FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ Mİ BATIRDI?
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, "Bizim sıkıntıya düşen iş adamlarımıza bankalar destekten ziyade büyük bir zorluk göstermişlerdir. Özellikle Sivaslı banka müdürleri iş adamlarımıza çok zorluk çıkardılar." dedi
Tarih: 4.2.2018 23:00:43/ 2643okunma / 0yorum

 

 

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım´dan çarpıcı açıklamalar.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım Sivas´ta katıldığı bir televizyon programında, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan oda seçimleri, Sivas gündemini meşgul eden konular ve kendisi ile ilgili birçok konuya açıklık getirdi.

"FİRMALARI SİVASLI BANKA MÜDÜRLERİ BATIRDI"

Sivas´taki batan firmalar ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Sivaslı banka müdürlerinin suçu fazla burada. Firmalarımızı çok aceleye getirdiler onlara biraz zaman tanımaları gerekirdi" diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Sivas´ta şu anda ticaret yapan insanlar olarak hepimiz birinci kuşağız. Özellikle finans yönetiminde sıkıntılarımız var. İnsanların ticari durumlarının abartılarak konuşulması kraldan çok kralcıların olması hepimizi yoruyor. Banka müdürleri işletmecilere olumsuz davranıyorlar. Bizim sıkıntıya düşen iş adamlarımıza bankalar destekten ziyade büyük bir zorluk göstermişlerdir. Özellikle Sivaslı banka müdürleri iş adamlarımıza çok zorluk çıkardılar. Ben çoğu müdüre bu şekilde yaptınız siz nasıl sokakta bunların yüzüne bakacaksınız dedim. Oda olarak SPK onaylı kişiler getirdik herhangi bir kriz anında ne gibi çözümler yapılır bunları konuştuk. Finans yöneticilerinin hoş görülü davranıp biraz süre tanımaları gerekiyordu. İş adamlarımızdan ricamız sıkıntıya düşmeden önce bize gelsinler. Biz Anadolu da yaşayan iş yapan iş adamları olarak kimsede kimsenin alacağı kalmaz diyoruz."

"ŞEHİRDEKİ ÖĞRENCİ SAYISINI 100 BİNE ÇIKARTMAYI HEDEFLİYORUZ"

Gündemin önemli konularından, yıllardır herkesin dilinde olan ikinci üniversite konusu ve TOOB ETÜ olarak bilinen üniversite yeri ile ilgili de konuşan Yıldırım, "Fuar alanı olarak kullandığımız alana mart ayında temel atacağız. Oraya Teknoloji koleji, çok amaçlı kongre ve fuar alanı inşa edeceğiz. Eğer ikinci bir vakıf üniversitesini Sivas´a kazandırırsak şehirdeki öğrenci sayısını 100 bine çıkartmayı hedefliyoruz." dedi.

Şehirlerin cazibe merkezine alınması konusuna da değinen Osman Yıldırım, "Bizim ilimiz cazibe merkezi konusunda demiryolu yatırımında teşvik alması lazım. Bu gerçekleşirse Sivas´a yerli ve yabancı yatırımcıda daha rahat gelecek; hatta konuştuklarımızda var. Sivas´ın hali hazırda 750 bin dolarlık bir hibesi var. Bu hibe ile milli yük vagonunda demiryolu ile ilgili işlerde çözülmüş olacak. Biz sadece cazibe merkezi konusunda demiryolu ile ilgili olsun istiyoruz." şeklinde konuştu.

