Anahtar Kelimeler: Büyük Milli İradedir”

YAZARLAR

“En Büyük Güç Milli İradedir”

Köksal, “15 Temmuz hain darbe girişiminde devlet ve millet düşmanlarının Türk milletinin birlik ve beraberliği sayesinde hain girişimlere asla fırsat verilmeyecektir.” dedi.

Zübeyde DARENDELİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal

15 Temmuz’un dördüncü yıl dönümünde yaptığı açıklamada, Türk milletinin ülkenin huzurunu ve birliğini bozacak hiçbir girişime Türk milleti,  vatan sevdalıları olarak asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti.

Köksal mesajında şunları ifade etti. “15 Temmuz 2016’da kanlı ve vahşi bir saldırıyla, tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kaldığını dile getiren Köksal, “Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişiminin yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.

 

15 Temmuz darbe girişiminde devletine, vatanına, bayrağına, birlik ve beraberliğine salip çıkmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına tereddütsüz destek veren Türk bayrağı altında bir araya gelen kahramanlarımız,  canlarını feda ederek hainlere asla fırsat vermemiştir.

 

Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve Milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta durmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim Düşmanlarına bu mukaddes topraklarda Devletimizi ele geçirme fırsatı ve imkânı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile Devletimizin, Milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır. Darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara baktığımızda milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağı tüm dünyaya bir kez daha ispat edilmiştir. “dedi

 

 

Köksal, “Hain FETO terör örgütünün vatan, bayrak ve millet uğruna mücadele verirken şehit ettiği kahraman güvenlik güçlerimize, vatandaşlarımıza 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün dördüncü yılında bir kez daha Allahtan rahmet,  yaralanan gazilerimize de geçmiş olsun diliyorum.” İfadesine yer verdi.