YAZARLAR

“Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür”

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Hakan BAKAR

Yapılan hain girişimin ülkenin işgaline zemin hazırlamaya yönelik bir kalkışma olduğuna vurgu yapan Çetindağ, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Bu millet tek vücut olarak bu hainlerin karşısında durmasaydı bu alçaklar ülkemizin işgal edilmesine zemin hazırlayacaktı. Türk milleti, söz konusu vatan olunca ölüme koşarak gideceğini 7 düvele göstermiştir. Kendi askerinin kendi silahlarının namlularının çevrildiği bu aziz millet hiç tereddüt etmeden meydanları doldurmuştur. Üretim ve ülke kalkınması için çaba harcadığımız, el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiğimiz bir dönemde hain bir darbe girişimini bir kez daha kınıyorum.

Milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir mücadeleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir. Hiçbir şekilde hiçbir gerekçeyle savunulamaz. Çiftçiler olarak yüce milletimiz önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bu bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız.”