"BİR METRE ARAZİM YOK O BÖLGEDE"

Yıldırım, Lojiştik köyün 2. OSB´nin yanına yapılacağını hatırlatarak hızlı tren konusunda da "Hızlı tren istasyonu ile ilgili herkes dilediğini söyleyebilir. Söylenenler ama uyar ama uymaz. Bu bir fikirdir konuşulur tartışılır neresi uygun ise orası değerlendirilir. Bir metre arazim yok o bölgede. Demir yolları hattının şehir dışına çıkması benim hep aklımda olan şeydir. Her konuştuğumuz doğru olacak değil ama talep ederiz kabul görür görmez o tartışılır" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yaklaşan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ilgili de konuşan Yıldırım, "Kişilerin, ülkenin iyi olması, morallerin yerinde olması gerekiyor. Bir aksilik olmaz ise Nisan ayı içerisinde oda seçimlerinin yapılması planlanıyor. Bizi odayı başarılı bir yönetim ile Türkiye´de her yerde tanınır bir oda yaptık. Bizim Ticaret Odasının altyapısı çok iyi. Biz fikir üretiyoruz gündemdeyiz biz odadan güç almadık orayı değerli hale getirdik. Ankara´da konsey başkanlığı yapmış bir başkanım. İnsan önce kendini bir tartmalı dışarıdan gelecek iş adamlarına denk iş adamlarımız olmalı." dedi.

"BIYIKLI BAŞKAN DEĞİL İKİ DİL BİLEN BAŞKAN LAZIM BİZE"

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım oda Başkanlığı süreci içerisinde aday olup olmayacağı sorusuna ise şu şekilde açıklık getirdi:

"Önce bir meclise girelim sonrasında bakacağız. Bizim amacımız Sivas´ı temsil edecek her meslek grubundan iş adamlarını meclise sokmak. Meclis de isimler bir seçilsin sonra orada soracağız kim istenirse çoğunluk kime karar verirse biz onu başkan göstereceğiz. Tabii Önce kendi grubundan seçilmesi lazım.24 grup içerisinde çeşitli meclis üyeleri seçilecek Sivas için fikir üretecek kapasitesi yüksek biri olması lazım. Burası Sivas´ı temsil etme yeri."

‘TİCARET ODASINI FETÖCÜLERE BIRAKMADIK´

Yıldırım Oda Başkanı olarak üyeleri ziyaret etmediği yünündeki ifadelere ise ‘Ticaret odasına kayıtlı esnafları ziyaret etmediğim şeklinde bir sürü dedikodu var. Unutmasınlar bizim yedi bin üyemiz var. Benim 18 yıldır cep telefon numaram aynı. Önce kendi işimde başarılı olmam lazım. Çevre illerde beni yatırımcı kimliğimle tanıyorlar. Ben gitsem sorunlar çözülecekse hemen gideyim. Biz varlığımızı gücümüzü bilgimizi bu şehre yatırıyoruz. Ticaret Odasını FETÖcülere bırakmadık yapılanmalar var arkadaşlar meclis için gruplarını iyi seçsinler geçen dönem odamıza Cemaatin içindeki kişiler girmeye çalıştı. O dönemde bağı olan olmayan arkadaşlar vardı. Cemaatin oyununa geldiler dikkat etsinler. O kişiler Geçmişte neredeydi şimdi nerede bir baksınlar. Cemaatli oda başkanlarının ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Geçmişine baksın kim için oy istedi kimin yanına gitti. Bıyıklı değil iki dil bilmesi lazım başkan olacak kişinin. Sorunları bilmek gerekir. Geniş donanımlı bizi içeride dışarı iyi temsil etmesi gerekir. Gelsinler sorsunlar bize tecrübelerimizden faydalansınlar.  Görüşürüz bizim için hiçbir önemi yok. Yeter ki doğru kişide ortak noktayı bulalım bu her kim ise onu seçeriz. Meclis üyeleri diyecek ki 24 tane meslek grubuna kayıtlı oda üyeleri var. Aklı başında sizi iyi temsil edecek kişileri seçin. Sivas için doğru olacak kişiye karar verelim. Mantıklı düşünsünler. Benim derdim Sivas´ı temsil edecek kişinin donanımlı olması. Takdir kamuoyunun." şeklinde yanıt verdi.

‘FETÖ ÇETESİ ÇALIŞIYOR DERİM´

STSO Başkanı Osman Yıldırım kısa bir süre önce sosyal medyada kendisi ile ilgili özel bir videonun gündeme gelmesi ile ilgili ise şu açıklamalarda bulundu.

