Anahtar Kelimeler: Festivale ilgi yoğun oldu

YAZARLAR

Festivale ilgi yoğun oldu

Zara´da bu yıl 19.su 15-16 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Zara Bal ve Kültür Festivaline ilgi yoğun oldu.

Bahar HIZAR

 Resim sergisi ve Buzağı Yarışması ile başlayan festivade  renkli görüntüler ortaya çıktı. Buzağı yarışmasının ardından sünnet şöleni  proğramı devam etti. Festivalde akşam saatlerinde yerel sanatçıların konserleri sonrasında Zabit Karaman, Yavuz Emin Kuruçaylı ve Hüseyin Gündoğan sahne alırken, Nur Cennet Uçar sahneye çıkarak, muhteşem sesiyle tüm katılımcıların beğenisini kazandı.

Festivalin ikinci gününde, rahmetli eczacı Tuğrul Mercan anısına düzenlenen gösteri maçı ile 2. günün açılışı yapıldı. Gösteri maçı sonrası Tuğrul Mercan´ın oğlu Çağlar Mercan´a Zara Belediye Başkanı Fatih Çelik tarafından plaket takdimi yapıldı. Köylerin ve mehteran takımının da katılımıyla gerçekleşen Festival yürüyüşü sonrası, çeşitli yaş gruplarında güreş müsabakaları gerçekleştirildi.

 Bal yeme yarışması sonrasında Ahmet Can Bulut, Abdullah Polatçı ve Çiğdem Elmas sahne aldı. Protokol konuşmaları sonrasında Festivale destek veren sponsorlara ve Zara´nın önemli değerlerinden biri olan Halil Söyler´in yakınlarına plaket takdimi yapıldı. Festivalin finalinde ise Ender Balkır, Halil Söyler özel proğramıyla herkesi kendisine bir kez daha hayran bıraktı.

Festivale büyük emeği olan Zara Kaymakamı Mehmet Sayın´a, Belediye Başkanı Fatih Çelik´e, Komite Başkanı Mehmet Bağca başta olmak üzere tüm tertip Komitesine, STK Temsilcilerine, sponsorlara ve Zaralılar teşekkür ederiz.