FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ Mİ BATIRDI?
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, "Bizim sıkıntıya düşen iş adamlarımıza bankalar destekten ziyade büyük bir zorluk göstermişlerdir. Özellikle Sivaslı banka müdürleri iş adamlarımıza çok zorluk çıkardılar." dedi
Tarih: 4.2.2018 23:00:43/ 2780okunma / 0yorum

 

 

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım´dan çarpıcı açıklamalar.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım Sivas´ta katıldığı bir televizyon programında, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan oda seçimleri, Sivas gündemini meşgul eden konular ve kendisi ile ilgili birçok konuya açıklık getirdi.

"FİRMALARI SİVASLI BANKA MÜDÜRLERİ BATIRDI"

Sivas´taki batan firmalar ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Sivaslı banka müdürlerinin suçu fazla burada. Firmalarımızı çok aceleye getirdiler onlara biraz zaman tanımaları gerekirdi" diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Sivas´ta şu anda ticaret yapan insanlar olarak hepimiz birinci kuşağız. Özellikle finans yönetiminde sıkıntılarımız var. İnsanların ticari durumlarının abartılarak konuşulması kraldan çok kralcıların olması hepimizi yoruyor. Banka müdürleri işletmecilere olumsuz davranıyorlar. Bizim sıkıntıya düşen iş adamlarımıza bankalar destekten ziyade büyük bir zorluk göstermişlerdir. Özellikle Sivaslı banka müdürleri iş adamlarımıza çok zorluk çıkardılar. Ben çoğu müdüre bu şekilde yaptınız siz nasıl sokakta bunların yüzüne bakacaksınız dedim. Oda olarak SPK onaylı kişiler getirdik herhangi bir kriz anında ne gibi çözümler yapılır bunları konuştuk. Finans yöneticilerinin hoş görülü davranıp biraz süre tanımaları gerekiyordu. İş adamlarımızdan ricamız sıkıntıya düşmeden önce bize gelsinler. Biz Anadolu da yaşayan iş yapan iş adamları olarak kimsede kimsenin alacağı kalmaz diyoruz."

"ŞEHİRDEKİ ÖĞRENCİ SAYISINI 100 BİNE ÇIKARTMAYI HEDEFLİYORUZ"

Gündemin önemli konularından, yıllardır herkesin dilinde olan ikinci üniversite konusu ve TOOB ETÜ olarak bilinen üniversite yeri ile ilgili de konuşan Yıldırım, "Fuar alanı olarak kullandığımız alana mart ayında temel atacağız. Oraya Teknoloji koleji, çok amaçlı kongre ve fuar alanı inşa edeceğiz. Eğer ikinci bir vakıf üniversitesini Sivas´a kazandırırsak şehirdeki öğrenci sayısını 100 bine çıkartmayı hedefliyoruz." dedi.

Şehirlerin cazibe merkezine alınması konusuna da değinen Osman Yıldırım, "Bizim ilimiz cazibe merkezi konusunda demiryolu yatırımında teşvik alması lazım. Bu gerçekleşirse Sivas´a yerli ve yabancı yatırımcıda daha rahat gelecek; hatta konuştuklarımızda var. Sivas´ın hali hazırda 750 bin dolarlık bir hibesi var. Bu hibe ile milli yük vagonunda demiryolu ile ilgili işlerde çözülmüş olacak. Biz sadece cazibe merkezi konusunda demiryolu ile ilgili olsun istiyoruz." şeklinde konuştu.

"BİR METRE ARAZİM YOK O BÖLGEDE"

Yıldırım, Lojiştik köyün 2. OSB´nin yanına yapılacağını hatırlatarak hızlı tren konusunda da "Hızlı tren istasyonu ile ilgili herkes dilediğini söyleyebilir. Söylenenler ama uyar ama uymaz. Bu bir fikirdir konuşulur tartışılır neresi uygun ise orası değerlendirilir. Bir metre arazim yok o bölgede. Demir yolları hattının şehir dışına çıkması benim hep aklımda olan şeydir. Her konuştuğumuz doğru olacak değil ama talep ederiz kabul görür görmez o tartışılır" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yaklaşan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ilgili de konuşan Yıldırım, "Kişilerin, ülkenin iyi olması, morallerin yerinde olması gerekiyor. Bir aksilik olmaz ise Nisan ayı içerisinde oda seçimlerinin yapılması planlanıyor. Bizi odayı başarılı bir yönetim ile Türkiye´de her yerde tanınır bir oda yaptık. Bizim Ticaret Odasının altyapısı çok iyi. Biz fikir üretiyoruz gündemdeyiz biz odadan güç almadık orayı değerli hale getirdik. Ankara´da konsey başkanlığı yapmış bir başkanım. İnsan önce kendini bir tartmalı dışarıdan gelecek iş adamlarına denk iş adamlarımız olmalı." dedi.