Yıldırım: ‘Başını sonunu kesip yayınlıyorlar. Ben herkesle masaya otururum. Kimseden çekinmem çekinecek bir şeyimde yok zaten. Ben göründüğü gibi olan olduğu gibi görünen biriyim. Benim dediğim kimi ilgilendirir ki. Ticaret akıllı adam işidir. Ben din adamlığına talip değilim. Bu internette yayınlanan video ile ilgili FETÖ çetesinin işi, çalışıyor derim. Herkes kendine yakışanı yapar. Dikkat etsinler bence insanların gerçek yüzü ortaya er ya da geç çıkıyor.  Hem bu durum karşısında beni tanıyanların hiç birisi garip karşılamadı. Mantık yanlış bura da. Acı olan ise insanın kendisinin hısız olup ta karşısındakine çamur atmaya çalışması. Çok önemli değil benim için. Daha öncede böyle durumlarla karşı karşıya kaldım bu tarz şeyler yaşadım. Bu işler bizim kulvarımızda ki olaylar değil. Ben kimseyi sorgulamam ne hesap vereceğim kişi vardır nede çekinecek bir durumum var" dedi.

"BİZ SİVAS´IN ÖLÜSÜNDEDE DİRİSİNDE VARIZ"

Yıldırım konuşmasının devamında şunlarrı söyledi:

"Biz Sivas´ın ölüsünde dirisinde her yerindeyiz kaset montaj işlerini yapanlar bellidir onlar kendilerini biliyor. Geçmiş dönemde benden 2013´de Mayıs ayında babayiğitliğime laf söylemeye çalıştılar biz her zaman duracağımız yeri belli ettik. İnsan kendine bakmalı ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz icraatlarla konuşalım.  Benim ne aileme karşı ne yönetime karşı hiçbir hesabım yok. Öyle dışarıdan göründüğü gibi de değil. Gerçek Müslüman yaşantısıyla kendisini göstermeli. İş ahlakımıza dikkat edeceğiz. İnsan oturduğu koltuğun hakkını vermeli. Ben 18 yıldır doğru yaptığıma inanıyorum. Günahıyla sevabıyla ben sorumluyum. Sorsunlar verdikler oda aidatını kötüye kullandıysam, onları iyi temsil etmediysem işte o zaman onlar bana hesap sorsunlar.  Hesap da nasıl sorulur derseniz oy vermezler seçmezler beni olur biter. Bizim kimse artılarımızı gündeme getirmiyor. Hep eksilerimizi gündeme getiriyorlar. Cenazelerde bir araya geliyoruz yüz yüze bakıyoruz sorsunlar sorgulasınlar istiyoruz. Bizim iş adamlarının arasında en büyük problem diyalog eksikliğinin olması. İş adamlarımızın Sık sık bir araya gelmesini istiyoruz. Birinin hatası varsa aç sor araştır öyle hemen iftira atma dedikodu yapma bizim kapımız herkese açık ulaşamama gibi bir sıkıntı yok ortada. Hep konuşurlar oda Başkan hiç ziyaretimize gelmedi biz gelmediysek sen çık gel sor neler yapıyorsunuz diye. 

 

YATIRIMCI KİMLĞİMLE ELEŞTİRSİNLER

Savunma sanayisinde bizde Sivas olarak önemli adımlar attık. Türkiye savunma sanayide Yüzde 60 larda. Savunma sanayi meclisi var bende o meclisin üyesiyim. Keskin nişancı dürbünleri mercekleri Sivas´ta üretiliyor milli tek dürbünümüz. Bizin yaşadığımız bu coğrafya da özgür olmak istiyorsak Bizim ülke olarak Olmazsa olmazımız üreteceğiz üreteceğiz başka çaremiz yok. Bir de iş adamlarımıza nerden buldun nasıl buldun sorusunu ortadan kaldıralım. Benim için biri Sivas ta desin ki ticarette bana kazık attı yanlış yaptı desin. Benim hakkımı vermedi desin. Buyursun varsa söylesin öyle kapı arkalarında dedikodu yapmaya gerek yok. Yatırımcı kimliğimle ben daha ne yapayım 7 tane fabrika yaptım. Birçok kişi iş sahibi oldu bunun dışında varsa söylesinler. Bir sürü hakkımda atan tutan var. Bu dedikodulardan geçmişte oda bu memlekette Başkanlığından istifa edip giden Başkan var. Şahsen söylenenlerden ben etkilenmem ama dışarıdaki yatırımcı etkileniyor. İş adamlarımızdan rica ediyorum hiç bir şey yapmasınlar sadece sussunlar işlerine güçlerine baksınlar.

