FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ Mİ BATIRDI?
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, "Bizim sıkıntıya düşen iş adamlarımıza bankalar destekten ziyade büyük bir zorluk göstermişlerdir. Özellikle Sivaslı banka müdürleri iş adamlarımıza çok zorluk çıkardılar." dedi
Tarih: 4.2.2018 23:00:43/ 3017okunma / 0yorum

 

 

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım´dan çarpıcı açıklamalar.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım Sivas´ta katıldığı bir televizyon programında, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan oda seçimleri, Sivas gündemini meşgul eden konular ve kendisi ile ilgili birçok konuya açıklık getirdi.

"FİRMALARI SİVASLI BANKA MÜDÜRLERİ BATIRDI"

Sivas´taki batan firmalar ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Sivaslı banka müdürlerinin suçu fazla burada. Firmalarımızı çok aceleye getirdiler onlara biraz zaman tanımaları gerekirdi" diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Sivas´ta şu anda ticaret yapan insanlar olarak hepimiz birinci kuşağız. Özellikle finans yönetiminde sıkıntılarımız var. İnsanların ticari durumlarının abartılarak konuşulması kraldan çok kralcıların olması hepimizi yoruyor. Banka müdürleri işletmecilere olumsuz davranıyorlar. Bizim sıkıntıya düşen iş adamlarımıza bankalar destekten ziyade büyük bir zorluk göstermişlerdir. Özellikle Sivaslı banka müdürleri iş adamlarımıza çok zorluk çıkardılar. Ben çoğu müdüre bu şekilde yaptınız siz nasıl sokakta bunların yüzüne bakacaksınız dedim. Oda olarak SPK onaylı kişiler getirdik herhangi bir kriz anında ne gibi çözümler yapılır bunları konuştuk. Finans yöneticilerinin hoş görülü davranıp biraz süre tanımaları gerekiyordu. İş adamlarımızdan ricamız sıkıntıya düşmeden önce bize gelsinler. Biz Anadolu da yaşayan iş yapan iş adamları olarak kimsede kimsenin alacağı kalmaz diyoruz."

"ŞEHİRDEKİ ÖĞRENCİ SAYISINI 100 BİNE ÇIKARTMAYI HEDEFLİYORUZ"

Gündemin önemli konularından, yıllardır herkesin dilinde olan ikinci üniversite konusu ve TOOB ETÜ olarak bilinen üniversite yeri ile ilgili de konuşan Yıldırım, "Fuar alanı olarak kullandığımız alana mart ayında temel atacağız. Oraya Teknoloji koleji, çok amaçlı kongre ve fuar alanı inşa edeceğiz. Eğer ikinci bir vakıf üniversitesini Sivas´a kazandırırsak şehirdeki öğrenci sayısını 100 bine çıkartmayı hedefliyoruz." dedi.

Şehirlerin cazibe merkezine alınması konusuna da değinen Osman Yıldırım, "Bizim ilimiz cazibe merkezi konusunda demiryolu yatırımında teşvik alması lazım. Bu gerçekleşirse Sivas´a yerli ve yabancı yatırımcıda daha rahat gelecek; hatta konuştuklarımızda var. Sivas´ın hali hazırda 750 bin dolarlık bir hibesi var. Bu hibe ile milli yük vagonunda demiryolu ile ilgili işlerde çözülmüş olacak. Biz sadece cazibe merkezi konusunda demiryolu ile ilgili olsun istiyoruz." şeklinde konuştu.

"BİR METRE ARAZİM YOK O BÖLGEDE"

Yıldırım, Lojiştik köyün 2. OSB´nin yanına yapılacağını hatırlatarak hızlı tren konusunda da "Hızlı tren istasyonu ile ilgili herkes dilediğini söyleyebilir. Söylenenler ama uyar ama uymaz. Bu bir fikirdir konuşulur tartışılır neresi uygun ise orası değerlendirilir. Bir metre arazim yok o bölgede. Demir yolları hattının şehir dışına çıkması benim hep aklımda olan şeydir. Her konuştuğumuz doğru olacak değil ama talep ederiz kabul görür görmez o tartışılır" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yaklaşan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ilgili de konuşan Yıldırım, "Kişilerin, ülkenin iyi olması, morallerin yerinde olması gerekiyor. Bir aksilik olmaz ise Nisan ayı içerisinde oda seçimlerinin yapılması planlanıyor. Bizi odayı başarılı bir yönetim ile Türkiye´de her yerde tanınır bir oda yaptık. Bizim Ticaret Odasının altyapısı çok iyi. Biz fikir üretiyoruz gündemdeyiz biz odadan güç almadık orayı değerli hale getirdik. Ankara´da konsey başkanlığı yapmış bir başkanım. İnsan önce kendini bir tartmalı dışarıdan gelecek iş adamlarına denk iş adamlarımız olmalı." dedi.

