Anahtar Kelimeler: “FİYATLARDA DÜŞÜŞ YAŞANIR”

YAZARLAR

“FİYATLARDA DÜŞÜŞ YAŞANIR”

Sivas’ta perakende sebze halinde balık satışı yapan Fethi Şahin Bingöl, balık fiyatlarında düşüş yaşanacağını düşündüğünü söyledi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Geçen hafta başlayan balık sezonuyla beraber tezgahlardaki balık fiyatları gündemden düşmedi. Tezgahlarda hamsilerin 20 ile 30 lira arasında değiştiğini söyleyen balıkçı esnafı Fethi Şahin Bingöl, denizlerdeki balıkların artmasıyla fiyatların düşeceğinin altını çizdi.

Geçen haftaya göre bazı balık çeşitlerinde az da olsa düşüş yaşandığını söyleyen Fethi Şahin Bingöl, “Balık fiyatlarında geçen haftaya göre az da olsa bir düşüş yaşandı. Ama şimdiki fiyatlar geçen seneki balık fiyatlarıyla neredeyse aynı düzeyde. Hamsi 20 ile 30 lira arasında değişiyor. Şu an ki gibi hamsi çıkmaya devam ederse önümüzdeki haftalarda fiyatlarda daha da düşüş yaşanacağını düşünüyorum. Sezon çok yeni azar azar balıklar çıkıyor. Önümüzdeki haftalarda fiyatlarda bir sabitlenme olur. Balıklarda bir problem yok sezon başı ve tüm balık çeşitleri geliyor. Tezgahlarda her türden balık mevcut. Bundan sonra da inşallah daha da bereketlenir” diye konuştu.

‘FİYATLAR NORMAL’

Balık fiyatlarına değinen Bingöl, “Fiyatlar normal seyrediyor. Sademse çupra, levrek ve somon fiyatlarında yükselme var. Onlar da kültür balıkları ve yem fiyatlarında artış yaşandığı için normal bir fiyatla satılıyor. Diğer deniz balıklarının fiyatları normal” diye konuştu.

Tezgahlarda Kırlangıç 40, Melanur 40, Mercan 50, Barbun 50, Deniz Çupra 60, Çupra 50, Levrek 55, Hamsi 20, Karadeniz Hamsi 25 liradan satışa sunuluyor.