"BIYIKLI BAŞKAN DEĞİL İKİ DİL BİLEN BAŞKAN LAZIM BİZE"

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım oda Başkanlığı süreci içerisinde aday olup olmayacağı sorusuna ise şu şekilde açıklık getirdi:

"Önce bir meclise girelim sonrasında bakacağız. Bizim amacımız Sivas´ı temsil edecek her meslek grubundan iş adamlarını meclise sokmak. Meclis de isimler bir seçilsin sonra orada soracağız kim istenirse çoğunluk kime karar verirse biz onu başkan göstereceğiz. Tabii Önce kendi grubundan seçilmesi lazım.24 grup içerisinde çeşitli meclis üyeleri seçilecek Sivas için fikir üretecek kapasitesi yüksek biri olması lazım. Burası Sivas´ı temsil etme yeri."

‘TİCARET ODASINI FETÖCÜLERE BIRAKMADIK´

Yıldırım Oda Başkanı olarak üyeleri ziyaret etmediği yünündeki ifadelere ise ‘Ticaret odasına kayıtlı esnafları ziyaret etmediğim şeklinde bir sürü dedikodu var. Unutmasınlar bizim yedi bin üyemiz var. Benim 18 yıldır cep telefon numaram aynı. Önce kendi işimde başarılı olmam lazım. Çevre illerde beni yatırımcı kimliğimle tanıyorlar. Ben gitsem sorunlar çözülecekse hemen gideyim. Biz varlığımızı gücümüzü bilgimizi bu şehre yatırıyoruz. Ticaret Odasını FETÖcülere bırakmadık yapılanmalar var arkadaşlar meclis için gruplarını iyi seçsinler geçen dönem odamıza Cemaatin içindeki kişiler girmeye çalıştı. O dönemde bağı olan olmayan arkadaşlar vardı. Cemaatin oyununa geldiler dikkat etsinler. O kişiler Geçmişte neredeydi şimdi nerede bir baksınlar. Cemaatli oda başkanlarının ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Geçmişine baksın kim için oy istedi kimin yanına gitti. Bıyıklı değil iki dil bilmesi lazım başkan olacak kişinin. Sorunları bilmek gerekir. Geniş donanımlı bizi içeride dışarı iyi temsil etmesi gerekir. Gelsinler sorsunlar bize tecrübelerimizden faydalansınlar.  Görüşürüz bizim için hiçbir önemi yok. Yeter ki doğru kişide ortak noktayı bulalım bu her kim ise onu seçeriz. Meclis üyeleri diyecek ki 24 tane meslek grubuna kayıtlı oda üyeleri var. Aklı başında sizi iyi temsil edecek kişileri seçin. Sivas için doğru olacak kişiye karar verelim. Mantıklı düşünsünler. Benim derdim Sivas´ı temsil edecek kişinin donanımlı olması. Takdir kamuoyunun." şeklinde yanıt verdi.

‘FETÖ ÇETESİ ÇALIŞIYOR DERİM´

STSO Başkanı Osman Yıldırım kısa bir süre önce sosyal medyada kendisi ile ilgili özel bir videonun gündeme gelmesi ile ilgili ise şu açıklamalarda bulundu.

Yıldırım: ‘Başını sonunu kesip yayınlıyorlar. Ben herkesle masaya otururum. Kimseden çekinmem çekinecek bir şeyimde yok zaten. Ben göründüğü gibi olan olduğu gibi görünen biriyim. Benim dediğim kimi ilgilendirir ki. Ticaret akıllı adam işidir. Ben din adamlığına talip değilim. Bu internette yayınlanan video ile ilgili FETÖ çetesinin işi, çalışıyor derim. Herkes kendine yakışanı yapar. Dikkat etsinler bence insanların gerçek yüzü ortaya er ya da geç çıkıyor.  Hem bu durum karşısında beni tanıyanların hiç birisi garip karşılamadı. Mantık yanlış bura da. Acı olan ise insanın kendisinin hısız olup ta karşısındakine çamur atmaya çalışması. Çok önemli değil benim için. Daha öncede böyle durumlarla karşı karşıya kaldım bu tarz şeyler yaşadım. Bu işler bizim kulvarımızda ki olaylar değil. Ben kimseyi sorgulamam ne hesap vereceğim kişi vardır nede çekinecek bir durumum var" dedi.