‘BEN DIŞARIDA REYTİNGİ YÜKSEK BİR İŞ ADAMIYIM´

Ben dışarıda reytingi yüksek bir iş adamıyım. Talep edeceklerimizi doğru işleri tespit ettik ondan dolayı birçok şeyi de hayata geçirdik ve yapıldı. Devlet yapacak diye beklemek gerekmez. Yapanı her zaman takdir ederiz. Eleştiriyi de nazik bir şekilde yaparız. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanlardır. Bizim bu dünyada her şey yazılıyor. O yüzden bu tarafta her şeyi daha güzel yapmalıyız. Öldüğümüzde Allah bize soracak dikkat edelim.

ŞU ANDA DÜNYADA EN ÖNEMLİ KİŞİ YATIRIMCI

Ekonomik anlamda birçok zorluğa rağmen şu anda dünyada en önemli kişilerin yatırımcılar olduğuna vurgu yaptı. Bizi başka iller çağırıyor. Gelin diyor yatırımlarınızı buraya yapın diyorlar. Biz buradayız kendi çapımızda yapmaya çalışıyoruz. Birkaç yıl içerisinde 5 veya 6 tane üretim tesisi kuracak duruma getireceğiz.

SİLAH FABRİKASI ŞARTLARA UYMAK İSTEMEDİ

Silah fabrikası konusunda ise beratta marka silah fabrikasına gel yap dedik. Milli Savunma bakanı İsmet Yılmaz odamızda iken bu konuda sayın bakan dedi ki. Fabrikalar için bazı şartlar var bakan fabrikaya (beratta) benim yerli üreticimi korumam lazım. Yüzde 80 nini dışarı yüzde 20 sini içeri satarsın dedi. Silah fabrikası da bu talebi yüzde yüz olsun diyerek içerde satmak için ısrar etti. Bakan İsmet Yılmaz´da olmaz dedi durum bundan ibaret."

‘SİVAS´TA ZENGİN YOK´

Başkan Osman Yıldırım, Sivas´ta zengin olmadığını belirterek, insanların çok boş işler ile uğraştığını, herkesin birbirini dedikodu ile batırdığını söyledi.

"Sivas´ta zengin yok. Bizler zengin değiliz. Ben yediysem batarmıyım. Hırsız adam bilmediği adama hırsız der. Kendi hırsız olduğu için. Ağzı olan konuşuyor. Sivas´ı ben mi yönetiyorum. Dışarıda görüldüğü gibi değil kişi önce kendine baksın." diyen Yıldırım, "Çok konuşanlar insanların şevkini kırıyorlar. Bizim gidecek yerimiz yok. Biz buradayız. Şaka yapmayalım mı o videoyu oraya buraya dağıtanlar. Dedikodu ile insanları batırıyorlar. Sivas´ı seviyorlarsa bilmedikleri tanımadıkları kimseler hakkında konuşmasınlar. Gelsinler sorsunlar. Sivas a genel olarak baktığımızda amaç iyi olmalı bizden geri 50 tane şehir var. Hep eksiğimizi görüyoruz. Sivas kamu yatırımlarının hepsini fazlasıyla alıyor. Fabrika yapan adama kaka diyoruz. Hangimiz gidip de vekile dedik fabrika yapalım. Siyasi karar da değil. Öyle her şey demekle olmuyor" şeklinde konuştu.