"BIYIKLI BAŞKAN DEĞİL İKİ DİL BİLEN BAŞKAN LAZIM BİZE"

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım oda Başkanlığı süreci içerisinde aday olup olmayacağı sorusuna ise şu şekilde açıklık getirdi:

"Önce bir meclise girelim sonrasında bakacağız. Bizim amacımız Sivas´ı temsil edecek her meslek grubundan iş adamlarını meclise sokmak. Meclis de isimler bir seçilsin sonra orada soracağız kim istenirse çoğunluk kime karar verirse biz onu başkan göstereceğiz. Tabii Önce kendi grubundan seçilmesi lazım.24 grup içerisinde çeşitli meclis üyeleri seçilecek Sivas için fikir üretecek kapasitesi yüksek biri olması lazım. Burası Sivas´ı temsil etme yeri."

‘TİCARET ODASINI FETÖCÜLERE BIRAKMADIK´

Yıldırım Oda Başkanı olarak üyeleri ziyaret etmediği yünündeki ifadelere ise ‘Ticaret odasına kayıtlı esnafları ziyaret etmediğim şeklinde bir sürü dedikodu var. Unutmasınlar bizim yedi bin üyemiz var. Benim 18 yıldır cep telefon numaram aynı. Önce kendi işimde başarılı olmam lazım. Çevre illerde beni yatırımcı kimliğimle tanıyorlar. Ben gitsem sorunlar çözülecekse hemen gideyim. Biz varlığımızı gücümüzü bilgimizi bu şehre yatırıyoruz. Ticaret Odasını FETÖcülere bırakmadık yapılanmalar var arkadaşlar meclis için gruplarını iyi seçsinler geçen dönem odamıza Cemaatin içindeki kişiler girmeye çalıştı. O dönemde bağı olan olmayan arkadaşlar vardı. Cemaatin oyununa geldiler dikkat etsinler. O kişiler Geçmişte neredeydi şimdi nerede bir baksınlar. Cemaatli oda başkanlarının ne hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Geçmişine baksın kim için oy istedi kimin yanına gitti. Bıyıklı değil iki dil bilmesi lazım başkan olacak kişinin. Sorunları bilmek gerekir. Geniş donanımlı bizi içeride dışarı iyi temsil etmesi gerekir. Gelsinler sorsunlar bize tecrübelerimizden faydalansınlar.  Görüşürüz bizim için hiçbir önemi yok. Yeter ki doğru kişide ortak noktayı bulalım bu her kim ise onu seçeriz. Meclis üyeleri diyecek ki 24 tane meslek grubuna kayıtlı oda üyeleri var. Aklı başında sizi iyi temsil edecek kişileri seçin. Sivas için doğru olacak kişiye karar verelim. Mantıklı düşünsünler. Benim derdim Sivas´ı temsil edecek kişinin donanımlı olması. Takdir kamuoyunun." şeklinde yanıt verdi.

‘FETÖ ÇETESİ ÇALIŞIYOR DERİM´

STSO Başkanı Osman Yıldırım kısa bir süre önce sosyal medyada kendisi ile ilgili özel bir videonun gündeme gelmesi ile ilgili ise şu açıklamalarda bulundu.

Yıldırım: ‘Başını sonunu kesip yayınlıyorlar. Ben herkesle masaya otururum. Kimseden çekinmem çekinecek bir şeyimde yok zaten. Ben göründüğü gibi olan olduğu gibi görünen biriyim. Benim dediğim kimi ilgilendirir ki. Ticaret akıllı adam işidir. Ben din adamlığına talip değilim. Bu internette yayınlanan video ile ilgili FETÖ çetesinin işi, çalışıyor derim. Herkes kendine yakışanı yapar. Dikkat etsinler bence insanların gerçek yüzü ortaya er ya da geç çıkıyor.  Hem bu durum karşısında beni tanıyanların hiç birisi garip karşılamadı. Mantık yanlış bura da. Acı olan ise insanın kendisinin hısız olup ta karşısındakine çamur atmaya çalışması. Çok önemli değil benim için. Daha öncede böyle durumlarla karşı karşıya kaldım bu tarz şeyler yaşadım. Bu işler bizim kulvarımızda ki olaylar değil. Ben kimseyi sorgulamam ne hesap vereceğim kişi vardır nede çekinecek bir durumum var" dedi.

