Anahtar Kelimeler: Gündem otopark

YAZARLAR

Gündem otopark

Sivas meydanını içine alan cami projesi ile ordu evinin yerine başlanan projede kaç araçlık otopark olacağı şehir halkı tarafından merak ediliyor.

Hakan BAKAR

Geçtiğimiz hafta tüm Türkiye’de 10 il ile birlikte Sivas’ta da açılışı gerçekleşen Anadolu’nun en büyük Millet Bahçelerinden biri olma özelliğine sahip Sivas Millet Bahçesinin açılışında Video konferans ile açılışı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas Millet Bahçesinin otoparkı kaç kişilik demesi üzerine gözler şehirdeki otoparklara çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sivas Millet Bahçesinde yer alan otopark alanının 150 araçlık olduğu söylenirken, Sivas Belediyesi Millet bahçesi için bilgi verdiği basın açıklamalarında ise otoparkın 68 araç kapasiteli olduğu ifade edilmişti.

Bu konular şehir halkı tarafından sıcaklığını korurken şimdi de gözler şehrin merkezinde inşaatına başlanan 2 bin 500 kişilik Sivas Merkez Camii ve eski ordu evinin bulunduğu alana yapılacak olan projelere çevrildi.

Şehir merkezinde hummalı bir şekilde çalışmalar devam ederken, uygulanması planlanan meydan projesinin Eski Numune Hastanesinden Gökmedrese’ye kadar giden alanın bir bütün olarak projelendirerek Sivas'ın turizmine değer katması amaçlanmakta.

Sivas’ta meydanda yer alan çalışmalar tamamlandığında Sivas Meydanının dünyada sayılı meydanlar arasında yer alacağı konuşulurken, yapılan projelerde araç otoparklarının kaç araçlık olacağı veya otopark olup olmayacağı ise merak konusu oldu.