zerre miktar tahammül edemeyen şahsiyetli, entelektüel, teknolojiyi en iyi kullanan, lisans eğitimini İngiltere´de alan bilge başkan devlet planlama teşkilatında yetişmiş planlamayı ön planda tutan Türk milletine layık bir Cumhurbaşkanı olacağı inancındayız.”

Sayın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu Sivas´ta Belediye Başkanlığı ve Sivas´ı Ankara´da temsil eden milletvekilliği görevini üstlenmişti o yıllarda Sivas´a ne gibi katkılarınız oldu?

“Sivas´lı hemşerilimiz Sayın Genel Başkanımızı yakından tanıdığı bir isim Sivas´sımızda iki dönem Belediye Başkanlığı 3 dönem milletvekilliği yaparak Sivas´ı en iyi şekilde temsil etmiştir. Belediye başkanlığı döneminde kendisinden önce belediye başkanı olan Bekir Timur Boğanın yetiştirdiği alt yapının tamamlanması ile işe başladı.  Sivas´ın hemen hemen yüzde yetmişlik cadde ve sokaklarını Temel Karamollaoğlu asfaltlamıştır.

Yine ilkleri Sivas´a kazandıran Karamollaoğlu 1976 yılında merhum Erbakan tarafından kararı alınan 1.OSB 1989 da temel beyin gelmesiyle faaliyete geçildi. 1996 yılında Erbakan tarafından kararı alınan Demirçelik fabrikası yanındaki 811 bin dönümlük 2.OSB olarak ilan edildi. Bugün ki ismi Nuri Demirağ olarak geçen 2. OSB ye 22 sene sonra anca başlayabildiler. 22 sene boyunca uyuyan yöneticilerden şunu beklerdik. Şu an Demirağ ismi  verilen 2.OSB sanayisinin ismine merhum Necmettin Erbakan´ın isminin verilmesini beklerdik.

Yine Temel Beyin başlattığı gariplerin, fakirlerin, kimsesizlerin, yoksulların sıcak yemek ihtiyacını karşılamak için aş evini kurdu.

Yine temel beyin ilklerinden olan  Belediye döneminde Özbelsan tek bir kişi ile temsil edilirken Temel beyin faaliyete geçirmesi ile birlikte binlerce kişiye ekmek kapısı açılmış oldu.

Fakir fukaranın ev sahibi, olması için gece kondu önleme bölgeleri oluşturarak binlerce vatandaşımızı arsa verdi. Fakirler için sosyal konutlar oluşturarak ihtiyaç sahibi vatandaşların ev sahibi olması sağladı. Şehrin içinde yer alan ahırların vatandaşların gönül rızası ile arsa tahsis ederek şehrin dışına taşıdı. Tabii bu yapılan işler saymakla bitmez.”

Sayın Coşar sizin yapacağınız projelerden bahsedecek olursak siz milletvekili olunca şehir için neler yapacaksınız?

Saadet Partisi olarak biz güzel şehrimize öncelikle Demirağ Organize Sanayi Bölgesine 4. Demirçelik fabrikasının yapılmasını sağlayacağız.

Bu vesileyle şehrin işsizlik sorununu ve göç problemini bir nebze olsun azaltmış olacağız.

OSB´de yine Demirçelik ürünlerinin yan mamullerinin üretileceği özel bir alan oluşturularak

özel bir teşvikle sadece Türkiye ye değil dünyaya hitap edecek bir merkez haline getireceğiz.

TÜDEMSAŞ ve yol atölyesinin özelleşmesine ve taşınmasına fırsat vermeyip eski canlı günlerine geri döndüreceğiz.

Orta ölçekli sanayi siteler ve işyerleri kurarak ustalarımıza sanatkarlarımıza faizsiz olarak dükkan sahibi yapacağız. Yüz ölçümü itibariyle Türkiye´nin ikinci şehri olmamıza rağmen üretimde Türkiye de 8.sıradayız. Bunu daha üst sıralara çıkaracağız.  

Tarım ve hayvancılığın canlandırılması için binası yapılan ama içinde hayvan kesimi var mı yokmu belli olmayan Et Balık Kurumunu işler hale getireceğiz.

Sivas´ın MTA verilerine göre Türkiye´nin en zengin maden yatakları Sivas´ta yer almaktadır. Parti olarak bizler bu konu ile özel olarak ilgileneceğiz ve rantabl madenlerin ekonomiye katkı sağlaması için  çalışmalar yapacağız. Sivas´ı bir cazibe merkezi haline getirmek için özel teşvik paketi hazırlayacağız.”

 

Seçim süreci içerisinde Bizim Sivas okuyucularına son olarak neler söylemek istersiniz?

 

Genel Başkanımızın Refah Yol Hükümeti döneminde Sivas´ımızın en ücra köyüne kadar götürülen hizmet ve yardımları Sivas´lı unutmadı ve unutamaz. Şunu da hatırlatmakta fayda var. Bizim dönemdeki bakanlarımızın kapıları özellikle Sivas´lılara ardına kadar açıktı bunu Sivas´lılar çok iyi bilir. Cumhuriyet tarihinde Türkiye´de yapılmayan denk bütçe yaparak havuz sistemini getirerek rantçılara tefecilere meydanı bırakmamıştır.

