Anahtar Kelimeler: “Gayret bizden Tevfik Allah’”

YAZARLAR

“Gayret bizden Tevfik Allah’tan”

Savaşçı, “Gördük ki idareci ve öğretmenlerimiz, okullarımızı çocuklarımız için pırıl pırıl yapmış. Hepsinin eline, emeğine sağlık. Sıra geldi bu çalışmaları başarı ile taçlandırmaya. Gayret bizden Tevfik Allah’tan.” dedi.

Hakan BAKAR

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Hafik, Zara, Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerini ziyaret ederek liselere giriş sınavı hazırlık çalışmalarını yerinde gözlemledi.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe ziyaretleri kapsamında bir dizi ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi.

Savaşçı, ilk ziyaret olarak Hafik ilçesinde liselere giriş sınavı hazırlıklarını yerinde inceledi. İlk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit Yıldız’dan liselere giriş sınavı hazırlıkları kapsamında ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Savaşçı daha sonra sınav yapılacak okul binalarında incelemelerde bulundu. Sınavların sosyal mesafe ve hijyen şartlarına uygun şekilde yapılması için gayret gösteren öğretmen ve idarecilere teşekkür eden Savaşçı, ziyaret ettiği okullardaki rehber öğretmenlerle de görüşmeler gerçekleştirdi. Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya, ilçe ziyaretinde Şube Müdürü Fahrettin Bülbül de eşlik etti.

Hafik ilçesinin ardından Zara’ya geçen Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Ahmet Karakuş’tan ilçede devam eden liselere giriş sınavı hazırlık çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra sınavların yapılacağı okul binalarında incelemelerde bulunan Savaşçı, tüm ilçelerimizde olduğu gibi Zara’da da öğrencilerimizin güvenle sınavlara girebilmeleri adına her türlü hijyen önleminin alındığını ifade etti. Savaşçı, “Öğrencilerimizin sağlığını her şeyden önemli gören, bu anlayışla gece gündüz demeden emek sarf eden öğretmen ve idarecilerimize tüm veli ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Savaşçı’nın ilçe ziyaretlerinin bir diğer durağı ise Suşehri oldu. İlçe Millî Eğitim Müdürü Erkan Yıldız ile birlikte liselere giriş sınavının yapılacağı okullarda incelemelerde bulunan Savaşçı, öğretmenlerle de bir süre sohbet etti. Savaşçı burada yaptığı açıklamada: “ Aylardır devam eden liselere giriş sınavına hazırlık sürecinde, ilimizde örnek bir çalışma sergilendi. Sınav esnasında her türlü tedbiri alarak bu gayretimizi başarı ile de taçlandırmak istiyoruz.” dedi.

Suşehri temasları kapsamında Sivas’ın tek tarım lisesi olan Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret eden Savaşçı, okulun uygulamalı tarım faaliyeti yapılan ekim alanlarında ve meyve bahçelerinde incelemelerde bulundu. Savaşçı,  okul müdürü ve öğretmenlere tarımsal üretime sundukları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Suşehri temaslarının ardından Koyulhisar ilçesine geçen Savaşçı, ilk olarak İlçe Millî Eğitim Müdürü Şaban Öcalan’dan sınavlara hazırlık süreçleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra liselere giriş sınavının yapılacağı okullarda incelemelerde bulunan Savaşçı, öğrencilerimizin başarılı bir sınav süreci geçirmeleri için gayret gösteren idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Akıncılar ilçesini de ziyaret eden Savaşçı, burada da okul müdürü ve öğretmenlerle bir araya gelerek sınavlara hazırlık sürecinde gösterdikleri başarılı çalışmalardan dolayı meslektaşlarımıza teşekkürlerini iletti. Savaşçı, daha sonra İlçe Millî Eğitim Müdürü Şaban Balcı ile birlikte liselere giriş sınavının yapılacağı okullarda incelemelerde bulundu.

Günün son ilçe ziyaretini Gölova’ya gerçekleştiren Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Millî Eğitim Müdürü Kadir Güney’den liseler giriş sınavına hazırlık sürecinde ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından sınav binalarında incelemelerde bulunan Savaşçı, “Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Gölova’mızda da okullarımızın öğrencilerimiz için hazır olduğunu gördük. Çocuklarımız güvenle sınavlara girebilirler. Velilerimizin içi rahat olsun. Eğitimcilerimiz üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyorlar.” şeklinde konuştu.