Anahtar Kelimeler: EYVAH EYVAH

EYVAH EYVAH

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in 30 Kasım’da açıkladığı 500 liralık yakacak yardımı korkutan kuyruğa neden oldu. Gıda Bankası önünden başlayan kuyruk, Türk Telekom Binası’na kadar uzadı

Ayşe MİNE EĞÜZ/

İlimizde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in müjdelediği 500 liralık yakacak yardımının ardından Gıda Bankası önünde metrelerce kuyruk oluştu. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı kuyrukta zaman zaman yer kavgası çıktı.

POLİS ANONS ETTİ
Korkutan kuyrukta tepki ve tartışmaların yaşanması üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri anons geçerek, ‘Sosyal Mesafe’ uyarısı yaptı, ancak o da işe yaramadı.

“VİRÜS PATLAYABİLİR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık ‘Sosyal mesafe, hijyen ve kural’ çağrısına rağmen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in ‘Yakacak yardımı’ açıklamasının ardından düzensiz bir şekilde alınan talepler, vatandaşları da korkuttu.
Bu tablo ile birlikte virüsün kentte her an patlayabileceğini öne süren vatandaşlar, kuyruğun 1 Aralık tarihinden bu yana artarak devam ettiğini belirterek yetkilere sitem etti. Ülke genelinde yaşanan binlerce can kaybına rağmen bu tür görüntülerin oluşması endişeye neden oldu.