Anahtar Kelimeler: GEZİCİ

GEZİCİ KAFA

Vali Salih Ayhan, doğal güzelliğiyle Türkiye’nin sayılı göllerinden biri olan Gürün Gökpınar Gölü’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi

Göldeki yoğunluğun azaltılması amacıyla yapılan çalışmaların önüne geçmek isteyenlere sert sözlerle yüklenen Vali Ayhan, “Bunlar Gezici kafaya sahip. 7 bin değil 70 bin imza toplasanız burayı yapacağız” dedi

Erhan CEYLAN/

Anadolu’nun doğal akvaryumu olarak bilinen Gökpınar Gölü’nü muhafaza etmek ve yoğunluğunu azaltmak amacıyla başlatılan çalışmaları değerlendiren Vali Salih Ayhan, bir takım zihniyetin çalışmalara tırpan vurmak istediğini söyledi.

Vali Ayhan, konuşma yaptığı kürsüye vura vura, ‘Kimse engel olamayacak. Bu işin dimdik arkasındayız. Asla pes etmeyeceğiz” dedi.

Kentteki basın mensupları ile ‘Basınla Yüz Yüze’ adlı programda bir araya gelen ve Gökpınar Gölü’ndeki son durumu paylaşan Ayhan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Göldeki çalışmalarımız devam ediyor. Yıllardır burada olan birisi olarak gerçekten kalbi muhabbet ve samimiyetle söyleyebilirim bu göle zarar vermek ihanet etmektir. Temel maksadımız gölü muhafaza etmek ve yoğunluğu azaltmak. Gölün alt tarafına doğru gölden 60-70 metre aşağıya doğru bir alan tanzim ediyoruz. Gölün etrafındaki yoğunluğu biraz daha aşağı kaydırıyoruz. Otoparkı genişletiyoruz, ıslah ediyoruz. Ama bir kafa bir yerden bir damar ifsada uğratmak için var gücüyle gayret ediyor. Sivas değil, Sivaslılar ne yaptığımızı biliyor. Şimdi bir idareci olarak hem para harcayacağız hem bu kadar dövüleceğiz. Bunu kimse yapamaz. Ama inadına biz bu işe inandığımız için dimdik arkasında duruyoruz. Asla pes etmeyeceğiz, yani bu asla yanlış anlaşılmasın iyi niyet yoksunu insanlar kimse üzerine alınmasın burada olanların hiçbirine mesaj vermek için söylemiyorum. Bir damar ifsada uğratır derken gezici kafa adeta gelip görmeyen sanal alemde çok basit bir söylemle, ‘Tüm imarlar iptal edilsin, inşaatlar durdurulsun, gölden elinizi çekin’ deniyor. Bu çok eksantrik çok heyecan verici bir kavram aslında bilmeyen açısından. İmza kampanyasında 7 bin değil 70 bin kişi olsa bile burayı yapacağız. İnandığımız bir iş ve biz ne yaptığımızı biliyoruz. Bu göle zerre zarar verme düşüncesinde olan ihanet içerisindedir. Her defasında söylüyorum. Sivas bize bu konuda da çok güçlü destek verdi. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ama bilmeyenler sırf muhalif anlayışından kaynaklı kötü niyetli söylemleri devam ediyor ama daha da inanmışlığımızı artışmış oluyor.”