Anahtar Kelimeler: ERBAKAN ANILDI

YAZARLAR

ERBAKAN ANILDI

Yeniden Refah Partisi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ölümünün 10’uncu yıl dönümünde andı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Yeniden Refah Partisi İl Teşkilatı, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ölümünün 10. Yılında andı.

Milli Görüşün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmet ve minnetle yad eden il teşkilatı, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu da değerlendirdi.
Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Türkiye’nin sosyo-politik durumu malumunuzdur. Bu nedenle, inanmış kadroların artık silkinip toparlanma zamanı gelmiştir. Şunu da ifade etmek gerekir ki; artık bir siyasi partinin kuruluşuna her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu da bir gerçektir. Bundan böyle omuz omuza hep birlikte hareket etme vaktidir” diyen Yeniden Refah Partisi Sivas İl Teşkilatı,
açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Bütün bu gerçekler ışığında bugün yapılması gereken; ülkemizin iç ve dış tehditlerden korunması, milletimizin maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarılması için, Erbakan Hocamızın öncülüğünde Milli Görüş tarafından gerçekleştirilen efsane hizmetlere yeniden kavuşmak için, vakit geç olmadan Erbakan Hocamıza kulak vermek, Milli Görüş’e sarılmaktır.  Cenab-ı Allah dünden bugünü anlatan Erbakan Hocamıza gani gani rahmet eylesin, tüm bu efsane hizmetlerin yapılmasına vesile olan Erbakan Hocamızdan razı olsun, O’nu anmanın yanında anlamayı ve O’nun yürüdüğü yolda yürümeyi cümlemize nasip eylesin.”