Anahtar Kelimeler: ZAMANLI DENETİM SEFERBERLİĞİ

YAZARLAR

EŞ ZAMANLI DENETİM SEFERBERLİĞİ

EŞ ZAMANLI DENETİM SEFERBERLİĞİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak gıda denetimi seferberliği başlatıldı. Dün başlatılan denetimler kapsamında bugün gıda üretim yerleri yarın gıda satış yerleri perşembe günü ise toplu tüketim işletmeleri denetlenecek

Haber Merkezi/

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından eş zamanlı olarak 81 ilde yürütülecek seferberlik kapsamında gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerleri denetime tabi tutulacak. İlimizde de  bir hafta boyunca sürecek olan denetimlere katılan Vali Salih Ayhan, iki işletmeyi ziyaret etti.

Her alanda insan sağlığını etkileyen firmaların denetleneceğini belirten Vali Salih Ayhan, "İlimizin önemli markalarını denetliyoruz. Hijyen şartları ve işletme tarzıyla örnek bir yer olduğunu söyleyebiliriz. İlimizde 4 bin 886 işletme var. Bir kısmı üretim yeri, bir kısmı toplu tüketim yerler, bir kısmı da satış yerleri. Bunların tamamı bir hafta içinde denetleyecek. 71 gıda denetim ekibimiz var. Bir hafta boyunca gerekli denetimler yapılacak. Belirli kurallar çerçevesinde üretim yapılmak zorunda olduğunu göstermek istiyoruz. Titiz çalışıyor arkadaşlarımız. İlimizde önemli bir problem yok ama denetim de önemli. Olabilecek her türlü olumsuzluğa karşı ön almaktır. Gıda üretimi yapan firmalarımıza güveniyoruz ama bu denetlemeyeceğiz anlamı gelmiyor. Denetim yapan arkadaşlara başarı diliyorum. Vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli. Kurallara uygun davranmayı herkese tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımız da gördükleri aksaklıkları ALO 174 hattına ihbarda bulunabilirler" diye konuştu.