Anahtar Kelimeler: ESNAF ESNAF GEZDİ (VİDEO)

YAZARLAR

ESNAF ESNAF GEZDİ (VİDEO)

Partisinin il binasının açılışı için şehrimize gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, sığınmacı ve mültecilerin ülkelerine dönmesi için başlattığı imza kampanyasıyla esnaf esnaf gezerek imza topladı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ parti il binasının açılışında bulunmak ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Sivas’a geldi. Parti binasının açılışı öncesinde esnafları ziyaret eden Özdağ, ekonominin durumundan bahsederek mülteci ve sığınmacıların ülkelerine dönmeleri için başlattıkları 10 milyon imza kampanyasını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunacaklarını anlatarak imza için destek istedi. Esnaflar isteği geri çevirmeyerek kağıdı imzaladı.

‘TARAFIMIZ YOK’

Ziyareti sırasında bir esnafın, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda hangi ittifakı destekleyecekleri sorusu üzerine Özdağ, "Biz iki ittifaka da eşit durumdayız. İkisini de eleştiriyoruz. Ona o zaman karar vereceğiz" diye konuştu.

Esnaf gezisinin ardından parti il binasının açılışına geçen Özdağ burada yaptığı konuşmada, “Suriyelilerin Suriye'ye dönmesi için topladığımız 10 milyon imzayı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne teslim edeceğiz. Ama aynı zamanda Suriyelilerin, Afganların ve diğerlerinin Türkiye'de kalmasın isteyen ülkelerin büyükelçilerine vereceğiz. 'Siz alın, siz besleyin' diyeceğiz. Kimse Anadolu'yu, Türk milletinin vatanını bütün dünyadan göçenlerin merkezi haline getiremez. Kimse Türk milletinin cebindeki parayla bu göçleri finanse etmesini ve Türkiye'nin bir yıkıma doğru sürüklenmesine destek olmamızı beklemesin. Biz buna hayır diyoruz. Sarı muhalefet sussa da, biz Zafer Partisi olarak Türk milletinin bu konudaki iradesini temsil ediyoruz. Biliyoruz ki Türk milletinin yüzde 90'ı 'artık yeter, herkes kendi evine dönsün' diyor. Biz de bunu sağlayacağız. Bu sadece ilk adım olacak. Tekrar üreten bir Türkiye istiyoruz. AVM'lerin değil fabrikaların inşa edildiği bir Türkiye istiyoruz. Zafer Partisi için 2023 seçim kampanyası başladı. 2023'e kadar büyük bir gayretle çalışacağız” dedi.

Konuşmanın ardından Zafer Partisi Sivas İl Başkanlığı binasının açılışı gerçekleştirildi.

‘KÖTÜ YÖNETİM’

Sivas’ın kötü yönetim içerisinde olduğunu iddia eden Zafer Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Budaklı ise “Bir mümin abdest alırsa bir nehir temizlenir. Bir kamil konuk gelirse o şehir temizlenir.  Zafer Partisi Sivas’a Sivas’ın yüz akı olarak geldi. İnşallah Sivas’ı bugüne kadar olan kötü yönetimden kurtaracağınıza inanıyoruz” diye konuştu.