Anahtar Kelimeler: GÖRÜNDÜ SİVAS' BAĞLARI

YAZARLAR

GÖRÜNDÜ SİVAS'IN BAĞLARI

Gerçekleşmesi beklenen bir şeyin ortaya çıktığına dair olanaklar belirdiğinde kullanılan deyim olan "Göründü Sivas'ın bağları” deyiminin yeniden gerçekleşmesi şehir halkı olarak en büyük temennimiz.

Hakan BAKAR

Şehrimizin dört bir yanını ağaçlandırma çalışmaları yaparak tarihi eserlerimizin de gün yüzüne çıkmasıyla Sivas eski yeşil görünümüne yeniden kavuşacak.

Geçmiş denemler de şehrimizde yapılan çalışmalar şehir içinde ve genelinde ne yazık ki betonlaşmayı had safhaya getirdi. Şehrin içinde yaşayan insanlar sağlıklı nefes alabilmek adına şehir merkezine uzak alanlara gitmek zorunda bırakıldı.

Şehir içindeki hayatın bol oksijen alabilmesi adına merkezde yer alan cadde ve sokakların bir an evvel eski görünümüne dönmesi şehir halkının en büyük temennisi. Bizlerde hep birlikte bulduğumuz her bir toprak parçasına ağaçlar dikelim.

Sivas adına son dönemlerde yapılan çalışmalarda Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, şehir için önemli çalışmaları dayanışma içerisinde şehir halkına sunmak adına hummalı bir çalışma içerisindeler.

Şehrin içinde kalmış konaklar ve tarihi yapılar restore edilerek şehre bir bir kazandırılıyor. Bununla beraber şehir merkezinde yer alan parklar ve bahçeler ağaçlandırma çalışmaları ile şehir halkının daha sağlıklı bir hayat sürdürmeleri için hareket ediliyor.

Geçmişte söylenen ve bugünlerde en çok ihtiyacımız olan "Göründü Sivas'ın bağları,” deyimi vardı. Bu söylenen deyim ise gerçekleşmesi beklenen bir şeyin ortaya çıktığına dair olanaklar belirdiğinde kullanılırdı.

Bizlerde şehir halkı olarak şehrimizin geçmişte söylenen bir deyime yakışır bir hale yeniden kavuşmasını umutla bekliyoruz.