"BİZ SİVAS´IN ÖLÜSÜNDEDE DİRİSİNDE VARIZ"

Yıldırım konuşmasının devamında şunlarrı söyledi:

"Biz Sivas´ın ölüsünde dirisinde her yerindeyiz kaset montaj işlerini yapanlar bellidir onlar kendilerini biliyor. Geçmiş dönemde benden 2013´de Mayıs ayında babayiğitliğime laf söylemeye çalıştılar biz her zaman duracağımız yeri belli ettik. İnsan kendine bakmalı ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz icraatlarla konuşalım.  Benim ne aileme karşı ne yönetime karşı hiçbir hesabım yok. Öyle dışarıdan göründüğü gibi de değil. Gerçek Müslüman yaşantısıyla kendisini göstermeli. İş ahlakımıza dikkat edeceğiz. İnsan oturduğu koltuğun hakkını vermeli. Ben 18 yıldır doğru yaptığıma inanıyorum. Günahıyla sevabıyla ben sorumluyum. Sorsunlar verdikler oda aidatını kötüye kullandıysam, onları iyi temsil etmediysem işte o zaman onlar bana hesap sorsunlar.  Hesap da nasıl sorulur derseniz oy vermezler seçmezler beni olur biter. Bizim kimse artılarımızı gündeme getirmiyor. Hep eksilerimizi gündeme getiriyorlar. Cenazelerde bir araya geliyoruz yüz yüze bakıyoruz sorsunlar sorgulasınlar istiyoruz. Bizim iş adamlarının arasında en büyük problem diyalog eksikliğinin olması. İş adamlarımızın Sık sık bir araya gelmesini istiyoruz. Birinin hatası varsa aç sor araştır öyle hemen iftira atma dedikodu yapma bizim kapımız herkese açık ulaşamama gibi bir sıkıntı yok ortada. Hep konuşurlar oda Başkan hiç ziyaretimize gelmedi biz gelmediysek sen çık gel sor neler yapıyorsunuz diye. 

 

YATIRIMCI KİMLĞİMLE ELEŞTİRSİNLER

Savunma sanayisinde bizde Sivas olarak önemli adımlar attık. Türkiye savunma sanayide Yüzde 60 larda. Savunma sanayi meclisi var bende o meclisin üyesiyim. Keskin nişancı dürbünleri mercekleri Sivas´ta üretiliyor milli tek dürbünümüz. Bizin yaşadığımız bu coğrafya da özgür olmak istiyorsak Bizim ülke olarak Olmazsa olmazımız üreteceğiz üreteceğiz başka çaremiz yok. Bir de iş adamlarımıza nerden buldun nasıl buldun sorusunu ortadan kaldıralım. Benim için biri Sivas ta desin ki ticarette bana kazık attı yanlış yaptı desin. Benim hakkımı vermedi desin. Buyursun varsa söylesin öyle kapı arkalarında dedikodu yapmaya gerek yok. Yatırımcı kimliğimle ben daha ne yapayım 7 tane fabrika yaptım. Birçok kişi iş sahibi oldu bunun dışında varsa söylesinler. Bir sürü hakkımda atan tutan var. Bu dedikodulardan geçmişte oda bu memlekette Başkanlığından istifa edip giden Başkan var. Şahsen söylenenlerden ben etkilenmem ama dışarıdaki yatırımcı etkileniyor. İş adamlarımızdan rica ediyorum hiç bir şey yapmasınlar sadece sussunlar işlerine güçlerine baksınlar.

‘BEN DIŞARIDA REYTİNGİ YÜKSEK BİR İŞ ADAMIYIM´

Ben dışarıda reytingi yüksek bir iş adamıyım. Talep edeceklerimizi doğru işleri tespit ettik ondan dolayı birçok şeyi de hayata geçirdik ve yapıldı. Devlet yapacak diye beklemek gerekmez. Yapanı her zaman takdir ederiz. Eleştiriyi de nazik bir şekilde yaparız. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanlardır. Bizim bu dünyada her şey yazılıyor. O yüzden bu tarafta her şeyi daha güzel yapmalıyız. Öldüğümüzde Allah bize soracak dikkat edelim.

ŞU ANDA DÜNYADA EN ÖNEMLİ KİŞİ YATIRIMCI

Ekonomik anlamda birçok zorluğa rağmen şu anda dünyada en önemli kişilerin yatırımcılar olduğuna vurgu yaptı. Bizi başka iller çağırıyor. Gelin diyor yatırımlarınızı buraya yapın diyorlar. Biz buradayız kendi çapımızda yapmaya çalışıyoruz. Birkaç yıl içerisinde 5 veya 6 tane üretim tesisi kuracak duruma getireceğiz.