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım son olarak, ülke gündeminde olan sınırlarımızda yaşanan sıkıntıların bir an evvel bitmesini terörün kökünün kazılmasını diledi. "Terörün maliyeti bize çok büyük bu lanet terörü bitirmemiz gerekiyor" diyen Osman Yıldırım, "Ekonomik olarak olumsuzluklar olacak. Terör biterse her şey düzelir. Biz devletimizi destekliyoruz ve her zaman da Devletimizin yanındayız" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ BATIRDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Altın´da fiyat karmaşası
Altın´da fiyat karmaşası
Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneğinin kuyumcu dükkanlarında yer alan kur ekranındaki rakam Altın piyasasını belirleyen İstanbul altın borsası ekranındaki rakamlar ile bir birini tutmuyor.
5 GÜNDE GÜBRE FİYATLARI UÇTU
5 GÜNDE GÜBRE FİYATLARI UÇTU
Çiftçinin üretim yapması her geçen gün zorlaşıyor. DAP gübresi, doların yükselmesine bağlı olarak son 5 gün içinde bin lira daha yükseldi. Geçtiğimiz hafta tonu 2 bin 400 ile 2 bin beşyüz liraya satılan gübre, 3 bin 500 liraya kadar yükseldi.
TARSİM´den Üreticiye Bayram Ödemesi
TARSİM´den Üreticiye Bayram Ödemesi
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), üreticiye Kurban Bayramı öncesindeki 10 günlük süreçte 130 milyon TL´lik ödeme yapıldığını duyurdu
"Bizim iş insanlarımız akıllı tüccardır"
"Bizim iş insanlarımız akıllı tüccardır"
Yükselen döviz kurlarının ihracatçıları olumsuz etkilememesi adına ilk adımı atan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), elindeki yedek akçeleri ve Türkiye Tanıtım Grubu kaynaklarının bir kısmını ihracatçı firmalara kullandırmak üzere Eximbank ile protokol imzaladı.
“Tercihimiz yerli ürünler”
“Tercihimiz yerli ürünler”
Usta, “Amerikan mallarını boykot ederek yerli ürün kullanacaklarını ve Sivas´lı vatandaşların Burger king, MCDonaLd´s ve Starbucks gibi ABD lobisine hizmet eden firmalara gitmesinler vatandaşlarımızı boykota davet ediyorum.” dedi
Bu nasıl bir fark
Bu nasıl bir fark
Sivas´ta vatandaşlar altın alışı ve satışı arasındaki yaşanan farktan dolayı şaşkına döndü.
Deri ürünleri ihracatı 1 milyar doları aştı
Deri ürünleri ihracatı 1 milyar doları aştı
Emek yoğun sektörlerden biri olan ayakkabı ve saraciye sektöründe Alman üretim modeliyle verimliliği arttırmak için harekete geçildi.
Emekli  Bayram İkramiyeleri Yatmaya Başladı
Emekli Bayram İkramiyeleri Yatmaya Başladı
Emeklilerin bayram ikramiyeleri dün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı. Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos´ta ödenmeye başlanırken, Emekli Sandığı emeklilerine de bugün ikramiyeleri ödenecek. Durgun olan piyasanın bu ödemelerden dolayı canlanması bekleniyor.
 ‘Grubumuzun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam´
‘Grubumuzun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam´
HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu “Talanx Grubu´nun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam. Grubumuz doğabilecek satın alma ve birleşme fırsatlarını takip edecektir” dedi.
Son trend: Online kurban satışı
Son trend: Online kurban satışı
Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2018 yılının Temmuz ayı verilerini açıkladı. BKM´nin verilerine göre, Temmuz ayında toplam 73,9 milyar TL kartla ödeme yapılırken, internet üzerinden yapılan kartlı ödemenin ise 13,8 milyar TL´ye ulaştığı belirlendi. İşte Medya Takip Merkezi (MTM)´nin banka ve kredi kartlarının kullanımına yönelik yaptığı araştırmanın detayları…
Kurbanın sayısal boyutu
Kurbanın sayısal boyutu