"BİZ SİVAS´IN ÖLÜSÜNDEDE DİRİSİNDE VARIZ"

Yıldırım konuşmasının devamında şunlarrı söyledi:

"Biz Sivas´ın ölüsünde dirisinde her yerindeyiz kaset montaj işlerini yapanlar bellidir onlar kendilerini biliyor. Geçmiş dönemde benden 2013´de Mayıs ayında babayiğitliğime laf söylemeye çalıştılar biz her zaman duracağımız yeri belli ettik. İnsan kendine bakmalı ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz icraatlarla konuşalım.  Benim ne aileme karşı ne yönetime karşı hiçbir hesabım yok. Öyle dışarıdan göründüğü gibi de değil. Gerçek Müslüman yaşantısıyla kendisini göstermeli. İş ahlakımıza dikkat edeceğiz. İnsan oturduğu koltuğun hakkını vermeli. Ben 18 yıldır doğru yaptığıma inanıyorum. Günahıyla sevabıyla ben sorumluyum. Sorsunlar verdikler oda aidatını kötüye kullandıysam, onları iyi temsil etmediysem işte o zaman onlar bana hesap sorsunlar.  Hesap da nasıl sorulur derseniz oy vermezler seçmezler beni olur biter. Bizim kimse artılarımızı gündeme getirmiyor. Hep eksilerimizi gündeme getiriyorlar. Cenazelerde bir araya geliyoruz yüz yüze bakıyoruz sorsunlar sorgulasınlar istiyoruz. Bizim iş adamlarının arasında en büyük problem diyalog eksikliğinin olması. İş adamlarımızın Sık sık bir araya gelmesini istiyoruz. Birinin hatası varsa aç sor araştır öyle hemen iftira atma dedikodu yapma bizim kapımız herkese açık ulaşamama gibi bir sıkıntı yok ortada. Hep konuşurlar oda Başkan hiç ziyaretimize gelmedi biz gelmediysek sen çık gel sor neler yapıyorsunuz diye. 

 

YATIRIMCI KİMLĞİMLE ELEŞTİRSİNLER

Savunma sanayisinde bizde Sivas olarak önemli adımlar attık. Türkiye savunma sanayide Yüzde 60 larda. Savunma sanayi meclisi var bende o meclisin üyesiyim. Keskin nişancı dürbünleri mercekleri Sivas´ta üretiliyor milli tek dürbünümüz. Bizin yaşadığımız bu coğrafya da özgür olmak istiyorsak Bizim ülke olarak Olmazsa olmazımız üreteceğiz üreteceğiz başka çaremiz yok. Bir de iş adamlarımıza nerden buldun nasıl buldun sorusunu ortadan kaldıralım. Benim için biri Sivas ta desin ki ticarette bana kazık attı yanlış yaptı desin. Benim hakkımı vermedi desin. Buyursun varsa söylesin öyle kapı arkalarında dedikodu yapmaya gerek yok. Yatırımcı kimliğimle ben daha ne yapayım 7 tane fabrika yaptım. Birçok kişi iş sahibi oldu bunun dışında varsa söylesinler. Bir sürü hakkımda atan tutan var. Bu dedikodulardan geçmişte oda bu memlekette Başkanlığından istifa edip giden Başkan var. Şahsen söylenenlerden ben etkilenmem ama dışarıdaki yatırımcı etkileniyor. İş adamlarımızdan rica ediyorum hiç bir şey yapmasınlar sadece sussunlar işlerine güçlerine baksınlar.

‘BEN DIŞARIDA REYTİNGİ YÜKSEK BİR İŞ ADAMIYIM´

Ben dışarıda reytingi yüksek bir iş adamıyım. Talep edeceklerimizi doğru işleri tespit ettik ondan dolayı birçok şeyi de hayata geçirdik ve yapıldı. Devlet yapacak diye beklemek gerekmez. Yapanı her zaman takdir ederiz. Eleştiriyi de nazik bir şekilde yaparız. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanlardır. Bizim bu dünyada her şey yazılıyor. O yüzden bu tarafta her şeyi daha güzel yapmalıyız. Öldüğümüzde Allah bize soracak dikkat edelim.

ŞU ANDA DÜNYADA EN ÖNEMLİ KİŞİ YATIRIMCI

Ekonomik anlamda birçok zorluğa rağmen şu anda dünyada en önemli kişilerin yatırımcılar olduğuna vurgu yaptı. Bizi başka iller çağırıyor. Gelin diyor yatırımlarınızı buraya yapın diyorlar. Biz buradayız kendi çapımızda yapmaya çalışıyoruz. Birkaç yıl içerisinde 5 veya 6 tane üretim tesisi kuracak duruma getireceğiz.

