Erkan Kaş
10.12.2018 10:53:48
Maalesef şehrin en turistlik yerinde şehrin en belalı simaları satış yapıyor birbirlerine küfürler edip duruyor.Yanlış bir uygulama kimse kusura bakmasın.

YAZARLAR

Geçimlerini mısır satarak sağlıyorlar

Geçimlerini mısır satarak sağlıyorlar

Ali Ozan Baloğlu
Yaşanılan ekonomik sorunlardan etkilenenlerin ilk sıralarında geçimini tamamen sokakta mendil, simit, ya da çeşitli ürünler satarak sağlayanlar gelmektedir.
Kış mevsiminin gelmesiyle ihtiyaçlarını sokakta çeşitli ürünler satarak sağlayan insanlar havaların karlı veya soğuk olmasına bakmaksızın ekmeklerini kazanmak için mücadelelerini vermeye devam ediyorlar. Cumhuriyet Meydanı´nın kalabalık olması münasebetiyle satıcılar tarafından burası tercih ediliyor. Öğrenci ve asker şehri olarak bilinen İlimiz haftasonları özellikle kalabalık olmasından ötürü işlerin daha iyi olmasına vesile oluyor. Mısır satan sokak satıcısı:? hepimiz bir şekilde hayatımızı devam ettirmek zorundayız. Helal emeğimizle kimimiz inşaatlarda çalışıyor, kimimiz sokaklarda çeşitli ürünler satıyoruz. Ailemizin ve çocuklarımızın kimseye muhtaç olmasını istemeyiz, kim olsa o istemez. İki çocuğum var ve onların daha iyi bir gelecek elde edebilmesi için mısırın yanı sıra kestanede satıyorum. İki liradan yedi liraya kadar bardaklarda satılan mısıra bazı günler yoğun ilgi gösteriliyor bu günler özellikle haftasonlarıdır. Sabah havaların biraz ısınmasıyla geliyoruz buraya akşam sesizliği şehre çökünce ya da vakit geç olunca malzemelerimizi alıp evlerimize gidiyoruz. Kış günleri özellikle biraz çetin geçiyor. Havaların soğuk olmasından dolayı buraya seyyar sobalar getiriyor ve ateş yakıyoruz. Buda bizim için ekstra masraf demek ama dediğim gibi hayat mücadelesi bir şekilde devam ediyor. Ben mısırın yanı sıra kış mevsiminin vazgeçilmezi kestaneyi pişirip satıyorum diğer arkadaşlar hem mısır hem de kışlık çorap ve içlik satıyorlar.? dedi.