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Ülkemizde 4 günlük bayram döneminde kesilecek büyükbaş hayvan sayısı 101 ülkenin sığır, küçükbaş hayvan sayısı ise 135 ülkenin koyun varlığından daha fazla olacak”
İkinci El Eşya Piyasası Durgun
İkinci El Eşya Piyasası Durgun
Sivas´ta her yıl özellikle okulların açıldığı dönemlerde, ikinci el eşya piyasasın da canlılık yaşayan mezatçılar, yaz tatilinden dolayı can çekişiyor.
Gül, “Taş Toplama Makinesi Tarımsal Verimliliği Artıracak”
Gül, “Taş Toplama Makinesi Tarımsal Verimliliği Artıracak”
Sivas Valisi Davut Gül, ‘Tarımsal Etkinlik Artırma Projesi´ kapsamında İl Özel İdaresi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Taş Toplama ve Katı Gübre Dağıtma Makinesi Tanıtım Programı´na katıldı.
”İhracatçıya yol gösterin hedefe birlikte ulaşalım”
”İhracatçıya yol gösterin hedefe birlikte ulaşalım”
10. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu´nun (DEİK) düzenlediği çalışma yemeğinde büyükelçiler Türkiye´nin ihracat elçileriyle buluştu. TİM Başkanı Gülle, Türkiye´nin 2023 hedefinin ilk 10 ekonomi arasında yer almak olduğunu belirterek, “İhracat herkesin görevi´ dedi.
Türkiye´de Tüketici Harekete Geçiyor
Türkiye´de Tüketici Harekete Geçiyor
ABD kaynaklı küresel ekonomik saldırı sürecini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “Amerika´nın değerlerine ve yaşam tarzının simgelerine olan boykot ile tüketimden gelen gücümüzü harekete geçiriyoruz.” dedi.
ÇK Enerji Faturasına fastPay indirimi
ÇK Enerji Faturasına fastPay indirimi
Elektrik faturanı fastPay ile öde fatura bedelinin yüzde 5´i cebinde kalsın.
Yatırımlarımızı Sivas´a Yapalım
Yatırımlarımızı Sivas´a Yapalım
Sivas´ta hekimlik yapan Dr. Baki Çoban ve Eczacı olan eşi Sema Çoban´ın ortak yatırımlarıyla Mehmet paşa Mahallesinde bulunan Dört yıldızlı Savona Otel hizmete açıldı.
“Yurt dışı gezilerine gitmeyin”
“Yurt dışı gezilerine gitmeyin”
Vefa tur işletmecisi Yusuf yağmur vatandaşlara çağrıda bulunarak milli birlik zamanı vatandaşlarımızın umre ziyareti ve yurt dışı tatillerini yıl sonuna kadar ertelemelerini istedi.
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
TZOB Genel Başkanı Bayraktar; “İklim değişikliğinin etkisiyle yağış rejimi değişti. Artık daha fazla düzensiz yağış yaşıyor, çiftçi olarak daha fazla zarar görüyoruz”
Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı
Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı
Hektaş çiftçilere akıllı tarımı, çiftçiler de tarımdaki sorunları anlattı Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı Çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatmak amacıyla yola çıkan Hektaş Akıllı Tarım TIR´ı, ilk yılda 19 şehre ve 30 ilçeye giderek 10 bine yakın çiftçiye ulaştı. İlgili birlikler ve odalardan talep olmadığı için 2018´de Sivas proje dışında kaldı.
"esnafımız kurban bayramına hazır"
"esnafımız kurban bayramına hazır"
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını belirterek, esnaf ve sanatkarın kurban bayramına hazır olduğunu söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Adem suretinde olan herkes adem değildir?

Hacı Bektaşı Veli
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Nigar Hanım´a ilişkin bir çalışma
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Öz değerlere bakış
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Zor da olsa Güzel Galibiyet
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Kahrolası piyasa!
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yalnız ölüm
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