Anahtar Kelimeler: Geleceğin umudu fidanlar

YAZARLAR

Geleceğin umudu fidanlar

Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök´ü makamında ziyaret eden, Gürün Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Uğur Özinal ve ekibi Başkana ağaçlandırma projesi ile ilgili bilgiler verdiler.

Ağılcık Erozyon Kontrol Mücadelesi ve Mursal Erozyon Kontrol Mücadelesi Kapsamında dağı yeşil ovası yeşil bir Divriği yaratılması için İlçede Susuzbel ve Fazıloğlu mevkilerinde yapılan ağaçlandırma çalışmaları sonucunda Akasya, Badem, Ahlat, Mahlep, karaçam ve meşe türünde toplamda 1 milyon 200 bin fidan toprakla buluşturuldu.

?DOĞA´YA DOST HERKESE SELAM OLSUN?

Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, 1 milyon 200 bin fidanın toprakla buluşturulması ile ilgili şu ifadeleri kullandı. ?Bu büyük projede emeği geçen Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü´ne Divriği Orman İşletme Müdürlüğü´ne,Gürün Ağaçlandırma ve toprak Muhafaza Şefliği´ne Sivas Valiliğine ve Divriği Kaymakamlığı´na ve fidanları toprakla buluşturan her bireye şahsım ve İlçe halkım adına binlerce kez teşekkür ediyorum. Geleceğimize nefes doğaya ve insana ilaç olarak büyüyecek her fidan bizim en büyük mutluluğumuzdur. Bu kapsamda bizleri ziyaret ederek ağaçlandırma projesi ile ilgili bilgi veren, Gürün Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Uğur Özinal bey ve ekibine de teşekkür ediyor, Doğa´ya dost yüreğinde ağaç sevgisi olan herkesi gönülden kutluyor ve selamlıyorum.? şeklinde ifade etti. /Hakan BAKAR