SİLAH FABRİKASI ŞARTLARA UYMAK İSTEMEDİ

Silah fabrikası konusunda ise beratta marka silah fabrikasına gel yap dedik. Milli Savunma bakanı İsmet Yılmaz odamızda iken bu konuda sayın bakan dedi ki. Fabrikalar için bazı şartlar var bakan fabrikaya (beratta) benim yerli üreticimi korumam lazım. Yüzde 80 nini dışarı yüzde 20 sini içeri satarsın dedi. Silah fabrikası da bu talebi yüzde yüz olsun diyerek içerde satmak için ısrar etti. Bakan İsmet Yılmaz´da olmaz dedi durum bundan ibaret."

‘SİVAS´TA ZENGİN YOK´

Başkan Osman Yıldırım, Sivas´ta zengin olmadığını belirterek, insanların çok boş işler ile uğraştığını, herkesin birbirini dedikodu ile batırdığını söyledi.

"Sivas´ta zengin yok. Bizler zengin değiliz. Ben yediysem batarmıyım. Hırsız adam bilmediği adama hırsız der. Kendi hırsız olduğu için. Ağzı olan konuşuyor. Sivas´ı ben mi yönetiyorum. Dışarıda görüldüğü gibi değil kişi önce kendine baksın." diyen Yıldırım, "Çok konuşanlar insanların şevkini kırıyorlar. Bizim gidecek yerimiz yok. Biz buradayız. Şaka yapmayalım mı o videoyu oraya buraya dağıtanlar. Dedikodu ile insanları batırıyorlar. Sivas´ı seviyorlarsa bilmedikleri tanımadıkları kimseler hakkında konuşmasınlar. Gelsinler sorsunlar. Sivas a genel olarak baktığımızda amaç iyi olmalı bizden geri 50 tane şehir var. Hep eksiğimizi görüyoruz. Sivas kamu yatırımlarının hepsini fazlasıyla alıyor. Fabrika yapan adama kaka diyoruz. Hangimiz gidip de vekile dedik fabrika yapalım. Siyasi karar da değil. Öyle her şey demekle olmuyor" şeklinde konuştu.

