Anahtar Kelimeler: VEREN ŞEHİR OLDUK”

YAZARLAR

“GÖÇ VEREN BİR ŞEHİR OLDUK”

Deva Partisi Merkez İlçe Başkanlığına seçilen Kazım Gökay Yılmaz, Sivas’ın hakkettiği değeri görmediğinin altını çizerek şehirden göç eden vatandaşları işaret etti

Haber Merkezi/
Henüz kuruluşunun 1.5 yılını doldurmamış olan DEVA Partisi Türkiye çapında 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladı. Bu kapsamda DEVA Partisi Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Merkez ilçe başkanı Avukat Kazım Gökay Yılmaz oldu. Yılmaz, yaptığı konuşmada Sivas’taki göçü ele aldı. 
Seçim öncesinde konuşma yapan İl Başkanı Serdar İnce memleket sevgisinin fedakârlık gerektirdiğini, emek gerektirdiğini, bununla birlikte vefa gerektirdiğini belirterek Sivas’ta doğup yaşayan bizler için hem şehrimize hem ülkemize vefa borcumuzu ödeme zamanı geldiğini söyledi. İnce, “İnşallah ülkede liyakat, eşitlik ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz, refah düzeyi yüksek üretime önem veren umut dolu bir ülkenin gayreti içinde olacağız” dedi. 
‘HAKKETİĞİ DEĞERE ULAŞAMADI’
Merkez İlçe Başkanı olan Kazım Gökay Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Sivas Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Kuva-yi Milliye şehridir. Ancak Cumhuriyet kurulduktan sonra ne yazık ki bugüne dek hakkettiği değere ulaşamamıştır. Şehrimiz ticaret, sanayi, tarım, turizm ve birçok sektörde ne yazık ki istenilen gelişmeyi sağlayamadığı için sürekli olarak göç veren bir şehir olmuştur. Bugüne kadarki tüm iktidarlar Sivas için istenilen gelişmeler açısından ilerleme sağlayamamıştır. Son 20 yılda da verilen sözler ne yazık ki tutulmamıştır. Deva İktidarında Sivas hakkettiği değeri alacaktır” ifadelerine yer verdi. 
Seçimlerde asil üyeler ise; Abdulkadir Altuntaş, Ahmet Aydın, Alpcan İbicek, Belkız Sakine Demir, Cihan Yurtseven, Davut Yüzüak, Doruk Akarçay, Fatih Yıldız, Fevzi Uçar, Kadir Özdoğan, Mehmet Yaşar, Osman Çağrı Türkay, Sinan Aydın, Sinan Sakin, Rabiye Sarıoğlu, Rüstem Çoşkun, Şule Karakaş, Taha Kutlu Çevik ve Yücel Aydın oldu.