Anahtar Kelimeler: GELİR ARTACAK

YAZARLAR

GELİR ARTACAK

Devlet Su İşleri Sivas’a bir müjde daha verdi. DSİ, Koyulhisar Çandır Regülatörü ve sulaması işinin ihalesinin yapıldığını açıkladı

Çetin POLAT/

İlimizdeki yatırımlara bir yenisini daha ekleyecek olan Devlet Su İşleri (DSİ), çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artış sağlayacak olan Çandır Regülatörü ve sulaması işinin ihalesini gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yatırımlarla birlikte hem yaşam standartlarının yükselerek göçü engellediğini hem de yoksulluğun azaltılmasının hedeflendiğini vurguladı.

Son yapılan su yapılarının artmasıyla birlikte Sivas’ta bölgesel faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynadığını da sözlerine ekleyen Yıldız, “Koyulhisar Çandır Regülatörü ve Sulaması işinin ihale süreci tamamlanmış olup işin yapım sözleşmesini imzaladık. Projenin tamamlanması ile 660 dekar arazi sulanacaktır. Projenin Sivas ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Sivas Koyulhisar Çandır Regülatörü ve Sulaması işi kapsamında 1 adet regülatör, 7 410 metre basınçlı borulu sulama şebekesi hattı ve 35 adet betonarme sanat yapısı inşa edilecek. Projenin tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yılda 270 bin 235 lira katkı sağlanması hedefleniyor” dedi.