Anahtar Kelimeler: Esnaftan Başkana teşekkür

YAZARLAR

Esnaftan Başkana teşekkür

Halfelik kavşağında yapılan Battı-Çıktı nedeniyle sanayiye giriş çıkışların zorlaşmasından dolayı sıkıntılar yaşayan sanayi esnafı, Başkan Hilmi Bilgin´in burada yaptığı düzenleme ile rahata kavuştu. Esnaflar Başkan Bilgin ile bir araya gelerek çalışma iç

Yüksel MENEKŞE

Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ve Sivas Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın, sanayi esnafları ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin düzenlenen kahvaltı programı ile bir araya geldi. Esnaflar Ata Sanayi girişinde yapılan Battı-Çıktı ile sanayiye girişlerin zorlaşmasından dolayı çektikleri sıkıntıları dile getirmişti. Esnafın sıkıntısına duyarsız kalmayan Başkan Bilgin burada bir çalışma yaparak sanayi giriş çıkışına düzenleme getirdi. Başkanın yapmış olduğu düzenlemeye teşekkür etmek amacı ile düzenlenen programda konuşan Sivas Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rafet Raif Aydın, ?´Belediye başkanımıza, bizleri dikkate alıp kavşağı açtığından dolayı teşekkür ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz´´ dedi.

Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ise yaptığı konuşmada, ?´Hilmi Bilgin başkanımıza teşekkür etmek ve yaptığı hizmetlerin devamını sağlamak amacıyla beraber oluyoruz. Sevgili belediye başkanımız milletvekilliği döneminde ahilik soframızda her zaman bizimle beraber oldu. Bugün de belediye başkanı olarak sizi ağırlamaktan büyük bir onur duyuyoruz. Başkanımız verdiği sözleri teker teker yerine getiriyor. Taleplerimiz, dosyamız vardı seçim dönemi bunu sunmuştuk. Göreve gelir gelmez Sultanşehir Sanayi sitesinin altyapı sorunu ve asfalt problemini çözerek sanayimize ve şehrimize kazandırdığınız için teşekkür ediyoruz. Bugün de Ata sanayinde Atatürk caddesine, Yeni Şehire dönüş problemimiz vardı. Gelen müşterilerimiz büyük sıkıntılar yaşıyordu. Bunu çözeceğiz diye söz vermiştiniz. Bu sorunu da ortadan kaldırdınız. Şimdi Ata sanayine giriş çıkışlar problemsiz gerçekleşiyor. Esnafın problemini çözdüğünüz için teşekkür ediyoruz´´  dedi.

Başkan Hilmi Bilgin ise yaptığı açıklamada, ?´Bizler sizlerin desteği ve duasıyla bu şehre hizmet etmek üzere sizlerden yetki aldık. Yola çıktığımız zaman belli hususları söyledik. Yönetim anlayışımızı ortaya koyduk. Hiçbir zaman ben demeyeceğiz, biz anlayışı ile hareket edeceğiz dedik. Az konuşacağız, çok çalışacağız dedik. Bizim adımıza ortaya koyduğumuz eserler konuşacak dedik ve her hizmeti yaparken, insanların gönlünü kazanarak, şehrin genelinin kabul ettiği hizmetlerle birlikte bu şehre hizmet edeceğiz dedik. Fethi Akyüz caddesindeki kavşak düzenlenmesi haklı bir talepti. Bizler de şunu söyledik, hemşerilerimizden gelen haklı her türlü talep için hemşerilerimizin emrindeyiz. Bugün de bu haklı talebi yerine getirdik. İnşallah bundan sonra da ?benim de bu şehri ileriye götürecek bir fikrim var´ diyen herkesle bir masada oturarak, istişare ederek, uygulanabilir her projeyi faaliyete geçirmek bizim boynumuzun borcu´´ dedi.