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım son olarak, ülke gündeminde olan sınırlarımızda yaşanan sıkıntıların bir an evvel bitmesini terörün kökünün kazılmasını diledi. "Terörün maliyeti bize çok büyük bu lanet terörü bitirmemiz gerekiyor" diyen Osman Yıldırım, "Ekonomik olarak olumsuzluklar olacak. Terör biterse her şey düzelir. Biz devletimizi destekliyoruz ve her zaman da Devletimizin yanındayız" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ BATIRDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bakan´dan sözü kaptık
Bakan´dan sözü kaptık
Pakdemirli “Siz başvurunuzu yapın. Sivas´ın kenevir üretimi yapılacak olan iller arasına alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacağımın sözünü veriyorum.”dedi.
Sebzeler el yakıyor
Sebzeler el yakıyor
Sebzeler el yakıyor
TİM İhracat 2019 Raporu açıklandı
TİM İhracat 2019 Raporu açıklandı
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, "Dünyada en çok ticareti yapılan 200 ürün arasında, ülkemizin güçlü olduğu 47 ihracat ürünü var. Bizim bu ürünlerdeki ihracatımız ise 50 milyar dolar seviyesinde." dedi.
Emekliye çifte zam
Emekliye çifte zam
Milyonlarca emekliye yeni maaşları ödeniyor. Emekliler hem maaşlarını hem ek ödemelerini zamlı alıyor. 104 ile 518 lira arasındaki gelir artışı hesaplarda görülüyor.
Enflasyonun üstünde kira artışına önlem
Enflasyonun üstünde kira artışına önlem
Kira artış oranlarında Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi yerine Tüketici Fiyat Endeksi´ndeki 12 aylık ortalamaların dikkate alınmasına yönelik düzenleme, ilgili taraflarca olumlu karşılandı.
Elektrik desteğinden 10 milyon kişi faydalanacak
Elektrik desteğinden 10 milyon kişi faydalanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın açıkladığı düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların elektrik tüketimini devletin karşılamasına yönelik düzenlemenin detayları belli oldu.
Halkbank´tan kredi kartı yapılandırması
Halkbank´tan kredi kartı yapılandırması
Halkbank, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan ve birikmiş kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine "Halk Destek Kredisi" kullandıracağını duyurdu.
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel ekonomik büyüme tahminini bu yıl için yüzde 3,5´e, 2020 yılı için de yüzde 3,6´ya çekti
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
DSİ´den Sivas´a bir müjde daha
DSİ´den Sivas´a bir müjde daha
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Sivas iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Yıldızeli Cizözü Barajı´nda su tutulmaya başlandı.
“Sivas gelişmeye devam ediyor"
“Sivas gelişmeye devam ediyor"
Sivas Valisi Salih Ayhan, Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret etti. İlimizde istihdama ve ekonomiye katkı sunan fabrikaları gezerek çalışmaları yerinde gören Vali Ayhan, ziyaretler öncesi 2019 yılının ilk Organize Sanayi Bölgesi (I. OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısına katıldı.
Kenevir Üretimi Değerlendirildi
Kenevir Üretimi Değerlendirildi
Tarım Platformu Üyeleri, Sivas´ta Kenevir Yetiştiriciliğini Değerlendirdi
Vakıf Katılım´dan kira sertifikası ihracı
Vakıf Katılım´dan kira sertifikası ihracı
Vakıf Katılım´dan yurt içi piyasaya yönelik 350 milyon TL´lik kira sertifikası ihracı
Vagon fren sistemi Türkiye´de üretilecek
Vagon fren sistemi Türkiye´de üretilecek
Yük vagonunda Hedef %100 yerlileşme projesi kapsamında fren sistemi üretimi yapan ve dünya çapında birçok ülkeyle ticari ilişkisi bulunan Knorr Bremse firmasının yöneticileri Sivas´ta TÜDEMSAŞ fabrikasında kompakt fren sisteminin yerli üretimi için bir araya geldiler.
Konut satışları yerinde saydı
Konut satışları yerinde saydı
Türkiye genelinde 2018 yılında bir milyon 375 bin 398 konut satış sonucu el değiştirdi. 2018 yılı konut satışlarında Sivas´ta ise10 bin 665 konut satışı gerçekleşti. 2017 rakamlarına bakıldığında 10 bin 654 konut satışı ile Sivas´ta konut satışları yerinde saymış oldu.
Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
TÜED Genel Başkanı Ergün, kira fiyatlarındaki artış ve ısınma giderlerinin yükselmesinin emeklilerin hanehalkı tüketim harcamalarını artırdığını belirterek, "Kış aylarında yakıt ve kira desteğine ihtiyaç duyduğu açıkça ortadadır." dedi.
IPARD Proje Eğitim Protokolü İmzalandı
IPARD Proje Eğitim Protokolü İmzalandı
IPARD Proje Hazırlama İşbirliği ve Eğitim Protokolü´ İmza Töreni Düzenlendi
Sivaslı girişimci kadınlar buluştu
Sivaslı girişimci kadınlar buluştu
Sigortacı Suna Kendirli ve kuaförcülük yapan Şükran Alıncak Aydın öncülüğünde Sivas´ta farklı sektörlerde çalışan kadınlar ‘Güçlü ve Girişimci Kadınlarımızı Biraraya Getiriyoruz´ sloganıyla dün kahvaltıda buluştu.
“Bütün Projelere Destek Vermeye Hazırız”
“Bütün Projelere Destek Vermeye Hazırız”
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı Kayseri Valisi ve ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Günaydın´ın başkanlığında Sivas´ta toplandı. 
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik Rakamları Açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından dün 2018 yılı Ekim dönemine ait işsizlik rakamları açıklandı. 2018 yılı Ekim döneminde İşsizlik oranı %11,6 seviyesinde gerçekleşti
Cirolar Düştü
Cirolar Düştü
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından dün açıklanan ´Perakende Satış Endeksleri´, Kasım 2018´de Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre %6,3 azalarak cirolar düştü
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması AB Hibe Programı
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması AB Hibe Programı
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı
İş Sağlığı ve Güvenliğinin AB Hibe Projesi
İş Sağlığı ve Güvenliğinin AB Hibe Projesi
İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı
Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim AB Hibe Programı
Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim AB Hibe Programı
Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı.
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Siyaset ile samimiyet arasında
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Kötü Başlangıç
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
‘Kutsal´ sömürü
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
‘Umarsızca Cennet´i aramak´
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
(KAMİ)GAZZE, UZAK ÜLKE DEĞİL; SEYİR GÜNLÜĞÜNE EKLEYEMEYİZ
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
İhlâssız din hizmeti olmaz
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Bir zamanlar duyarlıydık...
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Uygarlar ve Uygurlar!
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye´nin önündeki takoz: FETÖ zihniyeti!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
‘Ben bir Türk´üm, dinim, cinsim uludur´
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
booked.net
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59