SİLAH FABRİKASI ŞARTLARA UYMAK İSTEMEDİ

Silah fabrikası konusunda ise beratta marka silah fabrikasına gel yap dedik. Milli Savunma bakanı İsmet Yılmaz odamızda iken bu konuda sayın bakan dedi ki. Fabrikalar için bazı şartlar var bakan fabrikaya (beratta) benim yerli üreticimi korumam lazım. Yüzde 80 nini dışarı yüzde 20 sini içeri satarsın dedi. Silah fabrikası da bu talebi yüzde yüz olsun diyerek içerde satmak için ısrar etti. Bakan İsmet Yılmaz´da olmaz dedi durum bundan ibaret."

‘SİVAS´TA ZENGİN YOK´

Başkan Osman Yıldırım, Sivas´ta zengin olmadığını belirterek, insanların çok boş işler ile uğraştığını, herkesin birbirini dedikodu ile batırdığını söyledi.

"Sivas´ta zengin yok. Bizler zengin değiliz. Ben yediysem batarmıyım. Hırsız adam bilmediği adama hırsız der. Kendi hırsız olduğu için. Ağzı olan konuşuyor. Sivas´ı ben mi yönetiyorum. Dışarıda görüldüğü gibi değil kişi önce kendine baksın." diyen Yıldırım, "Çok konuşanlar insanların şevkini kırıyorlar. Bizim gidecek yerimiz yok. Biz buradayız. Şaka yapmayalım mı o videoyu oraya buraya dağıtanlar. Dedikodu ile insanları batırıyorlar. Sivas´ı seviyorlarsa bilmedikleri tanımadıkları kimseler hakkında konuşmasınlar. Gelsinler sorsunlar. Sivas a genel olarak baktığımızda amaç iyi olmalı bizden geri 50 tane şehir var. Hep eksiğimizi görüyoruz. Sivas kamu yatırımlarının hepsini fazlasıyla alıyor. Fabrika yapan adama kaka diyoruz. Hangimiz gidip de vekile dedik fabrika yapalım. Siyasi karar da değil. Öyle her şey demekle olmuyor" şeklinde konuştu.