İşçi ve memurumuza asgari ücretlilerin dul ve yetimlere bizim dönemizde

YÜZDE YÜZ OTUZ bağkur emeklisine

YÜZDE ÜÇYÜZE varan zamlar yapıldı.

Çiftçiye destek amaçlı şeker pancarına yüzde üç yüz zam verilmişti.

Biz rant amaçlı değil insan odaklı düşünen bir partiyiz. onun için gelecekte de önceki

yaptıklarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bugün sosyal yardım alan şahısların almış olduğu yardımlar bizim dönemimizde devam edecektir.  Ülkemizin yaşadığı son günlerdeki kutuplaşmadan bir an evvel kurtarılması gerekmektedir. Siyasi liderlerin üslupları halkı bir bine düşman hale getirmekte. Buradan rica ediyorum uzak duralım. Zira huzurun olmadığı sevginin barışın adaletin olmadığı bir ülkede  ne yazık ki hiç bir iş düzgün ilerlemez.”

Sayın Coşar Röportajımızı toparlayacak olursak başka ekleyeceğiniz bir konu var mı?

Sivas´lı kardeşlerimden sandığa giderken Sivas´ta yaşayan ve Sivas´ı iyi bilen biri olarak hemşerilerimden arzum bu kardeşlerine destek çıkarak Sivas´ın mecliste daha güçlü temsil edilmesine yardımcı olmalarıdır. Hasse ten Sivaslı kardeşlerimden hemşericiliklerini göstererek sayın Cumhurbaşkanı adayımıza ve şahsım olmak üzere milletvekili adayı olarak herkesimin oyuna talibiz. Hak için Adalet için değiştir diyoruz ve size de bu röportajdan dolayı teşekküre ederim.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: adalet için çalışacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Demir Çelik Fabrikası faaliyetlerinin durdurulması ve bundan dolayı mağdur olan işçilerin durumu hakkında bilgi edinmek için TBMM´ye kanun önerisi sunarak son durumu sordu.
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
AK Parti Divriği Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Hallaç; "Divriği Hepimizin Birlikte Çalışacağız, Birlikte Başaracağız" diyerek aday adaylığını açıkladı.
Sahte Para ele Geçirildi
Sahte Para ele Geçirildi
Sahte Para ele Geçirildi
Aksu, Kurum´un ziyaretini değerlendirdi
Aksu, Kurum´un ziyaretini değerlendirdi
Aksu, Kurum´un ziyaretini değerlendirdi
"Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz"
"Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz"
TBMM´de görüşülen 5 sıra sayılı Kalkınma Bankası Kanun Teklifi´nin 2´nci maddesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek görüşünü TBMM kürsüsünden dile getirdi. Özyürek; "Sivas´ın geçmiş yıllarda faydalandığı teşviklerden, desteklerden ve devletten aldığı hiçbir şey kalmamış maalesef. Bugünlere geldiğimizde ise biz diyoruz ki Sivas olarak: Buna rağmen Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz." dedi.
Önemli hizmetleri birlikte yaptık
Önemli hizmetleri birlikte yaptık
Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut, Deliilyas Belediye Başkan aday adaylığı için CHP´ye başvurusunu yaptı.
Zeynal Yayla, Divriği Belediye Başkanı aday adayı
Zeynal Yayla, Divriği Belediye Başkanı aday adayı
Cumhuriyet Halk Partisinden Divriği Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Zeynal Yayla, “Divriği ilçesinin sevdalısıyım, gidenlerden değil kalıp mücadele edenlerdenim.” dedi.
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Saadet partisinde yeni yönetim
Saadet partisinde yeni yönetim
Saadet Partisine yeni atanan İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz basın açıklaması yaptı.
Teşvikleri ve Yerli Üretimi Artırmalıyız
Teşvikleri ve Yerli Üretimi Artırmalıyız
Ak Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştü.
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu: - "Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz"
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi Birincisi Avukat Mustafa Coşkun Ödülünü Başkan Erdoğan´dan Aldı.
Hedefimiz Milli projeler
Hedefimiz Milli projeler
Yusuf Yağmur gazetemizi ziyaret ederek hizmet için her zaman acele etmek gerekir. Vatandaşın derdiyle dertlenme zamanı. Şehrin önünü açacak, şehrin daha dinamik hale gelmesi için adımları hep birlikte atacağız. Hedefimiz Milli projeler olacak.” dedi.
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Sivas´ın Divriği ilçesinin, binlerce yıllık tarihiyle bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
AK Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, "Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur." dedi.
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti, ekonomide yaşanan sorunlar hakkında parti olarak sahaya indiklerini ve hazırlayacakları raporu Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na sunacaklarını söyledi.
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Yerel seçimlerde ittifak söylentileri) "Yasal olarak şuanda yerel seçimlerle ilgili bu mümkün değil. Ama bir gönül ittifakı olabilir mi? Elbette olabilir. Çünkü bizim Cumhur İttifakı´mız sadece 24 Haziran seçimlerine yönelik, sadece o seçimleri kazanmaya yönelik bir ittifak değildi"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Cinayette fotoğrafın tamamını kaçırmayın
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Medine´de son Cuma (2)
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Müslümanların 24 ölümcül hatâsı
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
DEVLET A.Ş. YAHUT ÜST KURULLAR
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kitap kurtları
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Siyaset ile insaniyet arasında
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yakışıklı ceset
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