Anahtar Kelimeler: ENGELLER AŞILSIN

YAZARLAR

ENGELLER AŞILSIN DİYE

Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Görme Engelli öğrencilerin engelini aşmak için ‘Sesinde Hayat Var Projesi’ni hayata geçirdi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Valilik tarafından başlatılan ‘700 Fikir 700 Proje’ kapsamında ‘Sesinde Hayat Var Projesi Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında gönüllü öğrenciler ve öğretmenler görme engelli öğrenciler için masal seslendirdi.

Proje kapsamında Gemerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun, Gemerek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muharrem Daşdan ve Gemerek Sabancı Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Faruk Medeni İle Birlikte Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret etti. Dursun, Savaşçı'ya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Okulda geliştirilen ve üretilen bazı ürün örneklerini inceleyen Savaşçı, "Meslek liselerimizin üretim ve ürün geliştirme çalışmalarına her zaman destek veriyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Proje hakkında detaylı bilgi veren Proje koordinatörü Gemerek Sabancı Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Faruk Medeni, "Sivas Valiliği tarafından başlatılan 700 Fikir 700 Proje Kapsamında hayata geçirdiğimiz bu proje ile hem Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzün ‘Anadolu Masalları’ Projesine destek olmak hem de uzaktan eğitim sürecinde en dezavantajlı grup olan Görme Engelli öğrencilerimizin yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Projemizde gönüllü öğrenci ve öğretmenlerimiz görme engelli öğrencilerimizin istifadesine sunmak için masal seslendirdiler. Seslendirilen masalları dijital ortama aktararak öğrencilerimize ulaştırılacağız. Ayrıca öğrencilerimize bu kapsamda Braille yazı destekli masal kitabı, seslendirilen hikâyeleri dinleyebilmeleri için kulaklık, hikâyelerin yüklü olduğu CD ve hafıza kartı ile 1 aylık Storytel kullanım kodu verilecek. İl Genelindeki 17 görme engelli öğrencimiz, bu projeden yararlanacak” dedi.