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım son olarak, ülke gündeminde olan sınırlarımızda yaşanan sıkıntıların bir an evvel bitmesini terörün kökünün kazılmasını diledi. "Terörün maliyeti bize çok büyük bu lanet terörü bitirmemiz gerekiyor" diyen Osman Yıldırım, "Ekonomik olarak olumsuzluklar olacak. Terör biterse her şey düzelir. Biz devletimizi destekliyoruz ve her zaman da Devletimizin yanındayız" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ BATIRDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Annelere İstihdam
Annelere İstihdam
“İş´te Anne Projesi” Projesinden yararlanan kadınlara kursa veya programa devam ettikleri günler için günlük 70 TL tutarında cep harçlığı ödenecek. Projeden yararlanmak isteyen Sivaslı kadınların Çalışma ve İş Kurumu Sivas İl Müdürlüğüne başvuru yapması gerekiyor.
“Üretimi çok hassas ve bir o kadar da zahmetlidir”
“Üretimi çok hassas ve bir o kadar da zahmetlidir”
Yıldırım, “Çay´ın içilebilir bir ürün olduğu kadar yenilebilir bir ürün konumunda olduğunu söyleyerek, “Neşe Çay olarak dünyada üzerine kar yağan tek çay bahçelerinden topladığımız taze çayları özenle ve tamamen doğal yollarla üretildiğini, üretiminin çok hassas ve bir o kadar da zahmetli olduğunu söyledi.”
"Enflasyon oranı yeniden çift haneye çıkmıştır"
"Enflasyon oranı yeniden çift haneye çıkmıştır"
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum itibariyle Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından basın toplantısı düzenlendi. STSO Başkanı Eken; "Son dönemde döviz kurlarında yaşanılan olağandışı hareketlerinde etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneye çıkmıştır." dedi.
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
STB´ndan Enflasyonla Mücadele Çağrısı
STB´ndan Enflasyonla Mücadele Çağrısı
STB´ndan Enflasyonla Mücadele Çağrısı
İŞSİZ SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR
İŞSİZ SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgilere göre, Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı 10,8 seviyesinde gerçekleşti. Böylelikle, bu rakamın 2017 yılının aynı oranına göre 88 bin kişi artarak 3 milyon 531 kişiye ulaştığı görüldü. Genç nüfusta ise (15 ila 24) işsizlik oranı yüzde 1,2 puanlık azalış gösterirken, 15 ila 64 yaş arasındaki grupta 0,1 puan artış gösterdiği saptandı.
Enflasyon ile mücadelede devletimizin yanındayız
Enflasyon ile mücadelede devletimizin yanındayız
Okyay, “Enflasyonla mücadele konusunda devletimizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Hangar Autos oto kiralama hizmetleri olarak firmamızdan araç kiralamak isteyen tüm müşterilerinize yüzde 20 indirim yaptığımızı belirtmek isterim.” dedi.
Bütçe eylülde 6 milyar lira açık verdi
Bütçe eylülde 6 milyar lira açık verdi
Bütçe eylülde 6 milyar lira açık verdi
Buğday ve Arpa Tohumu Dağıtıldı
Buğday ve Arpa Tohumu Dağıtıldı
Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi Kapsamında Buğday ve Arpa Tohumu Dağıtıldı
Kuaförler Odası Kurs Konusunda İşbirliği Yapacak
Kuaförler Odası Kurs Konusunda İşbirliği Yapacak
Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası MEB Bağlı Özel Esin Yazıcı Güzellik Kursu ile protokol yaparak kurs düzenleyecek.
Kırsal Susuz Kalmayacak
Kırsal Susuz Kalmayacak
Kırsal Susuz Kalmayacak
URTİM´den yüksek standartlarda rüzgar perdesi
URTİM´den yüksek standartlarda rüzgar perdesi
Kalıp ve iskele sistemleri üretiminde Türkiye´nin öncü şirketlerinden URTİM, CLIMBSET – W ® Rüzgar Perdesi Sistemi ile Türkiye´nin çağdaş binaları için yüksek standartlarda rüzgar perdesi üretiyor.
Öğrenciler yerli üretimi yerinde gördüler
Öğrenciler yerli üretimi yerinde gördüler
Yerli üretime ve tüketime bir destekte, Halil Rıfat Paşa İlköğretim öğrenci ve velilerinden geldi.
Üniversite´den yüzde 10 indirim
Üniversite´den yüzde 10 indirim
Erkul, “Üniversitemiz bünyesinde yaklaşık 60 bin öğrencimiz öğrenim görmekte. Rektörlüğümüze bağlı birimlerde ve kampüs içerisindeki özel işletmelerde 3 ay boyunca yüzde 10 indirim yapacağız.”dedi.
2018-10-12 00:00:01
2018-10-12 00:00:01
Eylül ayı Tüketici Fiyatlarında enflasyonunun yüzde 24.5´i bulması üzerine Hazine ve Maliye bakanlığı, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı´nı başlattı. Bu kapsamda, programa katkı sağlamak isteyen firmalardan ürün ve hizmetlerinde yılsonuna kadar yüzde 10 asgari indirim taahhüdü vermeleri bekleniyor. İşte Medya Takip Merkezi´nin (MTM) programa ilişkin yaptığı medya araştırmasının detayları…
"#Türkiye Kazanacak"
"#Türkiye Kazanacak"
"#Türkiye Kazanacak"
Yerli Üretim Logosu Zorunlu Oldu
Yerli Üretim Logosu Zorunlu Oldu
Yerli Üretim Logosu Zorunlu Oldu
AYMOD Türk ayakkabı sektörüne can suyu oldu
AYMOD Türk ayakkabı sektörüne can suyu oldu
Dünya ayakkabı sektörünün en büyük iki fuarından biri olan AYMOD - Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, aralarında Almanya, İtalya ve Rusya´nın da bulunduğu 80´den fazla ülkeden 20 bin 680 kişi ağırladı. Fuar özellikle yabancı alıcı rakamında %32´lik artış yakaladı.
"Amacımız Çiftçilerimizi Mağdur Etmemek"
"Amacımız Çiftçilerimizi Mağdur Etmemek"
Sivas Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız başkanlığında İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımı ile İlçe Müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.
Gemerek´te şeker pancarı sezonu açıldı
Gemerek´te şeker pancarı sezonu açıldı
Gemerek´te şeker pancarı sezonu açıldı
Türk Doğaltaşları, İtalya´da görücüye çıktı
Türk Doğaltaşları, İtalya´da görücüye çıktı
Avrupa´nın en büyük doğaltaş fuarı olan, İtalya´nın Verona kentinde 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Marmomac 2018 International Exhibition of Stone Design and Technology Fuarı´nda Türk doğaltaşları görücüye çıktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir?

Hacı Bektaşı Veli
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kitap kurtları
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Siyaset ile insaniyet arasında
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yakışıklı ceset
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Akılsız yapan akıllı telefon
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
“MUHALİF DAMGASI” VE ÖTEKİLEŞTİRMENİN HİYERARŞİSİ
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Hicaz´ı nasıl kaybettik?
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
20 milyar doların peşinde...
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