Anahtar Kelimeler: Futbolda virüs korkusu devam ediyor

YAZARLAR

Futbolda virüs ve kriz korkusu devam ediyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı, Süper Lig dahil 1.2.3. ve Bölgesel Amatör Futbol Ligi karşılaşmalarının kaldığı yerden devamına karar verince tartışmalarda peş peşe geldi.

İsmail DURSUN-Özel Haber

Dünyayı tehdit eden korona virüs salgını nedeniyle yaşanan can kayıplarıyla ve ülkemizdeki kaybettiğimiz canlarımız nedeniyle 19 Mart da liglere ara verilmişti.

Tüm insanlığı tehdit etmeye devam eden görünmeyen ve güçlü düşman olarak bilinen virüs belası anılan tarihte can kaybımız sayı 359 idi. Ülkemizde liglerin 12 Haziran 2020 tarihinde başlatılma kararı verildiği bu günlerde ise can kaybı dört bin civarında.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Liglerinin başlatılmasına karar verdiği bu günlerde bazı kulüpler oynanmasından yanayken kimileri ise erken olduğu düşüncesinde. Spor örgütleri, siyasi parti temsilcileri, spor adamlarından oluşan bir grupta virüsün henüz bitmediğini bunun yaygınlaşabileceğini dile getirerek Liglerin başlatılması kararına karşı olduklarını söylediler.

1.2. ve 3. Ligde mücadele eden kulüp yöneticilerinin bir kısmı ise 15 Temmuz 2020’de başlamasını düşmenin olmaması yönünde görüş belirtiyorlar.

Dünyayı kasıp kavuran birçok can kaybına sebep olan korona virüs korkusu futbolda virüs ve kriz endişesini giderek artırmış oldu.

ÇALIMBAY: SAKINCALI

Futbolda ilimizi Süper Ligde temsil eden ve geçtiğimiz günler 53 yaşına giren Demir Grup Sivasspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Liglerin bu aşamada başlatılmasının sakıncalı olduğunu söyledi.

BUDAKLI: 15 TEMMUZ’DA BAŞLATILMALI

Sivas Belediye Spor Kulübü Başkanı Harun Budaklı ise yöneticilerin ortak tavrının 15 Temmuz’da başlatılmasını düşmenin olmaması yönünde mutabık kaldıkları şeklinde görüş bildirdi.

TFF DEVAM EDİLMESİNİ İSTİYOR

Futbol Sivas İl Spor Temsilcisi Hayrettin Yıldız ise, TFF’den kendilerine Bölgesel Amatör Ligi ile Birinci Amatör Küme futbol karşılaşmalarının aradan sonra devam edileceği yönünde bir kararın alındığını fakat TFF’den kendilerine yazı gelmeden başlama yapılmaması şeklinde bir talimatın geldiğini belirtti.